Telefonní budka (2002)

Výborný film, kde se nevyskytuje žádná výplň a tak má dění ve filmu skvělou dynamiku, Farrell předvádí herecký koncert a Kiefer si skutečně vychutnává roli snipera. Nejvíc mě však bavil Whitaker jež se do role detektiva vžil a věřil jsem mu všechno. Líbilo se mi i jak to prostředí působilo dost živě a všude bylo hafo lidí, takže to mělo autentickou atmosféru. Myslim si že z dané látky bylo vytěžené maximum a lepší to být skutečně nemohlo, takže si dovolím říct že Phone Booth příliš nezestárla. Jediné co mě doteť trošku hlodá je to, že je příliš očividné, že hlas Kiefera byl dodán v post-produkci a preferoval bych, kdyby jeho dialogy fakt působily tak, že mluví skrz telefon.

Risk (2020)

Tenhle film tak trošku vynechám. Viděl jsem zhruba 70% toho co se děje a ve stručnosti - otřesně natočená akce, at už se jedná o kameru, střihy, nazvučení, choreografie přestřelek a soubojů... podprůměr. Děj tu prostě ani neexistuje, nijak to negraduje, nulové herecké výkony, logika v tuna momentech taky mimo dění... nevim no, zapomenutelný céčkový akčnák.

Bojovník - Série 2 (2020) (série)

Charaktery jsou fakt vrstevnatý, akorát mi kolikrát přišlo že tvůrci ani přesně netuší, kam samotný děj nasměrovat. Co se týče akce, bitky mi přišly většinou průměrný. Dost pomalé, divně sestříhané a hlavně mi pilo krev otřesné nasvícení zejména v temných koutech či v noci, kde nic moc nebylo vidět. Jedinej souboj kterej jsem si užil, byl v posledním díle mezi hlavním týpkem a tím Irským, rasistickým buldozerem. Jo a pak i masakr v tom devátém díle. Ten kdo se těší na ten turnaj co zminuje EvilPhoEnix, tak at nemá vysoká očekávání, pač je krátkej, ten díl na něm nestojí a obsahuje jenom mikro souboje. K soubojům mi právě chybí ta emocionální nadstavba, kterou dokázal Antony Starr dodat v Banshee během každého souboje. Zde jsem během soubojů necítil vůbec nic, bohužel.

Kobra 11 - Bez milosti 1. část (2015) (epizoda)

Prostě je tu znát obrovská inspirace z druhého dílu Taken. Škoda, že kamera je tak roztřesená a je to celé špatně sestříhané, takže akce průměrná. Scénář je kurevsky, fakt kurevsky děravej. Co mohu ocenit, tak velkou zranitelnost hlavních postav. Tohle je příliš moc ambiciozní na Kobru.

Joe (2013)

Jeden z nejsyrovějších filmů, které jsem kdy viděl. Nicolas Cage a jeho vidlácké Gran Torino. Fenomenální herecké výkony, špičková audiovizuální stránka - ať už režie, střihy, práce s kamerou, nasvícení, celkovej vizuál je oku lahodící a hutné nazvučení - ať už celkového okolí či výstřely z bouchaček. Dojde i na trošku té nekompromisní akce. Film má lehce komediální tón a dost tísnivou atmosféru. Hudba byla fenomenální a dokázala filmu vstříknout dost dramatickou atmosféru. Dlouho jsem se tak u žádného filmu nebavil a hlavně mě fascinuje jak charakterní tenhle snímek je. Pro takovéhle civilní filmy budu mít vždycky slabost.

Banshee - Season 4 (2016) (série)

Bohužel, tvůrci se museli vypořádat s omezeným rozpočtem. Takže zde je jenom pár soubojů, pár přestřelek a nějaké doplňkové akce. Za tu nejlepší považuju celkovou pěší honičku ve třetím díle. Myslím si, že příběh je též slabší a celkové motivy (hlavně dějová linka s tím rohatým a dění kolem Proctora je takové už chladné). A však, charaktery jsou tak skvěle vystužené, že i ten patrný pokles, není tak kritický, protože herci odvádí fakt úžasnou práci, kulisy jsou stále fajn a pokud na tu akci dojde - ačkoliv průměrná, tak furt kvalitně natočená. Nemůžu se však zbavit pocitu, že celkový potenciál látky a všech motivů je nenaplněn a některé scény (hlavně ta v garáži kde je On a Brock je stupidní a nedává logiku), to samé bych mohl říct o několika dalších momentech. Inspirující závěr však nadchne a nepamatuji si seriál, kde bych si tolik ten epilog vychutnal. Banshee mi bude chybět.

