Ďábel (2010)

Stylová žánrovka, s rozumnou délkou a dobrým nápadem. U níž trochu pokulhává zpracování, osobně bych si představoval větší propracovanost děje v samotném výtahu, kde sice funguje ponorková nemoc, ale přichází rychle a zdaleka se nerozvine, což je škoda. Protože právě z atmosféry strachu a nemožnosti uniknout měl film těžit o cosi více. I přesto je to jeden z povedenějších hororů poslední doby, který si svých 60% určitě zaslouží.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Když jsem šel opět do kina na digitálně upravenou 3D verzi měl jsem obavy. Skrytou hrozbu jsem vždy považoval za nejslabší část celé série, která sice vysvětluje, jak to vlastně bylo, ale dělá to hodně vzdáleně a nepřesvědčivě. Navíc nejsem příliš fanoušek 3D. Byl jsem ale mile překvapen, veškeré vizuální změny jsou k lepšímu a vytahují Epizodu I na úroveň II a III. Samotné 3D je pak velmi nenásilné a dává scénám vyniknout, místo aby v nich bylo do očí, jak je tu v mnoha jiných filmech prošpikovaných touto technologii. Díky těmto pozitivní změnám zvedám hodnocení o hvězdu na 4*.

Mr. Nice (2010)

Životopis drogového dealera, který byl ve své době legendou. Natočený s příjemným nadhledem a okořeněný slušnou dávkou Britského humoru. Škoda jen první hodiny, která se hrozně vleče, protože v druhé půlce film dostává slušný spád, a je to o poznání lepší podívaná. Celkovou hodnotu pak sráží i pocit, že tvůrci se notně inspirovali Kokainem. Prostě průměr… 60%

Equilibrium (2002)

Film, který vykradl co se dalo od Orwellovského 1984 až po Matrix. Což bych mu asi odpustil, přece jen se inspiruje kde kdo. Co ale odpustit nejde je přepálená stopáž, která je dána dlouhým hrdinovým hledáním sebe sama. Prostřední pasáž filmu jde charakterizovat jako: přestřelka – bla bla kecy – přestřelka- … . Celkově roztahaný dojem pak nezachrání ani Baleuv perfektní herecký výkon. Equilibrium je skvělé béčko ale přece jen by potřebovalo doladit. 60%

Pomáhat a chránit (2011)

Netypická komedie, která si v pomalém tempu plyne ke svému konci, za doprovodu nekorektních hlášek. Pro Gleesona životní role do které perfektně zapadl. Pro diváka příjemných 90 minut se stylovým koncem a luxusním hudebním doprovodem. 75%

Přepadení (2010)

Film, který rozhodně příjemně překvapí. Více dějových linek ukazuje příběh z různých úhlů pohledu. Modrý filtr na kameře zvyšuje pocit dramatičnosti a díky přijatelné stopáži film nenudí. Problémem je, že tohle už tu bylo. Po skončení filmu jsem měl pocit, že Francouzi viděli Let 93, vzpomněli si na tenhle únos a natočili Přepadení. Celkově je to koukatelné, ale nijak oslnivé. 60%

Tajemství mumie (2010)

Neprostá slátanina, s nesympatickou hlavní hrdinkou, Bourgoin se celý film tváří jako by ji bylo ukradené, co se děje, a hromadou zcela zbytečných postav a scén. Jediné co film zachraňuje od úplného propadáku, je poslední půl hodina, která se fakt povedla. Celkové hodnoceni 35% s přimhouřeným okem (ten konec si to fakt zaslouží).

Czech Made Man (2011)

Osud člověka vyprávěný formou mini příběhů, spojených do celku pomocí komentáře hlavního protagonisty. Vše ve zběsilém tempu kamerových zoomů a flashbackových prostřihů. Rozhodně zklamání roku 2011, prázdný film o prázdném životě. Zachráněny jen Budařovým hereckým výkonem a přijatelnou délkou. 45%

Čarodějův učeň (2010)

Nevýrazné, předvídatelné a nudné. To jsou slova, která mi vyvstávají na mysli, když si vzpomenu na tento film. Celkový dojem pak nezachraňuje ani fakt povedená triková část. Čarodějův učeň je jen další z řady nepovedených kousků, které v poslední době chrlí studio Disney (chudák Walt se musí v hrobě obracet).

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Čtvrtá série je krásným vyvrcholením celého Černozmijovského historického eposu. Svým humorem se vrací k druhé sérii, ale navíc přidává větší množství vulgarit a sexismu, což je v kombinaci s typickým Britským humorem naprosto skvělá kombinace. Jedná se o jeden z největších komediálních počinů všech dob.