Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad) odpad!

Čím je to unikátní?! Lehce pozměněný koncept, něčeho co tu bylo mockrát. Do toho nejprovařenější tváře šoubyznysu (Českého i Slovenského) jak na pozicích porotců tak moderátorů. Nic nového to nepřináší! Proto NEBRAT!

Zoolander (2001)

Naprosto úchylná komedie, nabitá hromadou skvěle hrajících hvězd. Jediné co je trošku slabší je místy nevyrovnaná zábavnost. I tak, je to ale pecka. 75%

Údolí stínů (2002)

Stylová žánrovka, trochu na styl Black Hawk Down. Oproti němu, je ale příliš utahaný. Pozvolný začátek, který nás zbytečně zdlouhavě seznamuje s hlavními protagonisty. Následuje rychlý odlet do Vietnamu a bojové nasazení. To film slušně nakopne. Jenže pak se bojuje a bojuje, jen s minimální inovací. Dramatičnost situací mají podtrhávat prostřihy do prostředí manželek, které ale mají naprosto opačný efekt a už tak dlouhý film zbytečně prodlužují. Celkově není Údolí stínů špatné, bohužel není ani dobré. 60%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Naprosto brutální akční nářez, který se drží komiksové předlohy a dává na prdel historii. To vše, v krásném vizuálním provedení. Film se ani nesnaží rozpracovávat příběh, či snad nějak polemizovat nad důvodem bytí, místo toho přináší masakr toho nejhrubšího zrna. Končetiny létají vzduchem. Krev stříká v luxusních zpomalovačkách a Butler hází jednu drsnou hlášku za druhou. Prostě pecka! 90%

Špióni jako my (1985)

Dobrá komedie, parodující špiónské filmy z dob Studené války. Scénář i většina vtipů se drží zaběhnutého konceptu doby, ve které byli Špioni natočeni. Dva trotlíci zachrání čirou náhodou svět, to ale neubírá nic na skvělém humoru, ba naopak, i moderní komedie by se mohli inspirovat, osvědčenými schématy, místo hromady nesmyslů, které obsahují. 70%

Smrt čeká všude (2008)

Tenhle film, má jeden zásadní problém! Nemá žádnou příběhovou linku. Jsou to jen útržky ze života pyrotechnické jednotky. Uznávám sice, že některé jsou fakt napínavé a líbili se mi, ale jako celek to působí zoufale prázdně. To, že se jedná o bandu magorů, je jasné po prvních 10 minutách, zbylých 110 je pak konfrontace ze smrtí na X způsobů, což překvapivě rychle omrzí. Samotný konec, mi pak rozhodně nepřišel překvapivý, ba naopak už v půlce jsem měl pocit, že to nějak podobně dopadne. Jako celek je Smrt čeká všude spíše průměrné dílo, které za úspěch vděčí spíše politické korektnosti než kvalitě. 55%

Dobré ráno, Vietname (1987)

Film o válce točený z trochu jiného pohledu než je běžné. Ničím nevýrazný příběh je povznesen k výšinám pomocí one man show v podání perfektního Williamse, který to celé táhne na svých bedrech. Díky tomu, se Dobré ráno, Vietname! řadí mezi nejlepší díla o tomto konfliktu. 80%

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Celý tenhle film je onou pomyslnou bublinou, kterou si vzal za téma. A jsou tři důvody, proč po konci filmu máte pocit, že to praskla. 1) Herci: LaBeouf je smrkáč a ne dravec, přičemž většinu filmu vypadá, jako by doufal, že se jeho motorka změní v robota a zachrání ho od jednání s „velkými hochy“ kde nemá co dělat. O Mulligan pak nemá ani cenu psát. Celkový dojem sice trochu zachraňuje Douglas, ale nemá dost prostoru, aby mohl táhnout celý film. 2) Vztahy: Po „neosobní“ prvním dílu, tady Stone narval tolik komplikovaných mezi postavových vazeb, že by se za to nemusel stydět ani romantický film. Nutno říct, že všechny jsou na škodu, a jen natahují celkovou délku filmu. 3) Poselství: Tisíckrát omílaná fakta, servírovaná všemi médii celou krizi, akorát s pozměněnými jmény firem. + Myšlenka ekologické energetiky, jenž dnes najdeme skoro všude.

Tohle je válka! (2012)

Prvním průšvihem tohohle filmu je volba herců. Ústřední dvojice mi přišla celkem nevyrovnaná, přesněji Hardyho charisma válcuje Pineho na celé čáře. Wintherspoon pak zcela okatě přehrává, což je v kombinaci s hromadou „ženských“ dialogů slušný zabiják její postavy. Druhým problémem pak je nevyrovnanost děje. Skvělé scény, u kterých jsem se fakt zasmál (paintballové hřiště,…), jsou pospojovány nudnými rozhovory a až nechutně romantickými klišé. Když nad výše zmíněnými nedostatky člověk lehce přimhouří oči, je Tohle je válka! slušná komedie, která sice nevyužila všechen svůj potenciál, ale i tak nenudí a místy příjemně pobaví.

Wall Street (1987)

Film, který za svou kvalitu vděčí ústřední dvojici Sheenovi a Douglesovi, ten za svůj výkon dostal oprávněně Oskara. Právě hlavní protagonisté v kombinaci s dobře napsaným scénářem, dávají filmu svižný spád a dějovost, která je na tak „nudné“ téma, jako je burzovní makléřství, až překvapující. Jediným zklamáním, pro mě byl trochu zkratkovitý konec. Ten by si zasloužil větší a jasnější zpracování. Celkově je Wall Street skvělé drama, z dob kdy Stone ještě točil kvalitní filmy.