• Krátkometrážní

Experiment Belko (2016)

Obsahuje spoilery: Film na mě působí jako jednoduchá přímočará rychlokvaska typu "tajemní organizátoři, kteří mají všechno pod palcem, nutí lidi vzájemně se zabíjet". Ke konci jsem se zasmál, když ten týpek co vysvětluje ten experiment říká, že jej považuje za úspěšný protože se podařilo zjistit spoustu důležitých informací o lidském chování, protože já jsem měl pocit, že všechny prototypy postav už jsem dávno někde viděl. Jediná věc, která by tenhle film asi mohla zachránit, by byl druhý díl, ve kterém by byl nějaký plot twist aspoň o intenzitě plot-twistu ze Saw.

Lovec trolů (2010)

Pohodový severský film o skupince mladých lidí, kteří zjistí, že trollové (obří kamenné stvůry) existují, byť jen v pečlivě vymezených oblastech, ve kterých jsou drženi. Příběh je přímočarý, film doručí přesně to co nabízí - bandu studentů nahánějící trolly spolu s chlapem, který si říká "lovec trollů"; občas se dostanou do nebezpečné situace, pak se z ní (většinou) dostanou atd.

Úniková hra (2019)

Fajnově natočený thriller o několika lidech, kteří dostali osobní pozvánku do jedné speciální únikové hry a rozhodli se jí zúčastnit. Samozřejmě brzy začnou zjišťovat, že tahle úniková hra je na život a na smrt. Z příběhového hlediska nejde ovšem o nic nového - (SPOILER) v podstatě ta úniková hra je vytvořena, aby se u toho bavili nějací miliardáři a vybráni do ní byli lidé, kteří měli v životě v něčem velké štěstí. Jde tedy o variaci na konspirační téma "bohatí lidé se baví brutálním způsobem a dokážou všechno ututlat tak, aby se na nic nepřišlo. Nevadí-li vám nijak neinovativní příběh, jedná se o pohodovou jednohubku.

Mučedníci (2008)

Krásný představitel exploitation / psychologický horor, který vás rozhodí a proto je potřeba dívat se na něj ve chvíli, kdy máte klid a nikdo vás nebude rušit ani nic nepospíchá. Předkládá otázkky k zamyšlení - o životě, o povaze lidí, o dobru a zlu...

Tele Tele (2000) (pořad)

Velmi podivuhodný pořad - na jednu stranu to vlastně skoro nikdy není pořádně vtipné, spíš takové trapně-vtipné, ale na druhou stranu když se to pustí třeba na pozadí, tak je to celkem příjemný způsob jak se půl hodiny nenudit.

Kai a Gerda (2002) (TV film)

Tahle pohádka na mě ještě jako na dítě ohromně zapůsobila a fascinovala mě. Hodnocení 4* je tedy hlavně za to, jaké pocity to ve mně tehdy vzbudilo.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kultovní britský komediální seriál a zároveň jeden z mála takových, u kterých je český dabing na úrovni originálu.

Babovřesky (2013)

Podobně jako u Kameňáků, i u této trilogie je vtip v tom nepouštět si ji s přehnaným očekáváním. Mít to puštěné třeba na pozadí při žehlení, nebo při podobné příležitosti jistě neurazí.

Kameňák 4 (2013)

Já jsem se mírně i bavil... jít na to do kina, asi bych byl trohu zklamán, ale po zkouknutí doma jsem z toho trauma neměl. Bohužel velká část vtipů použitých ve filmu je hodně známá, takže u řady vtipných situací budete už předem vědět, jak dopadnou. Jde o to neočekávat od takovýchto filmů víc, než uměřenou jednorázovou zábavu.

Comeback (2008) (seriál)

Oddechový sitcom s poměrně odvážným humorem a dobrým spádem. Kouknout se na Comeback, to je taková jistota příjemně stráveného času. Škoda, že to skončilo s druhou sérií (zatímco některé jiné novácké soap opery už mají sérií snad tisíc :)) Mimochodem - ústřední motiv na záčtku každého dílu = Brutus - Zdá se mi.