• Krátkometrážní

Polytechnika (2009)

Lomcuji mezi 3-4. Klasika. Ten závěr mě zmátl. Zatím 3, nechám to vyhnít a uvidím.

Hamlet (2015) (divadelní záznam)

To, že dávám jen 4* mi vlastně přijde dost drzé, přece jen je toto zpracování Hamleta na úplně jiné úrovni, než je jakékoli divadlo, které jsem kdy viděla naživo. Tu jednu hvězdičku ubírá zážitek z nepřekonatelného Frankensteina (ne, nevěřím, že někdy uvidím lepší hru, ať už živě, nebo přenos). Nutno vyzdvihnout scénu uzavírající první dějství - BOŽE, TY KONFETY - a nejlepší ztvárnění Ofélie, které jsem kdy viděla (tleskám). Hamlet je báječný a Benedict také (ačkoliv má láska k němu už pominula), ale 5* zkrátka dát nemohu.

Barevný závoj (2006)

Příjemný film, který v ničem moc nepřekvapí, ale dobře se na něj kouká. Nedá se v tom hledat nic výjimečného, takových filmů je tuna, ale Edward Norton válí a pořád ho mám zatraceně ráda, takže co bych nebyla spokojená.

2 dny v Paříži (2007)

A víte co? Já dám 5*. I kdyby to mělo být jen z principu, že takhle dobrej film nemá v modrym co dělat. Skoro celou dobu jsem se upřímně nahlas smála a to se člověku neděje každý den. Julie Delpy je úžasná a Adam Goldberg, kterej mi vždycky přišel neuvěřitelně směšnej ve 2 Dnech v Paříži fakt stojí za to a dokonce je tu dost sexy. A jako vždy - KOČKA!!!!!!

Oheň (1991)

Dostala jsem, co jsem čekala. Oheň mě nebavil, otrávil a Russel s Baldwinem jsou tady tak trochu dementi.

Útěk ze Sibiře (2010)

Nevím, jestli to, že jsem film viděla tak dlouho po knize, že jsem si už vlastně vůbec nepamatovala některé detaily bylo dobře nebo špatně. Pro film možná spíš dobře, ale zase jsem během filmu hodně dumala, jak to vlastně v té knížce bylo, což až příliš odvádělo mou pozornost. K samotnému filmu - byla jsem poměrně hodně překvapená, že se film tak povedl. Popravdě řečeno jsem byla hodně skeptická a spíš jsem se bála, jestli nebudu enormně otrávená - nestalo se. Nicméně samozřejmě musím rejpat - je škoda, jak jsou některé části filmu tak osekané (nejvíc mi vadil pochod přes Tibet, protože to se jim povedlo zasadit zhruba do 7 mrzkých minut filmu, přičemž jsem se na to těšila skoro nejvíc). KAŽDOPÁDNĚ - kniha je natolik obsáhlá, že by film bez osekání nešel a takhle je to velice ucházející. Příjemné překvapení.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Jsem z toho trochu rozpačitá, možná to hodnocení ještě rozválím v hlavě. Sicario je pro mě tím filmem, u kterého když se zaměřím na jednotlivé části, musím říct, že atmosféra je opravdu skvěle zvládnutá a zaleze pod kůži, ale jako celek to ve mě nechalo takovou šedou nijakost. Vyobrazení Juarezu musím samozřejmě (jako mnoho dalších) vyzdvihnout. Těch zhruba dvacet minut jsem seděla v kině skoro až křečovitě napjatá a čekala jsem, co přijde. Ve výsledku - asi joo čtyři a rozhodně si to pustím ještě jednou, abych zkusila zahnat ten chaos, který ve mně po zhlédnutí zůstal. ->->-> po rozválení je to o hvězdu méně.

Mládí (2015)

Z Mládí vytéká neúnosné množství kýče. Kdyby tam pobíhala fialová kráva, byla by to fakt nezajímavá reklama na Milku. Absolutně nic jsem si z toho neodnesla, jen že se starci rádi baví o sexu a prostatě (oukeeeeeeeeeej) a z toho DIGITÁLNÍHO tenisového míčku, jsem se málem pozvracela. Nevím, kdy naposledy jsem z kina odcházela takhle zklamaná. Nekoukalo se na to hezky (ach bože, jak se tohle mohlo stát někomu, kdo natočil This Must Be The Place a Velkou nádheru). Pane Caine, pane Keitele, miluji vás oba, ale tady bych vás radši neviděla.

Hluchota (2015) (studentský film) odpad!

Možná jsem postižená oborem, ale tohle bylo opravdu strašný.

Břitva (2015) (studentský film)

Nějak si představuji, jak by měl vypadat absolventský film, a tenhle je první, který to očekávání 100% naplnil.