Bez soucitu (2010)

Slaboduchý scénář neutáhnou ani Travolta s Myersem. Natočené je to taky vcelku zajímavě, ale naplno by si tenhle film mohl člověk vychutnat snad jen, kdyby vypnul všechny partie mozku související s přemýšlením. Škoda.

Co je nového, kočičko? (1965)

Kde jinde uvidíte Sellerse a Allena společně zabalené v norské vlajce a poskakující na nábřeží? Luxusně obsazený snímek plný situačního humoru, hlášek, jež by se měly nechat zarámovat, s prvky klasické grotesky a hlavně absurdní až surrealistické komiky. Téměř co scéna, to perla. Totálně ujeté, ale já se úžasně bavil. "You hyperthyroid"

Death Race 2000 (1975)

Neskutečně úchylná ptákovina, ale paradoxně nejvíc zamrzí, že tvůrci nepřitlačili ještě víc na pilu a neodvázali se ještě víc.

Lovec jelenů (1978)

První je hodina je příšerně a asi i zbytečně roztahaná a rozvleklá, třebaže vzhledem k dalšímu průběhu filmu klíčová. U scény, kdy jeden z ústřední partičky teskně hraje na piano a ostatní ho tiše poslouchají, jsem to už skoro vzdal. Hned v další scéně se ale děj přesouvá přímo do Vietnamu. Vrtulníky, výbuchy, střelba, vietnamčík objevující skrýš plnou žen a dětí a házící mezi ně granát. Zajetí ústřední trojice. A leitmotiv celého filmu - ruská ruleta. Tehdy mě film konečně vtáhl a vyplivl až se závěrečnými titulky, přičemž přirozeně nejdéle doznívala ona legendární scéna v doupěti plném sázejících Vietnamčíků s Walkenem, De Nirem a pistolí s jedním nábojem v komoře. Hlavní devizou snímku jsou herecké výkony - kromě již zmíněných potěší především krásná Meryl Streep, ale výtečně obsazené jsou i všechny vedlejší postavy. Zcela zaslouženě byl nominován na Oscara kameraman Vilmos Zsigmond. Atmosféru výborně dotváří i hudba. Dobře, že jsem po té hodině film nevypnul, byla by to opravdu škoda.

Azumi (2003)

Motiv nevinně vyhlížejícího milého děvčátka, které s katanou v ruce kosí masy nepřátel, není v japonském anime jistě nijak zvlášť převratný, přesto zatraceně přitažlivý. Upřímně - ke sledování tohohle filmu mě nažhavily už jenom fotečky hezoučké Ayy Ueto se zakrváceným kosítkem v rukou. Ale jenom to by celý víc jak dvouhodinový film neutáhlo. Naštěstí se tvůrcům podařilo převést atmosféru hravých anime i do hrané podoby a třebaže je příběh postaven na jednoduché základní myšlence party nájemných vrahů poslaných zabíjet ve jménu míru, pokud budete naladěni na stejnou strunu, nebudete se ani na chvíli nudit. Velkým plusem už je samotný výběr herců a zajímavé postavy. Kromě titulní Azumi zaujme především ta záporácká část - bratři Sarikiové, "opičák" Saru a hlavně perverzák v bílém kimonu a s rudou růží v ruce Hiei. Stejně jako každá scéna s Azumi, i scény s ním patří k tomu nejlepšímu v celém filmu. Vrcholem je pak když stanou konečně proti sobě (aniž by je"kdokoli další vyrušoval"). Alfou a omegou tohoto typu snímků jsou přirozeně akční scény. Tady není co vytknout. Rychlý střih, výtečná práce kamery (možná někdy až moc na efekt, ale budiž) i zajímavá choreografie. Příběh a děj není kdovíjak komplikovaný, ale rozhodně ne úplně předvídatelný. Místy příjemně překvapí i černý humor. Celkovou atmosféru dotváří výtečný hudba a nesmím opomenout ani více než slušnou práci kameramana. Dostal jsem, co jsem očekával a těším se na další shlédnutí. Doporučuji na co největším plátně.

Kajínek (2010)

Za výtečného Vladimíra Dlouhého přihodím ještě * navíc. Na české poměry velmi zručně natočený thriller. Pro mě spíše příjemné překvapení. 70%.

Závrať (1958)

Vizuálně nádherné, podbarvené výtečnou hudbou. Mrazivá atmosféra, pečlivě budované napětí, minimálně dva opravdu šokující zvraty. Jako režisér Hitchcock nezklamal a Oscary za výpravu a zvuk jsou na místě. Zklamala mě ovšem pointa celého filmu a jeho celkové vyznění. Taktéž mohly asi více zapracovat střihačovy nůžky. Z Hitchcockových masterpiece spíše slabší kousek. 70%.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Výpravná sci-fi telenovela - tvůrci Stargate se chvályhodně vydali jiným směrem, ale výsledek je trpkým zklamáním. Ani první série Atlantis mě nijak zvlášť nenadchla, ale vše zachraňovala sympatická ekipa hlavních protagonistů, nadhled a vtip. Universe nemá (až na čestné výjimky) ani to. A pokud jsem snad doufal, že ve 2. sezóně nastane zlepšení, tak bohužel opak je pravdou. Zápletky jsou ubohé, nudné i nesmyslné a seriál spěje do pekel. Podepisuju se pod komentář Dan 9K či DJkoma.

Není co ztratit (1997)

Skrz naskrz průměrná komedie, kterou zachraňují výteční Robbins a Lawrence v hlavní roli. Bohužel slabý scénář jim nedovoluje pobavit víc.

Mars útočí! (1996)

Po shlédnutí v originále musím minimálně ještě jednu * přidat. I po letech dokáže tenhle mírně ujetej filmeček výborně pobavit.