KRUH - portrét demonstrace (2009) (studentský film)

Pokud se na to podíváme čistě jako na dokument, 4* si to zaslouží. Autorka se nebála ukázat, co se doopravdy stalo a zachovala se nestranně. Z dokumentu prakticky nejde vyčíst ani její osobní názor na celou věc. Z druhého hlediska... Na všecky tyhle věci okolo romských ***** mám svůj názor. Nebudu ho tu radši ventilovat, jen vězte, že není kladný. Ale stejně jako dokument, zachovám se nestranně a ohodnotím čistě dokumentární práci, nezávisle na mých osobních názorech.

Dexter (2006) (seriál)

Jasných 5*, prvních 11 dílů je vždy dokonalých, s posledními přichází enormní napětí.... S 12 ale pak částečné zklamání, již jsem viděl všechny série a ve většině sem cítil to samé, ten konec nebyl to pravé ořechové, čekal jsem něco jiného a tenhle způsob mě skoro až zklamal... Ale i tak, nejlepší seriál současnosti, ne-li vůbec.

Čistá duše (2001)

Z počátku jsem od toho opravdu příliš nečekal.... Ale musím říci, že tento film je to nejlepší, co jsem poslední dobou viděl (počítaje až od Inception v kinech).

Temný rytíř (2008)

Je hrdina, jakého Gotham zasluhuje, ale ne kterého teď potřebuje. Budeme ho pronásledovat, protože on to unese. Protože on není hrdina. Ale mlčenlivý strážce a bdělý ochránce - Temný rytíř. Cítím, že tato slova, spolu s celými závěrečnými monology mě budou ještě dlouho provázet. Je těžké natočit film, z něhož si odnesete něco hlubšího než jen skvělý divácký zážitek. To něco ale nedokáži definovat. A Nolan to něco znova dokázal zasadit do svého filmu.

Zimní válka (1989)

Ten konec byl sice trošku slabší.. "V 11:00 vyhlásili mír"... Ale rozhodně to nemohlo pokazit zbytek filmu, a i kdybych už něco chtěl odečíst právě za toto, má sympatie k Finsku, Finštině a hlavně k Zimní válce to zase vrátí na 5*.

Sovětsko-finská zimní válka (2006) (TV film)

Tohle je pro mě nejzajímavější válka světových dějin a neřekl bych, že to nějak ovlivnili mé sympatie k Finsku. 2 milióny Rusů proti 250 tisícům Finů, 6000 ruských tanků proti 60 finským (z toho jen jeden bojeschopný), pár finských letadel o maximální rychlosti 160km/h, proti velké přesile letadel s rychlostí až 370 km/h. Válka skončila se ztrátou 25 tisíc mužů na Finské straně, Rusové ztratili mnoho letadel, 2000 tanků, 1 milión mužů a několik tisíc jich bylo zajato. Velkou výhodou Finů byla příroda, ale i tak, Finové bojovali za větší ideály, bojovali za svou zem a svou pracně vydobytou svobodu! Každopádně, vřele doporučuji!

Strážci - Watchmen (2009)

Většinou zpracování komiksů moc nemusím, toto se mi ale opravdu líbilo. Velký podíl na konečném počtu hvězdiček nese první půlka filmu, dokud jsme ještě pořádně neznali Dr. Manhattana a hrdinové, se nevrátili zpět ke svým kostýmům. To rozebírání života, porovnávaní... skvělé! Druhá půlka to trochu zhoršila, toto již není můj šálek kávy. Ale pak konec tomu zase vrátil "lesk" a film vyšel se 4*.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. 3* nakonec zvítězili, ale i tak je to nejhorší díl celé série. Kdyby Yates vynechal tu spoustu komediálních klišé a vyvaroval se další spoustě nemístných scén (nejvíc mě naštvala ta, kde Harry s Hermionou tančí, přičemž ta v knize ani není, Yates si ji vymyslel) a vtipů, byl by to skvělý film. Měl Harrymu zanechat "důstojnost". Tohle rozhodně není zrovna nejlepší rozloučení s celou sérií (počítám s tím, že se to promítne i do druhého dílu). Důvod, proč jsem místo 2* dal 3* je ona scéna na začátku, !-SPOILER-! kdy Hermiona vymazává paměť svým rodičům, nevím proč, ale zapůsobila na mně a dokonce mi při ní naběhli "zimomriavky". !-SPOILER END-!

O kapitalismu s láskou (2009)

Na tento film se dá dívat ze dvou pohledů, je tu hodnota filmová, která u mě dosahuje maximálně 2-3 hvězdiček. Což je ale pro mě důležitější a z čeho sem vyvodil konečnou "známku", je obsah. Ten je u mně na jasných 5* .

Mr. GS (2008) (pořad)

Jediná talkshow, která mě opravdu dokáže rozesmát. Pravdou je, že to není zrovna "inteligentní" zábava jako u Krause, ale Kraus mě pobaví jen málokdy.