Muži v naději (2011)

Tenhle film má jediný cíl a to bavit. Bavit pomocí příběhu, který je lidský, a proto má své nečekané dramatické momenty a končí situací tak šílenou, že by se snad i mohla stát. Není třeba v tom hledat žádné velké umění (proto nechápu většinu negativních komentářů). Svůj cíl si to plní. MvN jsou plní skvělých hlášek a dobrých hereckých výkonů. Jasných 85%

Zkus mě rozesmát (2011)

Pohodová komedie, která si to v příjemném tempu šine k očekávanému závěru. Ničím nepřekvapí ani v kladech ani v záporech. 50%

Přizdis*áči (2011)

Oproti našlápnutému seriálovému originálu, je to o poznání slabší. Parta je sice stejná, ale chybí vtipné hlášky a inovace v trapných situacích, které dělají seriál tak dobrý. Film tak daleko více připomíná Evropskou verzi Prciček s tisíckrát opakovanými fóry a vztahovým happy endem. Hodnocení: 50% pro fanoušky série, 20% pro zbytek… bez shlédnutí The Inbetweeners, vám nebudou dávat smysl některé vtipy a chování postav vám může připadat podivné.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Filmová lahůdka, která se může pyšnit mistrným zpracováním a nad kterou zaplesá srdce každého filmového fajnšmekra. Technicky je film zvládnutý do naprosté dokonalosti. Samotný příběh pak lehce zaostává. První hodina filmu, se točí okolo chlapce, sirotka, a jeho pocitu osamělosti, což buďme upřímní, není až tak zajímavé. V druhé časti, se ale přidává dějová linka vzdávající hold průkopníkovi filmu G. Meliesovi, v okamžiku propletení těchto dvou dějů, se člověk přestane nudit, a doslova hltá děj, aby zjistil víc. Závěrečná pasáž je pak hodně průhledná, což je trochu škoda. Jako celek je to ale skvost… 90%

Děti moje (2011)

Dlouhé a velmi pozvolně plynoucí drama o těžkosti bití. Nebýt Clooneyho, tak si toho ani nikdo nevšimne. Nezaujme, ale ani neurazí, teda až na hudbu… na konci jsem měl pocit, že jestli se ještě jednou spustí tklivá havajská melodie tak zešílím.

Moneyball (2011)

Film, ze kterého, srší emoce a jehož myšlenka, jít si vlastní cestou, je aplikovatelná na jakoukoliv sportovní potažmo i společenskou disciplínu. Skvěle natočené a perfektně zahrané. Pitt září jako dlouho ne. Slabinou je pak jen délka. Přece jen dvě hodiny je dost dlouhá doba na nepříliš akční děj, i přes tuto kosmetickou vadu, se však jedná o nejlepší sportovní film poslední doby.

Jeden musí z kola ven (2011)

Tenhle film rozhodně nejde jen tak mimochodem shlédnout. Musíte si k němu sednout, vypnout si mobil, a dvě hodiny mu věnovat 100% pozornost. Pokud to uděláte, budete odměněni úchvatným zážitkem z perfektně napsaných dialogů, skvělých hereckých výkonů a paranoidní atmosféry. Jediné co vám může sledování znepříjemnit, je místy až moc pozvolný děj. Vřele doporučuju každému, kdo má více mozkových buněk, než průměrný divák tv Nova.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Spíše televizní dílo s hodně špatně zfilmovaným příběhem, který úplně ztratil atmosféru a podkopal Lisbethinu postavu. Ta se ze špičkové analyticky zaměřené hackerky, dostala do role béčkového terénního agenta na útěku před zákonem. Padouši jsou pak spíše k smíchu. Vypadají jako agenti Východního bloku ve starých bondovkách a stejně tak se i chovají. Jedinou spásou pak je Nynkvist, který je skvostný a táhne na svých bedrech celý film. Nezbývá než doufat, že v posledním díle, se celá série vrátí ke kořenům a příjemně překvapí.

Underworld: Probuzení (2012)

Krátká (čistý čas cca 75min) intenzivní rubačka, která veškeré chyby ve scénáři, a že jich tam je, zakrývá rychlým sledem akčních scén. Ty jsou na velmi vysoké úrovni a je jen trochu škoda, že jsou točeny pro 3D, někdy by bylo klasické snímání lepší. O ničem dalším nemá smysl psát, protože je to mizerné. Tenhle film, stojí za zhlédnutí, jen pokud milujete akci a modrooké upírky v upnutých oblečcích, pak má rovných 50%.

Nákaza (2011)

Zprvu film působí jako dobře obsazená katastrofická vize. Epidemie se rozjíždí, státní struktury nestihají, vše je podkresleno údaji o počtu obyvatel a uplynulém čase. Zlom nastává v okamžiku kdy je vyvinutá vakcína. Tím končí jakékoliv napětí a film si pomalu plyne ke svému happyendu. Vše vysvětlující závěr pak není špatný, ale jeho podání je suché a notně zrychlené. Příběhy hlavních protagonistů, kteří se snaží chránit své blízké, jsou ploché a není v nich dost emocí, na to aby na sebe strhly pozornost. Celkově to pak působí jako lépe obsazené katastrofické béčko, které mělo více vsadit na davové šílenství než na ukázku lidskosti. 40%