• Thriller

Bláznivý Petříček (1965)

Film pro umělce. Zkusil jsem to...nešlo to. Ale některé scény měly něco do sebe.

Tři barvy: Modrá (1993)

Silný příběh, ale bylo to takové nějaké rozvláčné...

Magical Mystery Tour (1967) (TV film)

Je to super, líbilo se mi to mnohem více než předchozí beatlesácké rádoby-filmy s dějem. Jedná se vlastně o ulítlé videoklipy propojené tématem autobusového výletu a to vše v hipísácko-groteskním provedení. Některé scény jsou velmi legrační, třeba ta s tím důstojníkem, co tam komanduje všechny nesrozumitelným jazykem, nebo anglický bobíci tancující na zdi v I am the Walrus. Dokonalá ukázka psychedelického úletu, instruktážní video "jaké to bylo v éře hippies".

Stačí stisknout (1989) (TV film)

Vtipná a svěží středometrážní komedie s výbornými hereckými výkony. Potěšila mne zejména Molavcová, která je tady překvapivě i dost sexy. U mne lepší 3*.

Ochranné zbarvení (1976)

Ze začátku to vypadalo na zajímavou filosofickou desputaci v akademickém kruhu, postupně se ale akademici začali chovat dost přitrouble a otravně. Na konci to vypadalo (a nejsem si jistý jestli záměrně), že polská akademická obec je na úrovni pětiletých protivných fracků. S bídou dávám 3*, zejména za začátek, jak tam docentík ukázkově vyjebal s počátkem studentské revolty.

Strašáci (1971)

Ze začátku se to dost vleklo, takže jsem ztrácel pozornost. Pak to ale přeci jen přišlo - z připosraného matematika se stal velkolepý akční hrdina. Člověk se nakonec dočkal dvojitého znásilnění, ustřelené nohy, tří průstřelů břicha brokovnicí, uškrcení, popálení vařícím olejem a kdo ví co ještě. Kdo by to do Dustina a jeho družky řekl, že?

Lekce (1971)

Mdlý špionážní thriller. Příliš mnoho postav, takže to bylo místy dost zmatené. Zajímavé na český film bylo, že se děj odehrává v prostředí Švýcarska a vůbec jeho postoj během 2. světové války, tím byl námět neotřelý. Reálie byly zpracovány precizně, ale celkový záměr byl takový neurčitý.

Vražda v Ostrovní ulici (1933)

Parádní auta, krásné prvorepublikové vily a také výborný Jindřich Plachta v dobré detektivce. Trochu úroveň filmu sráží špatně zahrané vedlejší role, ale vzhledem k roku výroby je to omluvitelné.

Indiánské léto (1995)

Film mne pobavil a poetiku 60. let a formanovských filmů jsem tam zaregistroval, na mne to fungovalo. Trapné a nedokonalé dialogy mladistvích mi připadaly legrační, naopak scéna s jabkama byla zbytečně dlouhá. Normálně bych dal za 3*, ale za objevení nových tváří přihazuji ještě jednu hvězdu.

Pusinky (2007)

Pozitivní překvapení. Jak 3 teenagerky chtěli vyrazit stopem daleko za hranice a přitom začundrovali na severu Čech. Přitom řeší svoje mindráky, nebo spíš si na pár dalších zadělají. Film šlape, žádné umělé ptákoviny, ale reálné problémy a nejistoty mladých holek. Většinou neznámé herecké tváře plus pár velice kvalitních mosteckých komparzistů....dávám za 4*.