• Thriller

Šest výstřelů (2012)

Jedná se o špatně udělanou cover verzi filmu "96 hodin" (Taken). Kdo to neviděl, tak mu může chvílema připadat tento film docela dobrý. Když se ale podívá na předlohu, pochopí, že tohle je průser. Jedině musím přiznat, že Claude nevypadá na svůj věk špatně a muskulaturu má stále slušnou. Jenom roznožky už nedělá.

Jako nikdy (2013)

Film zpracovává těžké téma, ale dopadlo to dobře. Uvažoval jsem i i 4 *,ale trochu mne ve scénáři štvalo opakování scén, kdy někoho urazili a pak se mu omlouvali. A také tradičně konec, ten je nezvládnutý (zbytečná scéna navíc).

Pro hrst dolarů (1964)

Charismatický Eastwood, podmanivá hudba, poctivá westernová atmosféra...ale na druhou spousta za vlasy přitažených a nelogických scén, přehnaně moc mrtvol i srdceryvné scény mne zase stáhly s hodnocením dolu do lepšího průměru 3*.

Kouzelníkův návrat (1984)

Tomuto filmu chybí nějaký základní příběh, hlavní dějová linie. Sledují se tu různé postavy, které přišli do pohraničí hned po válce s různými úmysly, ale žádná nehraje úplně hlavní úlohu, takže film nakonec tak trochu vyšumí a začne nudit. Je tu občas i sympatická snaha ukázat obě strany mince ve vztahu k odsunutým Němcům, či že si tam jezdili vykutálení Čecháčci nakrást.

Papilio (1986)

Tento film pozvedává výborný výkon Kňažka, který v klidu dával i dost fyzicky náročné scény. A dále je to suverénní režie, i když to v ději chvílemi vypadá neurčitě, tak to měl režisér stále pevně v rukou.

Devět kruhů pekla (1987)

Zajímavý film, ale také dost drastický. Na svou dobu bez obalu ukazuje krutost polpotovského režimu, vypadá to velmi autenticky a ani se mi to nezdálo být nějak politicky zfabulované. Někteří vyčítají filmu zmatek, že někdy Kambodžani mluví česky a někdy místním jazykem (tedy naskočí titulky), ale myslím, že to není podstatné. Navíc to má logiku, že s rodinou a přáteli mluví hlavní hrdina česky, s cizími jsou titulky.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Opět se ČT podařila pěkná slátanina, až se někdy člověk nestačí divit. A nelogičností bylo také poměrně dost. Naštěstí to zachraňují Melíšková s Krobotem. Ten má tady výjimečně hodně ukecanou roli, ale občas mu to nesvědčí a není v těch výsleších úplně přirozený. Některé scény jsou povedené, ale jde jen o epizodní střípky, většinou o výslechy některých postaviček. Také je tu dost scén úplně zbytečných, vlastně většina prvních 2 dílů se nakonec ukáže být zavádějících. Ale občas se člověk zasměje.

Podobizna (1947)

Výborné mysteriózní historické drama, skvěle zahrané a nasnímané. Často jsou tam záběry v pološeru, kamera předvádí výtečnou hru světla a stínů, zejména v temnějších momentech filmu. Je tam trochu uměle a schematicky důraz na správné životní hodnoty, ale na druhou stranu nezaškodí si to občas připomenout. Mladou Skořepovou jsem vůbec nepoznal.

Noční let (2005)

I když se na to koukat dalo, tak jsem dal nižší hodnocení, protože mi připadá jako velký nesmysl někoho potají násilím nutit k atentátu v turistický třídě v letadle, kde jsou ostatní pasažéři před sedadlem, za sedadlem i vedle v uličce. Ani se nesnažil nějak šeptat, takže to v daném tichu během nočního letu muselo slyšet celé letadlo. A ještě jí tam mlátit. Když nefungují ty elementární předpoklady filmu, tak mne to moc nebere. Ale výbuch rakety na konci byl udělanej efektně, to jo.