Království lesních strážců (2013)

Určitě to není nejlepší animák, který jsem kdy viděl. Ani nejoriginálnější. Ale celkem slušně jsem se bavil a dokážu si představit, že pro desetiletého caparta to může být v kině parádní zážitek. Už jen kvůli třínohému Ozzymu, hlemýžďům (pardon - jednomu slimákovi) a lesnímu mudrcovi s hlasem Stevena Tylera nemůžu pod ****.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Poněkud nevýrazné zpracování výtečné předlohy, jejíž finále mě emocionálně docela sejmulo. I ve filmu je závěr tou nejsilnější pasáží, ale už toho moc nezachrání. Děj se sice drží Koontzovy knihy, obsazení se povedlo a i vizuálně to není žádná hrůza ("líbili" se mi třeba Bodachové), ale pocitově mě tahle filmová verze (narozdíl od knihy, kde to např. mezi Oddem a Stormy neskutečně jiskřilo) nechávala naprosto chladným. A ještě víc než Bodachové mě vyděsil závěr, který naznačoval pokračování, jež by mohlo dopadnout ještě mnohem hůř i vzhledem k horší kvalitě 3 dalších knižních pokračování Podivného Tomáše.

Johnny Mnemonic (1995)

Předlohu jsem nečetl, ale námět vypadá zajímavě. Remake tohohle filmu by proto zřejmě nebyl zbytečný. Tahle verze vizuálně vypadá jako lacinější TV seriál z počátku 90. let a ani výtečné obsazení toho moc nevylepší. Určitě to není nekoukatelné, ale Gibsonův scénář měli evidentně dostat do rukou úplně jiní lidé.

Ranař (2011)

Sean William Scott v hlavní roli obsazen výborně, třebaže se místy choval a jednal jako autista. Neskutečně mě ovšem vytáčel Jay Baruchel, kterej byl neskutečně trapnej a při jeho scénách jsem měl nutkání tisknout tlačítko "mute" nebe "ff". Naštěstí to vyvažuje asi nejlepší postava filmu - bitkař Ross Rhea v podání Lieva Schreibera. Scény na ledě či v šatně jsou parádní, zbytek je trochu slabší. Přesto hodně pohodovej film, i když je v něm možná víc krve než v kdekterém hororu.

Podfukáři (2013)

Neskutečně překombinovaný mišmaš, kde tím podfouknutým je ve výsledku divák. Louis Leterrier dokázal natočit pěkné obrázky, nicméně pětice scénáristů by si měla důkladně nastudovat Čapkův příběh o pejskovi a kočičce, kterak dělali dort, a vzít si z něj ponaučení. Závěrečný (vau!) zvrat nasazuje všemu korunu a posílá celý film do kytek. To pak nezachrání ani 10 Morganů Freemanů a Michaelů Cainů. Hodně slabé ***.

Sicilský klan (1969)

V daném žánru možná jeden z nejlepších filmů vůbec.. Úžasní Gabin, Delon a Ventura. Děj hezky odsýpá. A jako třešnička na dortu tradičně výtečná hudba Ennia Morriconeho. 90%

Extra život (1997)

Ze zajímavého námětu a výtečného obsazení se dalo vytěžit určitě víc.

Trans (2013)

Vizuálně nádhera a vyprávěno komplikovaně a náznaky, aby se zdálo, že jde o něco víc, než ve skutečnosti jde. Děj sotva vystačí na jednu epizodu televizního seriálu a natáhnout ho na plochu celovečeráku není jen tak. Takže i když se Boyle snaží, jak může, občas film, než se dokope k nějakému zvratu, prostě nudí. Ačkoli McAvoy je obsazen typově přesně a Rosario je pořád kočka, hereckým králem filmu je Vincent Cassel. Další body film získává za kameru a vynikající hudbu. Slabších 70% a nakonec se přikláním spíše k ***.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Zásadní problém, který s tímhle filmem mám je nevěrohodnost a často podivné jednání postav, které jsou tak jako tak stejně napsány víceméně nezajímavě, ploše a černobíle. Což zamrzí o to víc, když se člověk mrkne na obsazení v titulcích. První půlka je ještě v pohodě, ale zmršená poslední půlhodinka plná klišé, stupidních dialogů a rádoby cool scén výsledný dojem hodně srazila dolů. 50%

Mama (2013)

Závěr sice poněkud devalvuje celý film pečlivě budované napětí, ale celkově jinak spokojenost. V několika scénách mi opravdu příjemně přejížděl mráz po celém těle, atmosféra je jak má být, casting se zadařil a dobrou práci odvedl i pánové Riestra za kamerou a Vélazquez zodpovědný za hudbu. Škoda dostatečně nevyužité postavy Nikolaje "Jaimeho" Costera-Waldaua, několika hluchých míst a použití několika už provařených hororových klišé. Ale je fajn, že se taky občas natočí horor, kde netečou hektolitry krve a nevraždí uřvaní týnedžři. Rozhodně doporučuju pustit (pokud máte tu možnost) se surround zvukem a naboostěným subwooferem.