• Krátkometrážní
  • Romantický

Emil i Lönneberga (1974) (seriál)

Je zaujímavé si niečo také ako Emila pozrieť po rokoch.. v detstve som tento seriál mala veľmi rada, no teraz som to už nevládala dopozerať... ale pesnička je stále parádna... Inak myslím, že nie len dnešné seriály pre deti na to nemajú, ale predsa je to len severská tvorba... už len kvôli tým všetkým bolnďákom :)

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

tomuto humoru vážne nerozumiem.. musím povedať, že som pozrela len asi 10 častí, ale aj tak to bolo pre mňa utrpenie... páči sa mi tam veľa vecí - herci, kamera, prostredie, kostýmy.. však hudba a dialógy vôbec

Hlavně nezávazně (2011)

Pekné. Spĺňa všetky pravidlá romantickej komédie, určite netreba čakať nič viac.

Na cestě (2010)

Takéto filmy sa mi páčia... hlavne tá téma vojny... celý čas som musela premýšľať nad ich nezmyselnosťou.. Ďalšia téma - náboženstvo, to som tiež dosť premýšľala nad tým, že ako môže takéto náboženstvo fungovať... hlavne to postavenie žien v takejto komunite je otrasné. Inak veľmi pekná herečka, slečna Luna... sympatická postava.. páčilo sa mi, že nebola stvárnená ako histerka... svoje si už odžila a na to čo sa dialo pozerala s nadhľadom.

Sex Pistols: Děs a běs (2000)

"Mám dnes v uších hodne vosku." - Sid Vicious.... tak túto vetu si pamätám aj keď som ten film videla asi pred desiatimi rokmi... vtedy ma uchvátil... no vtedy ma uchvacovalo veľa vecí, veď som mala 15 :) .. film zachytáva všetko čo má, dokonca aj to, že poburuje širokú verejnosť... a podporuje punkáčov... škoda len, že Johnyho Lydona môžme dnes vidieť, tak v reklame na maslo.. to ma dosť trápi.. ale to je na iné fórum... ako tu už bolo spomínané Punks not dead :)

Uvnitř tančím (2004)

"Napíšeme list, Michael. Mestskej rade v Dubline. Vážený pán/pani, ako vozíčkár so sklonmi k samovražde, som zhrozený, že žiaden most nie je vybavený bezbarérovým prístupom. To znemožňuje právo handicapovaných skočiť z mosta." Pekný príbeh, kúsok na zamyslenie a pouvažovanie o tom, aký je život krásny. Nechýbal vtip.

Suwingu gâruzu (2004)

Ja vážne nerozumiem, čo sa na tomto filme komu páči.. aziatky? hudba? waw.. naozaj som nečakala také sklamanie od filmu s takým vysokým hodnotením (83%) Je pravda, že nemám rada komédie, ale zase mám rada ázijské filmy. No môj názor v skratke: keby sa tento film bol made in USA, tak by sa volal High School Musical a hodnotený by bol okolo 40%!

Juno (2007)

ani neviem prečo som si tento film zamilovala.. postavy, herci, hudba.. príbeh sám o sebe nieje ničím zvláštny.. ale, keď sa všetky tie vecičky pospájali, výborné výkony hercov, priateľské prostredie, teplé farby, introvertné postavy, pekné domčeky, mne vyhovujúce "kostýmy" a tá hudba tam.. hmm.. jediné čo ma mrzí je, že Michael Cera tam nehrá viac :( film som videla niekoľko rokov dozadu a veľmi sa mi páčil... ale nepotrebovala som ho vidieť zase... dnes som si ho pustila znovu... a pridala do obľúbených ..

Láska hlohového stromu (2010)

Mne sa na tých ázijských filmoch... drámach/ romantikách páči tá nevinnosť, ako im stačí, že sú spolu, ako sa tešia z každej chvíle.. ako z každého dotyku a myslia si, že robia niečo zlé. Pekný príbeh, kúsok o komunizme, kúsok o poznávaní,, veľmi veľa o láske.

Prstoklad (2005) (TV film)

waw, no ci pana! tak toto je film! od začiatku do konca neviete, čo sa bude diať, zamotaný, precízny, zaujímavý.. na to že nemám rada historické filmy, mi to v tomto prípade vôbec nevadilo (až na tie príšerne škaredé vedľajšie postavy). S napätím som absolvovala každú minútu a čakala, čo sa bude diať... film má 180 minút, ale určite sa ani jednu minútu nebudete nudiť!