Expendables: Postradatelní (2010)

Připadá mi, že tento film je příliš přeceňovaný. Mně se sice velmi líbil, ale pořád hodně věcí brzdilo, abych byla maximálně nadšená. Asi zase moc velké očekávání. Musím se toho vyvarovat. Jinak vtipné hlášky, akce skvělé a samozřejmě Jason Statham sympaťák ve všech rolích.

Mr. Johnson (2008)

Tak nevím, jestli to mám brát jako jeden velký vtip a s nadsázkou nebo brečet smutkem. Abnormalita na každém kroku. Celou dobu jsem se smála samotnému filmu a to musím uznat, že to pouze tímhle dosáhlo žánru komedie, akorát si nejsem jistá, jestli to byl záměr :o). Pokud je to nějaká parodie tak možná, ale pokud někdo tenhle film myslel vážně, tak je to vrchol hrůzy.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Pár akčních scén nebylo k zahození. Krajina velmi nádherná a příjemná. Ale dialogy vytáhnuté jako z nějaké telenovely. Přehnané drama, co se týká lásky... Na druhou stranu film by se nemusel tvářit jako akční žánr. To je přece směšné. V důsledku je to jenom samá romantika. S očekáváním, že se jdeme dívat na něco, kde má být akce a napětí, zjistíme, že se topíme ve sladkých blábolech a herecky špatných výkonech. Podle přečtené knihy mám prostě dojem, že film je nic neříkající slátanina čehosi, co nedává moc dobrý výsledek. A celkový dojem, který mi utkvěl v hlavě jsou pouze útržky romantických a pořád se opakujících keců. A musím říct, že občas mi to připadalo jako nějaká parodie. "Edwardovy" výrazy šly už do extrému. A musím říct, že jsem viděla film, kde nebyl herecký výkon R. Pattinsona vůbec špatný. Tak proč to všechno? Knihy se příjemně čtou, ale do kina chodit jen kvůli krásným hercům... z toho už jsem vyrostla.

Bratz (2007) odpad!

Další povrchní film. Klišé texty každou minutu, ale ten konec "zpovědi" byl hodně vtipný (zřejmě byl ale myšlen vážně), a kopčení z Protivných sprostých holek a jiných podobných snímků lze cítit na každém kroku. Bohužel se ale nepovedl tak jako již zmíněný film. Ten jejich konečný song byla jedna velká útrpná šaškárna.

Kick-Ass (2010)

Skvělé, osvěžující a velmi vtipné. Takže doporučuju všem těm, které lehké násilí a černý humor nevyvede z míry.

Alenka v říši divů (2010)

Kouzelné, králík božský. Ale dějem to nemá na skvělou starou animovanou verzi z roku 1951. Film utekl tak rychle, že jsem měla pocit, že se tam nic neodehrálo. Na druhou stranu dějové zpracování začátku se mi hodně líbilo.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Ten kluk nebyl vůbec hrozný herec. V podstatě občas i vtipné scény. Ale nemohla jsem si pomoct, vyvolávalo to ve mě dojem Harryho Pottera. Už ta trojka, která se snaží bojovat za dobro. Jinak dobře udělaný film, líbí se mi ten námět propojení dnešního světa s mytologií, originální. Pokud chcete rozšířit dětem jejich obzory zábavnou cestou, super nápad, takhle si aspoň něco zapamatují. To prostředí v tom táboře vypadalo nádherně. Tak trochu vcelku je to dětská fantasy a nemyslím, že ne zcela k zahození.

Equilibrium (2002)

Skvělé scény. Občas dojem jak kdybych koukala na odnoš Matrixu. Jedinečné, smutné, fakt dojemné až nepochopitelné. Skvělé výkony - zachovat tvář bez emocí pravděpodobně není hračka. A pochybnosti jsem neměla, takže obdiv. Mám z toho těžkou depku. Takové temno to snad ani není možné. Vlastně nemám depku, říkám si "oh happy day".

Zastav a nepřežiješ (2006)

Obdivuhodný vrchol nechutnosti. A zase se mi rozšířil anglický "slovník". Skvělé záběry a věrohodně zahráno.

Kurýr (2002)

Některé akce ušli, nad jinýma jsem dostávala záchvaty smíchu. Absurdita byla cítit všude. Jediné plusko pro mě byl Jason Statham.