Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Prostě totální dno. Směšné dialogy, postavy, apod. babča na to čumí furt, mě to přijde obludné. Ta Esmeralda je jakože pěkná, ale vše kolem té herečky, je naprostej brak.

Smrtící ticho (2020)

Má to perfektní náběh, naneštěstí ten kontrast mezi skvělými momenty a těmi nedotáhnutými, je strašně moc znát. Doufal jsem, že Silencing bude protkaný se zajetým klišé o tom, jak hlavní hrdina se postaví, se svými zkušenostmi, nějakýmu profíkovi. Bohužel, filmu chybí pořádnej tah na branku a skutečně zamrzí nevyužitý potenciál. Přišlo mi i, že celkové rozluzlení je takové laciné. K tomu je audiovizuál dost průměrný, místy až nepříjemně televizní a občasná drsnější akce, to sotva nakopne. Waldau hraje skvěle.

Ztraceni - Oheň a voda (2006) (epizoda) odpad!

Tenhle seriál trpí "walking dead" syndromem. Stupidní scénář, stupidní chování postav, všichni jsou otravný, hlavně nadrobit tunu náhod, děj co se nijak nerozvijí, hlavně tam nasypat miliard otravných flashbacků. TUNU otázek mám, co nesouvisí s mytologií seriálu, ale s tim jak se kdo tady chová. Myslel jsem si, že Others v předchozím Hunting Party nasadili laťku co se týče blábolů dost vysoko, ale Charlie v tomhle díle bodoval ještě víc. A všichni kolem něj.

Ztraceni - Série 1 (2004) (série)

Nebýt tolika nadbytečných flashbacků, které vyvádějí z tempa a narušují rytmus přítomného okamžiku z ostrova, bylo by to bezchybné. Flashbacky by měli být jakožto nástroj, který by spíš vykreslil charaktery před havárií a objasnil důvody, kvůli kterým vzali letadlo. Zbytek, co se týče většího prohloubení do minulosti, mě zkrátka nezajímá, pač ten materiál působí úplně jednotvárně. Možná i by bylo lepší, kdyby dění z ostrova bylo kompletně odstřihnuté a mimo kterékoliv spojitosti s charaktery a jejich příhodama. Já chápu, že takhle Lost těží z určité mytologie, ale asi bych nechal některé věci spíš abstraktně a zamlženě, aby to mělo ten správnej efekt. Protože pokud má dojít na doslovné objasnění, působí to divně. A pak tu jsou určitý náhody, zkratkovitý způsob jak pohnout děním - viz že třeba jedna postava někde bloudí, střih - dvě postavy kecají, střih - ta postava, pro kterou se chystají jít, se najednou vynoří. Že třeba nějaká postava o něco zakopne apod, aby se dobarvila spojitost, zejména Hurley/Poklop/Čísla. Přijde mi, že spoustu věcí, na kterých první série staví, po té uvadne v klišé a v nenaplněných ambicích, viz pozadí s "Druhými". Vlastně mě to baví sledovat kvůli perfektnímu, nervoznímu soundtracku, hereckým výkonům (Fox je hlavně skvělej, pak O'Quinn a Naveen Andrews), charakterům a přirozeným dialogům. Akorát podle mě se podařilo zazdít vývoj Charlieho. No budu pokračovat, ale bohužel, Lost na mě nepůsobí tak hororově, jak jsem doufal. Plno prvků - audiovizuálních, scénáristických a režijních zestárlo v tom horším slova smyslu.

Útěk z Pretorie (2020)

Je to nervy drásající stealth žánrovka no a pak, že tichá akce by působila nudně na filmovém plátně. Escape From Pretoria je názornou ukázkou toho, jak kreativně si lze s pomalým plížením pohrát. Fantastická režie, detailně a kreativně provedený plány na útěk, několik inovativních kamerových záběrů a špičkově vyhrocené, emocionální výkony - zejména Radcliffe mě překvapil. Na konci filmu jsem cítil úlevu za ty chlapy, ten nekompromisní dopad té svobody. Pokud se to skutečně odehrálo takhle, tak jednak bachaři byly tupé nemehla a onak štěstí je v tomhle případě víc, než pouhá metafora. K páté hvězdici mi spíš chybí chuť si to pustit znova, pač už to nebude mít takové kouzlo.

Ztraceni - Neublížím (2005) (epizoda)

Tohle mi stojí za komentář a to jenom a především díky naprosto fascinujícímu, emocionálně, vyhrocenému výkonu Foxe, kterej v každý vteřině záběru, exceluje a cítil jsem váhu jeho emocí, když mu někdo umírá pod rukama a jen může bezmocně sledovat.

Eminem feat. Juice WRLD: Godzilla (2020) (hudební videoklip)

Hvězda za nápaditej videoklip, ale jinak se pro mě osobně jedná o naprostý dno jeho kariéry. Proč ta rychlost? Působí to na efekt, k tomu tu je autotune refrén, místama jednotvárné punchlines a katastrofální beat.

