Libertin (2004)

Šokující, kontroverzní, umíněný, zajímavý, chvílemi chladný, jindy žhavý nebo romantický, hlubokomyslný, jindy povrchní. Takhle by se dala shrnout osobnost Johna Wilmont ve velmi dobrém podání Johnyho Deppa, ale bohužel i celý film. Se sázkou na šokující téma tvoří monotématicky dojem, že budete a musíte mrdat, jak sám v prologu i epilogu nastiňuje Hrabě z Rochesteru! Tento film ve mně zanechal jistý dojem, ale skutečně neumím říct, jestli kladný nebo záporný. Beru ho jaký je. S nelibostí musím uznat, že jsem viděl i lepší filmy s Deppem, ale **** si to zaslouží, především za relativně kreativní ztvárnění celkového dojmu, který film má vyvolávat.

Iron Man (2008)

Herecky výborné, dějově dobré. Žádné zdlouhavé scény typu "tohle mi život dal a tohle vzal". Logická změna arogantního děvkaře v šíleně odvážného génia, který je neskutečně charizmatický. Film říká to co hlavní hrdina: "jsem jaký jsem, buď se s tím srovnáš nebo ne!" ani na chvíli jsem neměl pocit, že do mě někdo tlačí něco velkolepého. Nenásilné představení Iron mana, které vnikne pod kůži. Těším se na dvojku.

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Hodně podařené, mnoho dějových zvratů ze života vyšší společnosti, zároveň běžné problémy vyhnané do extrémů, šokující Christian, ušlápnutý Sean do toho jeich společná praxe, kde si jeden i druhý střídavě zvyšují a snižují ego. Charaktery hrdinů mi naprosto sedli. Obdivuju tvůrčí kreativitu, protože natočit tolik dílů a nepřestat překvapovat, přicházet stále se zajimavými problémy a navíc ..... no co si budem povídat...točí se to všechno kolem sexu. Já tomu dávám 5 hvězd, protože lepší seriálový odpočinek snad ani není.

Volný pád (1993)

Z obyčejného dne jednoho průměrného muže se rázem stane noční můra. Přeskočí mu. Z nevýrazného úředníka se stanem během zkratu běsnící predátor, pobýhající městem s jediným cílem. Dojít za rodinou. Podání Douglase je prostě fantastické. Hlavní hrdina od samého začátku filmu padá až na samé dno, přičemž eskaluje napětí, děj graduje a nic už nikdy nebude jako dřív.

Smrtonosná past (1988)

Já na tom vyrostl, tomu nelze dát míň než *****! Další komentář si odpustím, vždyť to snad každý viděl. Obyčejný člověk ve špatné situaci, zahnán do kouta dovede zázraky a nebo sejmout 20 německejch teroristů. Sen všech mužů. K tomu výborní herci, namícháno do mrakodrapu a je to paráda. Willis se ani v jedné chvíli netváří jako super hrdina, i když jím jeho postava je. Chodí bez bot, špinavej, od krve a navíc je vtipnej. Je to jasný, dál už nemusím pokračovat.

Muži v říji (2009)

Ty 4 hvězdičky jsou proto, že poslední dobou je většina českých filmů směsicí infantilního, nekomického a debilního humoru, který mě rozčiluje, nehledě na to, že většina ani nemá příběh. Tohle bylo o jedné malé vesnici bez silnice a mělo to vcelku vtipné situace, dobré herce, od začátku se to netvářilo jako něco víc a asi to mělo i konec. Snažím se říct, že by tomu slušelo míň hvězd, ale jak se říká: jednooký mezi slepými králem.

Lítám v tom (2009)

Musím se zamyslet....musím se zamyslet proč jen jsem čekal od tohoto filmu něco víc? Clooney s tím neměl nic společného, protože (možná jsem out) mi nijak zvlášť neimponuje. Pravda je, že tady měl dobrou roli, byl zábavný. Zahrál to hezky v rámci možností, hlavní hrdinka (jeho milenka) byla příjemná, krom toho měla hezký zadek. Druhá hlavní hrdinka(jeho mladá kolegyně)byla správně střelená, aktivní, pseudoautoritativní třiadvacítka. Ale zpět k otázce...proč jsem čekal něco víc? Já ani nevím, někdo mi to nakukal. Prostě příběh bohémsky smýšlejícího cestovatele, milující mobilní život, který si později uvědomí, jak se celou dobu mýlil a že by bylo krásné se usadit, jenomže je pozdě. Sakra, když mě to zní hodně povědomě. Asi si to zaslouží čtyři hvězdičky, jenomže předem vychváleno jen tři.

Dr. House (2004) (seriál)

k 6.serii ....... po šoku, který se dostavil na konci páté řady je na začátku šesté čas na oddych. První polovina této řady obsahuje možná nejslabší díly vůbec. Sice to plyne z děje, ale i přes to, je tam málo House, atd.. Proslýchalo se, že kvůli hranému kulhání s holí Laurie trpí se zády, takže je možné, že kromě najatých maséru chtěli scénáristi odlehčit i na place, ale každopádně druhá polovina stojí za to. Vše se vrací na původní úroveň. Navíc je poměrně dost prostoru věnováno tandemu House - Wilson a všeobecně se zde řeší osobní věci více, než v jiných seriích, až na vztah House - Cuddyová. Asi bych téhle řadě navrhnul ****, ale s mým celkovým hodnocením seriálu to neotřese :-) EDIT: Poslední díl řady nabídnul serii silných momentů, která neměla obdoby. Úžasný díl, který poupraví bodování serie ze 4 na 5 hvězd. Obrat o 180 ° a teď jen se dočkat nové řady. Sakra

Poslední skaut (1991)

Bruce Willis s několika zlozvyky škodící zdraví, správňáckou povahou, břitkým jazykem a vrozenou nebojácností. Zajímavá zápletka alá Raymond Chandler. Skvělá akční detektivka s výborným hereckým obsazením. Ani jedno herecko-režisérské faux pas. Tenhle film se buď líbí nebo nelíbí. Voda je mokrá, nebo je modrý......tak to prostě je.

Jolly Roger: Masakr v zálivu (2005) odpad!

ježišikriste, neztracejte s tím čas. Je to fakt peklo. Hrůza. Nereálný, nudný, zbytečný, debilní, trapný, slaboduchý,........mám pokračovat? Ale byl u toho lístek do palace cinema.