• Thriller

Warrior (2011)

Pro me je to recyklovaný modernizovaný Rocky. Jako u Rockyho, je tam rozebíráno rodinné a sociální prostředí hlavních hrdinů - bratrů, starý zapomenutý trenér, souboj s ruským-sovětským namachrovaným velmistrem, potřeba vybojovat si nějaké ty peníze. Modernizace: jde se o level výše, už to není box ale MMA, údery jsou opravdovější, rodinné problémy větší a závěrečné usmíření dojemnější. Kdo neviděl Rockyho, asi je unešen, udělané je to dobře.

Elysium (2013)

Pro mne mezi 3 a4*, ale zaokrouhlím nahoru, dobrých sci-fi není tolik a tento film do této kategorie patří. Zajímavý začátek nasadil laťku vysoko, kvalitu ale nedokázal udržet do konce, kde se to zvrhlo v obyčejný průměrný akčnák. Škoda, že se nepodařilo vylepšit nosný příběh nějakým vedlejším dějem, nahodit nějaké technologické vychytávky a náhledy do života za 140 let. Naštěstí film není tak dlouhý, aby začal ve druhé půli nudit, což je taky plusový bodík a spousta filmařů by se to měla naučit.

Robin Hood (2010)

Velkolepá výpravná dlouhá nuda. Ze začátku to nebylo tak špatné, protože známý příběh byl předělaný a lépe zasazený do historických reálií, bohužel ke konci se to stále více utápělo v okoukaných filmových klišé a levném patosu. Bitevní scény slabé, charakteristika postav mizerná a člověku je vlastně jedno, kdo to vyhraje. Trapná scéna nakonec, kdy si Robin s Marion založili v lese pionýrský tábor a starali se o hladové děti.

Poupata (2011)

Nahusto navršená deprese a bezvýchodnost, ale dobře zvládnuté. Potěšil mne závěr a také neznámí herci.

V pasti (2005)

Tady se mi vyplatilo moje obvyklé pravidlo, moc nestudovat obsah děje dopředu, takže vyšlo překvapení, když se role začala otáčet. Trochu mi to připomínalo Telefonní budku. V druhé půlce se to občas protahovalo, ale jinak to byla síla.

Dům (2011)

Trochu nadhodnotim, protoze me obycejny lidsky pribeh a jeho zpracovani potesilo. Zadne digital I triky a roztresena kamera.

Já, robot (2004)

Skoda te druhe poloviny, kdy se to zmenilo na bezduchou strilecku jednoznacne smerujici k happy-endu. Will ve finale likviduje roboty jako na bezicim pasu, az jsem se musel smat.

Lítám v tom (2009)

Příslušnice něžného pohlaví asi přihodí hvězdičku či dvě, film je hlavně založen na šarmu hlavní postavy, prošedivělého sympaťáka Cloonyho. Ale koukat se na to dalo, některé dialogy byly docela dobré, jen to celkové poselství bylo nějaké omšelé.

Černočerná tma (2000)

Docela dobré akční sci-fi, které sice vykrádá Vetřelce2, ale dělá to poměrně chytře, takže to není na škodu.

Krajina střelců (2003)

Velmi prostoduchý příběh, natahované konverzace plné omletých klišé, celý film se hrozně vleče až vyústí v nicmoc střílečku, kde to hlavní hrdinové přežijou s nějakým tím lehčím šrámem a všechno dobře dopadne. Jedině pěkné přírodní scenérie a trochu té westernové atmosféry, jinak nic tento film bohužel nepřinesl.