Banshee - Season 3 (2015) (série)

Nejvíce intenzivní série z celého seriálu. Antony se topí v depresích, vůbec nespí a každej díl vypadá úplně "na sračky." Dočkáme se i spousty inovativních prvků (heist na vojenskou základnu například), spoustu gore a výborné akce. Bohužel, co se týče střihů, tak jich je zbytečně moc a trošku to kazí z akce dojem. Hodně se i otevře minulost hlavní postavy a osudovost všech charakterů nabírá na nových rozměrech. Mohl bych zde opět vypsat tunu detailů u všech charakterů jak se vyvíjejí, ale to bych zde byl do zítra. Třetí série je akční a emocionální kovadlina a absolutní vrchol seriálu. A však se najde pár drobností, kterých nejsem fanoušek (některé nelogické momenty/střihy).

Synchronic (2019)

Chaotická a dost nekonzistentní režie, otravná hudba, nulový vývoj charakterů a hlavně hloupé chování postavy Mackieho. SPOILER!!!! Lidi umírají po konzumaci té drogy a on se prostě rozhodne tu drogu konzumovat? Ehh, chápu no, aby se nuceně pohnul děj, kterej se beztak nevyvíjel. A ta jeho neupřímnost vůči "nejlepšímu kámošovi" mě normálně frustrovala. Je to nejlepší kámoš z nějakého důvodu, sakra! Nevím no, nebavilo mě to a ani jsem to nedokoukal.

Banshee - Kmenová záležitost (2015) (epizoda)

Traumatizující epizoda. Poslední scéna, kdy Antony Starr čumí do té kamery, celej od špíny, krve a modřin s tím zabijáckým pohledem, je jednoznačně nejlepší moment, co jsem kdy u seriálu či filmu, mohl zažít. Je až neuvěřitelné kolik slz a emocí, to ze mě vždycky vyvolá.

Banshee - Season 2 (2014) (série)

Druhá série je opravdu velkým pokrokem a nabízí ještě větší vývoj charakterů. Nyní už není co skrývat a každý se pohybuje na tenkým ledu. Všechno se odehrává tak nějak přirozeně a však, tvůrci nám sem tam nadělí skutečně kovadlinové "twisty". Akční scény jsou pořád na nesrovnatelné úrovni co se týče seriálové produkce - zejména Antony Starr je demoliční mašina v bitkách. Jeho dravé a špinavé pohyby mixnuté s trochou bojového umění, je oku lahodící. Jeho průchod skrz casíno, který je doprovázen dvěma soubojema, které nemají jediný střih patří mezi to nejvíce fyzické co jsem kdy mohl na plátně vidět. Tady fakt každý chvat působí fyzicky, hmotně a náročně. Antony se zadýchává, schytává pořádně na hubu ale to z něj dělá toho největšího drsňáka, se kterým jsem se kdy setkal. Pak zde jsou skvělé přestřelky (stealth průchod s tlumičema, nožem skrz kostel je mazec) - jediné co zamrzí, tak béčkový zvuk a více střihů. O hereckých výkonech moc mluvit nehodlám, to bych zde musel psát neuvěřitelné slohy. Ale to.... jak Antony se chtěl obětovat v tom kostele, tam jsem si rval vlasy z hlavy, řval jsem z plných plic a vyprskl tolik slz... nemám slov. NEMÁM SLOV. Zmíním jenom epizodu pět a šest, které utváří perfektní rovnováhu seriálu, přirozený kontrast a zatímco pátá epizoda je racionálním vývojem postav a je nadopovaná fantastickou filozofií - šestá nabídne Britského "kurýra" a scény mezi nim a Antonym, vyvolávají neotřesitelnou autoritu. Banshee válí a i když se zde nachází pár drobností, kterých nejsem fanoušek - vzhledem k dialogům, akci, hereckým výkonům a lavině syrových emocí, jsem i tak nadšený.