Unfriend (2016)

Když jsem po shlédnutí filmu (bylo tak kolem 23:00 a všude venku kolem tma) vypnul televizi a uviděl v ní svůj obraz, tak mě zamrazilo. Ne že ne. A některé scény z filmu mi asi ještě nějaký čas způsobí neklidné spaní. Tenhle horor opravdu funguje tak, jak by správný horor fungovat měl. Námět je zajímavý a svým způsobem velmi originální, i když čerpá inspiraci z jiných starších děl. Nicméně internetovou čarodějnici jsem ještě ve filmu neviděl. A právě to skloubení klasického s moderní technologií tady funguje výborně. Rozhodně nelze než doporučit shlédnout někde v přítmí na kvalitním přehrávači s 5.1 surround zvukem nebo alespoň se sluchátky na uších (s náhradními spodky a osobou s defibrilátorem poblíž). Fanoušky seriálu The 100 nebo Fear the Walking Dead potěší obsazení hlavní role, ale dobře vybráni jsou i ostatní herci. Zážitek z filmu podpoří i velice dobrý soundtrack. Film má i svoje mouchy, ale celkově rozhodně palec nahoru. Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení roku.

Tah pěšcem (2014)

Ve filmu o poněkud šáhlém Bobby Fischerovi mi nezajímavější postavou přišel jeho soupeř Spasskij, jemuž snad nešlo nefandit. Schreiber tedy na výbornou, Maguire místy trošku přehrával, ale těžkou roli zvládl. Saarsgaard taktéž jako obvykle skvělý. Film jako celek určitě není špatný, ale jako by mu přes všechnu excentričnost místy chyběla šťáva. Historie šachu neznalý divák se navíc ani nedoví, čím že byl Bobby tak výjimečný a v čem vězela geniálnost oné proslulé šesté partie. Ve filmu o šachu se tak o hře samotné člověk moc nedozví. 70%

Wyvern (2009) (TV film)

Jedna hvězdička za Dona.

Suprhrdina (2008)

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. A Suprhrdina prostě není Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely.

Lída Baarová (2016)

Není to tak strašný film, jak by se mohlo zdát z toho poměrně velkého množství zdejších odpadových hodnocení, jejichž autoři ve spravedlivém rozhořčení vyčítají autorům filmu snad úplně vše. Nicméně pravda je, že při sledování filmu přinejmenším cítíte ten potenciál. Jak výborný to mohl být film, kdyby se dostal do ruky někomu jinému. Kdyby jen alespoň postavy, které mluví německy, opravdu německy mluvily. Zvláště pak v případě německých herců. Pan Preiss sice dabuje bravurně, ale Goebbelsův projev v němčině a češtině - to je prostě rozdíl. Postava Gustava Fröhlicha v podání jinak výtečně hrajícího Burkhardta postrádá s tragickým dabingem svou sílu. A Hitler Pavla Kříže - to je taková třešnička na dortu. Dokud nepromluví, je to v pohodě. Kříž je jako Hitler pro mě překvapivě přesný, ale jen otevře pusu a kouzlo je pryč. S hereckými výkony jinak nemám problém, všichni hrají to, co jim scénář dovolí - a třeba taková Lenka Vlasáková nebo Martin Huba odvedli na malém prostoru opravdu výbornou práci. Film ovšem sráží jiná věc - přílišná doslovnost. Na druhé straně je tu určitá zkratkovitost, kdy se tvůrci nedostanou jednotlivým postavám pořádně pod kůži. Je to jaksi povrchní a plytké. Spoustu silných scén kazí čeština v "německých" ústech nebo až podivná kompozice scény (už téměř zprofanovaná postelová scéna). Nic moc jsem od filmu nečekal a nic zvláštního jsem taky nedostal. Na druhou scénu - do odpadu má tenhle film opravdu hodně daleko. Na to jsou jiní vhodnější kandidáti.

Správní chlapi (2016)

Celé mě to přišlo jako natočené na základě upraveného scénáře k Poslednímu skautovi 2, který bohužel nikdy nevznikl. Dejte náctiletou dceru postavě Russella Crowea, změňte jména a pár dalších drobných detailů, a máme tu znova Joea Hallenbecka a Jimmyho Dixe. Ale tady to nějak není ono - jako když se špičkovali Willis s Wayansem. To, co ale film sráží nejvíc, je úplně pitomá zápletka, plná logických nesmyslů. Naštěstí nejde brát film úplně vážně. A to, co ztrácí na ději, Black kompenzuje jednotlivými scénami, vtipnými gagy a hláškami. Crowe s Goslingem si sednou, ale přece jen jsem si celou dobu představoval, jak by film asi vypadal s Willisem. 70%

Kniha džunglí (2016)

Caparti v kině slintají blahem a dospělý doprovod se nedívá co pět minut na hodinky. Ideální kombinace. Notoricky známý příběh většinu lidí asi neposadí na zadek. Ale...Ten audiovizuální kabátek! Je neuvěřitelné, že většina toho, co divák vidí, jsou jen dekorace a CGI, včetně džungle a všemožných zviřátek. A svým způsobem děsivé je, že to (téměř) vůbec není poznat. Celkově naprosto důstojné ztvárnění knižní legendy a za mě jednoznačně palec nahoru.

Nejsem blázen (1994)

Takový laskavý film. Pohlazení na duši. Výborně napsané postavy, především ta ústřední. Role ušitá přesně na míru Paulu Newmanovi. Sullyho si snad nelze neoblíbit a totéž se dá říct i o celém filmu.

Zakletá Ella (2004)

Škoda, že se tvůrci neodvázali ještě trochu víc. Mohla být na světě velmi dobrá hraná konkurence nepřekonatelnému Shrekovi. Mnoho opravdu vtipných scén souvisejících zejména s originálním prokletím Elly ("Freeze!" :)) je zabito trapnými, přeslazenými nebo až hloupými výstupy. Jsou tu zábavné postavy (had, strýc Edgar, vypravěč Erica Idlea, Brumhilda), ale pak také otravné až přehrávající (sestry Hattie&Olive, víla Lucinda nebo zlobři). Hlavním trumfem je určitě Anne Hathaway, kvůli níž stojí za to film shlédnout. Děti nejspíš budou z filmu nadšené, dospělák se pobaví taky, ale jenom si možná povzdechne, že mohlo být líp.

Hra peněz (2016)

Určitě to není špatný film, ale silnější dojem ve mě neudělal a závěr mě bohužel nechal emocionálně chladným. Jinak těžko, co vytknout. Herci jsou skvělí, děj odsýpá a režie má vše pevně v rukou. Jenom - aniž bych chtěl být trapně vtipnej - mohlo to být krapet výbušnější. 70%