Vrána 4: Pekelný kněz (2005)

Nechápu lidi co tohle považují za odpad,nemůžete to srovnávat s jedničkou!Tento film si takovou krytiku nezaslouží,zařadil bych ho někam ke třetímu dílu a hodně před dvojku(Ta by si zasloužila hodnocení odpad).Co mi opět scházelo jsou záběry regenerace ale chápu že by se film vyšplhal s rozpočtem víš než může vydělat.Film byl celkově dosti přehnaný.Ale co bych pochválil je nápad s indiánskou tématikou,je to zase něco jiného a to je dobře.Také to že se záporňák chtěl stát satanem je zajímavá inovace i když ji totálně zkazili.Herecké obsazení skvělé,výkony herců nikoliv.Koukat se to dá

Souboj Titánů (2010)

Když pominete to že by to vůbec neměli pouštět jako 3D,je to vlastně super a mě to nadchlo.V porovnání s původní verzí si vede celkem dobře,příběh je jiný takže jenom nekopírovali,pouze převzali všechna monstra a přidali džiny,kteří se mi líbili ale mám dojem že do řecké mitologie moc nepatří(ale to kraken také ne). Myslím že dát do popředí jako záporného boha Háda je skvělí tah(je přeci jen známější než bohyně moří) Zajímavost!!!: Povšimněte si momentu kdy je vojákům řečeno ať vezmou všechno,a perseus chytne po mechanické sově,pokud je vám povědomá tak se nepletete,vystupovala v původní verzi a tato je s ní přesně totožná(možná použili stejnou),Perseus se zeptá: "co je tohle", a velitel odpoví:"tohle neber"-zní mi to skoro jako kdyby tvůrci říkali,nechceme zkopírovat všechno,my jdeme svou cestou.

Poslední vládce větru (2010)

No nebyl jsem z toho na větvi ale i tak mě to dosti bavilo,chtělo to asi jen trošku přidat a byla by to unikátní podívaná.Bojové scény byli dobré,jen bych si představoval útok na pevnost vody trochu lépe,řekl bych pojatou komplexněji,z tohohle jsem měl dojem že se kamera vždy zaměřila na skupinku lidí a až se nějak porubali tak skočila na další,takhle mi souboj nesedl.Na druhej díl bych se i přez to rád podíval a tentokrát bych možná zvolil i kino. Pozor měním názor přidávám jednu hvězdičku,protože jsem se dozvěděl že to je i ve 3D což bude pecka,když si na to vzpomenu tak tam je opravdu nejspíš dost 3D efektů.

Vrána 3: Návrat (2000)

Trojka mě příjemně překvapila,čekal jsem že tak hrozné jako dvojka to nebude a oni se opravdu poučili,vrátili záběry na regeneraci(nevím proč ale každý film který tohle má je většinou terno),hlavní hrdina není takoví zvláštní jako ve dvojce a celkově je to téměř na čtyři hvězdičky. Jen by mně zajímalo jestli se jim vrátili výdaje,protože já osobně bych po takové dvojce,trojku nehledal.Zbývá mi čtyřka a očekávám že to bude utrpení už podle hodnocení.

Vrána: Město andělů (1996)

Když jsem zjistil že má vrána kterou jsem byl nadšen 4 díli,začal jsem je hned shánět a byl jsem velice zklamán když jsem zjistil že dvojka šla o tolik dolů z kvalitou že je to jako kdyby druhý díl X-menů byli Káťa a škubánek. V prvních 15 minutách jsem to chtěl vypnout ale vydržel jsem to když už jsem měl sehnanou i trojku,pak se to trochu spravilo a v poslední čtvrthodině to opět s prominutím podělali,ale tak že se to jen tak nevidí.Je vidět že je to nízkorozpočtové, ale tady se na jedné straně šetří např na efektech regenerace a na druhé dodají zbytečně velký výbuch(mimochodem jak prosimvás explodovali ty palmy?)U prvního dílu jsem si napětím málem drásal obličej,tady to bylo zlostí co z toho filmu udělali.Scénář jim asi napsal vítěz soutěže o nejlepší povídku žáků prvního stupně.Na trojku se podívám,hlavně proto, že už ji mám a navíc má lepší hodnocení,ale u čtyřky se dvakrát rozmyslím zda ji někde hledat. S pozdravem naštvaný muž.

Vrána (1994)

Perfektní podívaná,napětím jsem si téměř začal drásat obličej,Brendon lee měl podle mě oskarový výkon a celkově mě to hodně vzalo,já teď tenhle film srovnávám s betmen-temný rytíř a řadím ho po jeho boku mezi mé oblíbené.Ať žije šílenství

Monty Pythonův smysl života (1983)

Slabé pasáže,silné pasáže,spousta dobrých nápadu,hodně vtipné momenty,je málo takhle vtipných vecí a dnes už se takové toči jen poskromnu,i přesto jsem byl zklamaný a víc jak 60 procent to u mě nebylo.

Jestřábí žena (1985)

Poprvé jsem tento námět viděl v jedné epizodě čarodějek a považoval jsem ji za jednu z nejlepších,když jsem teď skoukl film kterým se tvůrci seriálu inspirovali,byl jsem nadšen a vůbec se nedivím že motiv použili,ani bych se nedivil kdybychom se brzy dočkali remaku(když je to tak v módě).Výborné obsazení a pár vtipných hlášek mladého zlodějíčka nenechá hvězdu tohoto filmu vyhasnout ani po 26 letech od natočení.

Orlando (1992)

O tom že stvořit tento počin nebylo nic snadného není pochyb,takže můžeme pouze obdivovat to co Sally Potter dokázala,co bych však pozvedl já je výkon Tildy Swinton která je nezapomenutelná snad v každé své roli a neznám herečku která by se jí stylově mohla rovnat, do této role perfektně sedla.Kostýmy jsou báječné, zajímalo by mně který film jim nakonec sebral oskara.

Penelope (2006)

Příjemně strávený čas,moc se mi líbilo nečekané zrušení kletby,hlavní představitelka nevypadala zas tak hrozně ani s prasečím rypáčkem a ušima.