FUBAR - Season 1 (2023) (série)

Příjemné překvapení! Fubar kypí dobrými nápady a zvraty, úžasně jízlivým humorem a nadsázkou, díky kterým je to velmi uvolňující zážitek. Celkově jsem měl pocit, že sleduju akční sitcom. Těším se na 2. sérii.

FUBAR (2023) (seriál)

Vyproštění (2020)

Efektní dvouhodinová akční zábava zasazená do neobvyklého prostředí Dháky. Já jsem se nenudil ani chvíli.

The Covenant (2023)

Přímočarý film se skvělými herci, který jednoduše bez zbytečných odboček směřuje k cíli. To je spolu se sebevědomou Ritchieho režií Covenantova nejsilnější stránka. Navíc mě po velmi dlouhé době ve filmu doslova uchvátila hudba!

Vřískot 6 (2023)

Před šestkou jsem viděl pouze první tři díly série, které byly koukatelné. Tohle už je vyčpělá čalamáda bez špetky napětí.

Christine (1983)

Ač jsem Kingův fanoušek, zrovna Christine jsem nečetl. A to je možná dobře. Každopádně jsem měl dojem, že to Carpenter vzal za správný konec a budoval napětí spíše skrze postavy tak, jak to dělá ve svých knihách King a což mnohé adaptace jeho knih postrádají. Díky tomu je film opravdu napínavý a nepůsobí to trapně.

Díra (2019)

Zajímavě pojatý očistec, do nějž někteří lezou i dobrovolně. Po nějakém čase v Díře stráveném se asi skutečně stávají starosti všedních dní jen bezvýznamným smítkem. Díra je zábavná, svižná i napínavá.

Světlo a stíny - Série 1 (2021) (série)

Rozjezd je pomalý a celkem trvalo, než jsem se začal orientovat v tom, co se děje. K tomu se podařilo do mnoha rolí obsadit alespoň na první dojem mimořádně nesympatické herce. A nadto všechno ještě to působí, alespoň zpočátku, velice povrchním dojmem. Neznám předlohu, tak netuším, jestli problém tkví už v ní nebo to zmastili scénáristi. Ale podařilo se mi překonat první tři epizody a pak už jsem sledoval dění celkem se zájmem a dokonce jsem začal mít rád i některé nesympatické postavy/herce (např. Kaz Brekker) a na konci jsem byl zvědavý, jak to bude pokračovat ve druhé sérii, která je vskutku lepší.

Eli (2019)

Musím říct, že jsem byl po dlouhé době u duchařského hororu překvapen vývojem událostí. Takže Eliho rozhodně doporučuji, protože jde o v rámci žánru nápaditý a řemeslně dobře natočený film.

U tebe nebo u mě? (2023)

Nuda, nuda, šeď, šeď. Kdo se chystá na podobnou romanťárnu poprvé či podruhé, může si klidně hvězdičku přidat. Toho, kdo už pár podobných filmů viděl, zde nečeká vůbec nic zajímavého.