Sněhurka a lovec (2012)

Nadějný snímek, který mohl obnovit slávu velkolepých fantasy ze začátku tisíciletí. Snahy jsou zde vidět, bohužel však všemu podráží nohy dost podivný příběh, který nemá hlavu ani patu, negraduje a není formálně konzistentní. A ústřední postava Sněhurky je bohužel degradována na naivní kukuč, popř. úsměvné horoucí proslovy. Tak snad příště... Celý článek zde.

Soumrak mrtvých (2004)

Skvělá fúze komedie, akce a zombie hororu, plná nadhledu, zajímavých nápadů a s velmi sympatickým duem v ústředí. Navíc dobrá pocta žánru filmů o pomalu kráčejících nenažrancích. Celý článek zde.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Skvělá fúze komedie a akce, plná nadhledu, zajímavých nápadů a s velmi sympatickým duem v ústředí. Navíc si pěkně utahuje buddy cops žánru. Celý článek zde.

Kat: Válečná zóna (2008)

Tenhle film by nemusel být špatný. Má dobré akční scény, nechybí mu jistá dávka brutality a temnoty, ale také nadhledu. Ani Ray není špatným Punisherem. Bohužel je to celé až příliš komorní, ba skoro divadelní. Chybí tomu prostě trochu větší záběr, velkolepější příběh, živější svět a uvěřitelnější finále. Celý článek zde.

Mstitel (1989)

Překvapivě velmi dobrý film, z těch existujících o Punisherovi pro mě nejlepší. Akční zručnost 80. let, pár dobrých nápadů a zatraceně drsný Dolph. Co chtít víc? Celý článek zde.

Kat (2004)

Za prvé, jde o úplně špatnou adaptaci komiksu. Za druhé, jde o úplně špatný a nevýrazný film. Nudný hlavní hrdina Jane, akční scény o ničem, nebrutální bezzubost, blbé Travoltovy kecy. Takhle prostě ne... Celý článek zde.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Tohle by měl asi vidět každý. A nekritizovat, neinterpretovat... radši se zas jednou prostě jen upřímně bavit tím, že před námi vůbec běhají rozpohybované obrázky a jak je to vlastně fajn. Celý článek zde.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Základem je nebrat tento film z toho hlediska, že by měl vyprávět smysluplný příběh, že by měl být uměřený a rozumný. Toto je splnění divokého snu miliónů fandů. Ano, splnění, které přišlo tak o patnáct let později, než mělo, a které trochu balancuje nad propastí komediálnosti. Ale splnění, které nejde nemilovat už jen proto, že se fakt vyplnilo. A že ho Stallone s Westem zpracovali nápaditě, vtipně a nebojácně. Celý článek zde.

Klip (2012)

Vlastně se to dá brát jako normální drama o mezilidských vztazích, které jen využívá trochu explicitnějších a vulgárnějších prostředků, čímž vlastně ukazuje, že mladí sice žijí degradovaným způsobem, ale pořád řeší tytéž problémy. Bohužel, až na pár silnějších momentů, bývá film docela nudný. Trochu sestříhat nekončící záběry na pařby a potácející se teenagery by možná nebylo na škodu. A možná taky ne, takhle člověk může na vlastní kůži tak trochu zažít ubíjejícnost jejich stereotypu... Celý článek zde.

Mezi vlky (2011)

Očekával jsem silný thriller a ekohoror. To jsem dostal, ale navíc také velmi silný film, který tematizuje lásku, smrt, divoké zvíře v člověku, zákony divočiny, smysl života, boj o přežití, víru, pomoc druhému, soucit a řadu dalších věcí, přičemž vše koherentně a bez kýče či klišé. No, a závěr... ten bych emocionální silou srovnal snad se závěrem Warriora. Vlastně ne, tenhle je silnější. Kdesi jsem četl názor, že tenhle film vlastně tematizuje vše důležité. Něco na tom je. Celý článek zde.