• Krátkometrážní

Kapitán Phillips (2013)

1) Ať mi ještě někdo říká, že Tom Hanks není dobrej herec. 2) Pan hlavní vyjednavač byla tak strašně sexy, že bych se s ním na místě vyspala. 3) Jdu si vyrvat mozek z hlavy, jinak mi vybouchne.

Triple 9 (2016)

Pardon, ale já prostě miluju Caseyho Afflecka. Triple 9 je přesně to, co mi chybělo u Sicaria - ten mě fakt moc nebavil (až na tu hudbu, ta hudba byla!). 999 letí, baví a pokud jste alespoň trochu jako já, poskytne vám zábavnou hru v průběhu filmu „Je v této scéně Kate Winslet rozpoznatelná?“ (to je sice humorů, ale kdybych nevěděla, že je to ona tak ji ani jednou nepoznám, vážně). A i když jsem na konci neměla jasno, jestli je film „o něm, o něm, nebo o tom“, byla jsem fakt přenadšená. Víc už nad tím nebudu slintat a přenechám to ostatním k posouzení - koukejte to posunout do červenýho a neštvěte mě!!

Příběh Marie (2014)

Příběh Marie je taaak šíleně nemastnej, neslanej film. Rozhodně to není špatné, ale vůbec nic to ve vás nezanechá. Měla jsem v průběhu filmu strašně smíšené pocity a ve výsledku z toho moc moudrá nejsem. Asi největší pozitivum je, že tam měl tolik prostoru francouzský znakový jazyk, ALE absolutně netuším, nakolik to byla nějaká jeho čistá forma. To už bych se tu ale zamotávala do něčeho jiného. Takže super, že ten film vůbec je, ale bohužel je to takový nijaký.

Dobrý Will Hunting (1997)

Letitý rest. A že to stálo za to. Dobrý Will Hunting je jeden z těch bezchybně obsazených filmů – přesně ten druh, který vás pohltí a vy celé dvě hodiny nemusíte řešit nic jiného, než film samotný. Tak by to asi mělo být u kinematografie obecně, ale málo kdy se to podaří (minimálně pro mě to úplná samozřejmost není). Nic víc (kromě toho, že se mi to ukrutně líbilo) už k tomu nemám.

Ave, Caesar! (2016)

A nakonec převážily ty dvě. Je to hlavně za to, že kdyby se to udělalo jinak (ne tak, aby tam bylo všechno, co jen někomu prolítlo hlavou jako nápad), tak to mohlo bejt dobrý. Ave, Caesar! je splácaný z milionu a jedný věci a takhle film prostě fungovat nemůže. Opravdu mě naštvala scéna ve střižně, která se zvrtla v divný "vtip", který by stylově zapadal do nějaké /pubertální/ komedie (možná se to sem přece jen hodilo..). I přes krátkou stopáž film maximálně neutíká a já si několikrát říkala "proboha, ať už to skončí..". Nejsmutnější na tom asi je, že tam jsou scény, které fungují a kdyby se v jejich stylu udělal celý film, tak to mohlo být super. Mimochodem - část George Clooney/komunisté je nejnudnější část celýho filmu (a bohužel z těch dílčích příběhů je časově nejobsáhlejší). Jediným zajímavým pozitivem je pro mě Channing Tatum (a bavil mě i v hrozných Osmi hrozných!), ze kterého by se při nějaké dobré příležitosti mohlo vyklubat něco super. A joo, byly tam dobrý věci, který bych tu mohla napsat, ale bylo jich tam taky hodně strašnejch. A těch bylo mnohem, mnohem, MNOHEM víc...

Kobry a užovky (2015)

Na začátku filmu jsem byla vnitřně potěšená, že to vypadá na nějaké ucházející české drama, ale rozjetý úvod se velmi rychle dostal do zajetých kolejí, až se z toho stal tuctový tuzemský film. Plus za (konečně) negumové dialogy, kterým se dalo věřit. A musím "vyzdvihnout" sci-fi stránku filmu - prosperující zapadlý obchod s oblečením. Velmi úsměvné. Vzhledem k velkému haló bylo z Kober a užovek ve výsledku smutné zklamání.

Babel (2006)

Nemám ráda Iñárritua. Fakt hodně ne. Sice většině jeho filmům dávám 4*, ale stejně na něj pak plivu. NICMÉNĚ musím vynést Babel, protože kromě toho divného japonského příběhu se mi líbil strašně a říkám, že je to to nejlepší, co jsem od něj viděla. Mexicko-marockej příběh byl parádní, chůva sympatická, děti roztomilý. A ruku na srdce - Brad Pitt a Cate Blanchett by měli nádherný děti.

Fúsi (2015)

Brečet se mi sice nechtělo (weird), ale jinak mě Fúsi za srdce chytil velmi. Navíc to byla moje premiéra v Oku a to se taky počítá. Nic zdlouhavýho, prostě se mi to líbilo!

Tísňová linka (2013)

Film, který jsem viděla na dvakrát a povedlo se mi ho rozdělit přesně ve chvíli, kdy končila část ,,zajímavý film s nápadem, o kterém přemýšlím a těším se, až ho dokoukám" a začala část ,,co se to sakra stalo s příběhem a proč je to najednou tak divně akční". Opravdu velké zklamání, protože ta první půlka mě strašně bavila a rozhodně byla na 4*. Teď jen 2* a výsměch k tomu.

Zmizení (2013)

Napodruhé znovu dokonalé, zážitek ještě lepší. Jestli nějaký film splňuje přídavné jméno ,,napínavý", je to rozhodně tenhle. Jýlenhéla miluji a vynesla bych ho do nebes. Paul Dano je slizoun slizký, ale teď už ho mám ráda. Ta atmosféra Heavy Rain je parádní a zároveň úplně jiná, což mě nesmírně těší. Díky za ten Codex na konci, to mě hřeje u srdce.