Pavučina lži (2020)

Fenomenální akční scény, skvělá práce s kamerou, zajímavý soundtrack a motivy, nespočet lokací a opět skvělej Adkins. Akci měl na starosti Tim Man, souboje maj pouze prvky akrobacie, ale víc se používají ozbrojovací chvaty, boje na zemi, kopy z otoček. Vše působí kontaktně, dynamicky a je přehledně nasnímaný každý chvat, na střih si též nemůžu stěžovat. Jediné co, tak souboje působí trošku úsporně ale víc realisticky a vyniká náročnost všech úderů. Přestřelky jsou hutně a poctivě nazvučený, Rko je šťavnaté a taky je akce dostatek. Film však působí lehce netypicky, sem tam nelogicky a dost chaoticky. Závěr se mi vůbec nelíbil, ani né kvůli tomu že "Rusáci jsou zlouni, bla bla", a však to celkové pojetí se mi příliš nelíbilo. Spoustu prvků pak působí až náhodně a místama mi vadil nešťastně vložený střih, postavy pak nemají až takovou hloubku a dost věcí je celkem nedotáhnutých. Chybí mi větší tah na branku. Aspoň má film dynamické tempo a neustále se střídají zajímavé interiéry a exteriéry a díky pestrému vizuálu a šikovné kameře, se na film parádně kouká. Adrian Bol je šikovnej. No Scotte, díky že se snažíš experimentovat a dáváš tolik úsilí do samotné akce. A však, Eliminators se mi líbil víc, typově podobný filmek, tady mi chyběl pořádný zabiják, co by šel po Scottovvi.

Protiúder - Legacy (2015) (série)

Achjo. Konec. Rozhodně budu pokračovat a doufám, že nová parta bude alespoň snesitelná, ale rozhodně nelze počítat s tím, že by se někdo vyrovnal chemii těchto dvou týpků. Vlastně si nepamatuju dva charaktery, co by měli na plátně tak lepší souhru. Akční scény jsou naprosto fenomenální, špičkové souboje s dravou choreografií, taktika, konečně i střelivo je pořádně nazvučené, záporáci nejsou úplně ploché a neustále se střídají exotické lokace. Musím však zmínit, že návštěva Severní Koree byla pojatá dost pochmůrně, vyprahle a syrově. Finále u přehrady a v lesích zase ukázkové. Musím uznat, že konec mi přeci jen přijde trošku uspěchaný a škoda, že epilog nebyl delší. Moc rád bych si dal seriál do top 10, ale uvidím co následující řady. Brečel jsem hrozně moc, pač mi tahle dvojka bude strašně, hrozně moc chybět. A i zbytek party. Je to doteď jediná show, která se i místama přiblížila k tomu, jak si představuju Splinter Cell v hrané podobě. Sakra, nemůžu uvěřit že je konec.... sakra, sakra...

Protiúder - Shadow Warfare (2013) (série)

Každej režisér, scénárista apod. by si měl brát příklad, jak má pořádná akce vypadat. AKČNÍ ŠPIČKA. Fenomenální Rkové přestřelky, výborný souboje, tuna detailů, propracovaná taktika, práce s pyrotechnikou, fajn kaskadérské kousky - jenom ty levné exploze odpustím :-) sedím tu, přemýšlím co napíšu do komentáře, hraje mi instrumentálka "Yes I Do" a mám na krajíčku slzy. Nemám prostě co vytknout a když už, tak jen malé detaily. Čtvrtá série je jednoznačný vrchol seriálu. Opět spoustu sexu, pěkný ženský (zejména Martinézová a Julie) a nepůsobí ani trapně. A nová posila v podobě Locka je třešnička na dortu. Je zde i fenomenální záporák, a samozřejmě hlavní duo, které si opět projde solidníma sračkama a zraní se během akce. Stapleton povýšil své herectví na jinou úroveň a dodal své postavě hodně velkou emocionální vzpruhu, mezi tím co Winchester se svojí brutální fyzičkou maká jak šroub. Opět se střídají lokace, je to nadupané nehoráznými emocemi a ta akce.... Spoustu stealth, v deváté epizodě dojde KONEČNĚ na noční vidění a tlumiče, blbnutí s vlakem, nebo skákání po autě, bitky maj perfektní choreografii (zejména fight na pouti) a přestřelky pak obsahují vše z předešlých epizod, ale zde se mi nejvíc líbila celková výstroj, všechny výměny zásobníků a tuna jiných detailů, je přehledně a ukázkově nasnímané. Úžasná střelba, fakt že jo. Posledních 5 minut finále čtvrté série patří mezi moje nejoblíbenější epilogy. Normálně jsem vyprskl slzy z té chemie, co má Stapleton a Winchester. Byl jsem s nimi v tom autě :)))