Transformers 3 (2011)

Stejná ptákovina jako dvojka. Naprosto stupidní scénář nezakamuflují ani obvyklé MEGA akční orgie, které stejně na konci filmu zevšední a nudí.

30 minut po půlnoci (2012)

Nudnější film už jsem dlouho neviděl. Docela věřím, že takhle nějak mohlo pátrání po UBL probíhat, ale proč o tom točit film s tak krutě přetaženou stopáží? Emocionálně chladné jako ty cely, kde "vyslýchali" "svědky" s hadrem a kýblem vody.

Zběsilý útěk (2006)

Dávám plnou palbu s vědomím, že to není úplně dokonalý film, ale v rámci žánru opravdu špička. Jedna velká jízda bez hluchých míst po celé téměř 2 hodiny. Vizuální orgie a scény, na něž se jen tak nezapomíná (párek pedofilů, zúčtování na ledě). Paul Walker je výborný, tomu chlapovi tady snad nejde nedržet palce. Bonusem pro mě je obsazení zde zatraceně sexy Very Farmigy a vynikajícího Karla Rodena, který si svého poněkud ujetého obdivovatele Johna Wayna opravdu vychutnal. 90%

Revival (2013)

Po skončení filmu jsem se cítil velmi příjemně. Výtky typu "product placement" už mi přijdou trochu trapné. Nutné zlo. Já osobně už to ani nevnímám. Film možná není přehlídkou originality, ale má dobře napsané a skvěle zahrané postavy. Polívka, Krobot, Heřmánek je z mého pohledu herecká sestava snů a Marián Geišberg, kterého jsem viděl snad poprvé, velmi mile překvapil. Nakonec i toho Géňu jsem nějak skousl. Ačkoli si tu někteří stýskají, že to není "ta Alice Nellis" z jejích raných filmů, pro mě je naopak Revival jedním z jejích nejlepších.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Herci se při natáčení evidentně dobře bavili a pravděpodobně si i hojně před kamerou zaimprovizovali. Být tam s nimi na place, asi bych si to užil taky. Ale doma před obrazovkou to tak úplně neplatilo. Dobrý námět a kvalitní casting evidentně není všechno. Škoda, že si nedal někdo větší práci i se scénářem. Co se týče fórů - některé dobré, některé trapné, některé předvídatelné, ale plus mají tvůrci za to, že si nedělali moc servítek a šli do toho hlava nehlava. Na druhou stranu - v hlavě mi nějaká výraznější scéna neutkvěla. Suma sumárum - není to špatný film, ale chybí mu nosnější příběhová linka. Škoda, zaděláno bylo na víc.

Azumi 2 (2005)

Dvojka je dějově košatější a kratší než jednička, nicméně mi přišlo, že má přinejmenším dvojnásobnou stopáž. Příběh je vyprávěn tak nějak nezáživně a nepřehledně. Akční scény jsou až na výjimky rutinní a postavy (opět až na výjimky) nejsou tak zajímavé jako v prvním díle nebo je naprosto nevyužit jejich potenciál. Vše podtrhuje totálně nevýrazná hudba (snad až na melancholičtější pasáže), která taktéž hodně kazí výsledný dojem. Atmosféra z jedničky je prostě tatam. Azumi je fajn stejně jako v úvodním díle. Z ostatních postav mě nejvíc zaujala Kozue v podání Chiaki Kuriyama, která je stejně cool jako v Kill Billovi či Battle Royale. Jinak mi toho v paměti, kromě hektolitrů krve, hromad mrtvol a jakéhosi japonského jedovatého Spidermana, moc asi neuvázne.

Pot a krev (2013)

Wahlberga jsem nikdy zrovna nemusel, ale takhle mega protivně na mě snad ještě v žádném filmu nepůsobil. Dwayne Johnson neumí hrát, Anthony Mackie zase nemá moc co hrát a Ed Harris s Tony Shalhoubem to už nespasí. Námět je fajn, ale špatně napsané postavy posílají celý příběh do kytek. Navíc je celý film hodně nevyrovnaný. Pár dobrých scén hned vzápětí vyvažují takové, po nichž jsem měl chuť film vypnout (a také jsem tak jednou definitivně udělal a dokoukal až jindy). Většina rádobyvtipných scén působí trapně, protože jsou špatně zahrané nebo špatně vypointované nebo nefungují v kontextu a náladě celého filmu. Tohle se bohužel moc nepovedlo a jednoznačně se podepisuju pod komentář Marigolda.

Wolverine (2013)

Rozhodně spokojenost. Jackman cool jako vždy, asijské kočičky k nakousnutí, stejně jako zmijová bad girl, příběh odsýpá, akční scény efektní a opravdu akční a vizuálně nadupané, včetně soundtracku. Co si víc přát.

Violet & Daisy (2011)

Na film jsem se podíval především kvůli dvojici sexy roštěnek v titulní roli, ale tuhle praštěnou krimikomedii stojí za to vidět hlavně kvůli výtečnému Gandolfinimu, který představuje zamýšlenou oběť jejich nájemné vraždy. Gandolfini zklame málokdy, ale tentokrát se ukazuje v poněkud jiné poloze, než na jakou jsme (nebo aspoň já) u něj zvyklí. Ačkoli je na holky hezkej pohled a akční scény jsou "strašně cool", herecky je tenhle frajer strčí hravě do kapsy. Film je celkově hodně ujetej a říkám si, co pan Fletcher asi hulil, když tvořil tohle dílko. Nicméně popravdě jsem se (i díky rozumné stopáži) nenudil a tak dávám hezké ***.

Bullittův případ (1968)

Tuctová kriminálka s přesně obsazeným McQueenem. Vlastně jen kvůli němu dávám slabší ***.