TACHO (2010) odpad!

Nebezpečná filmová dvojice skrytého nacisty a jeho hranaté árijské uklízečky je typickým příkladem ubohosti českého audiovizuálního díla. Tyhle Lumeny ani nezapínejte. Jen těžko pohledat něco tak odporného.

Počátek (2010)

Sofistikovanější konstrukci těžko dohledat. Všechno zapadá bez zbytečných cliché a běžných popisných postupů. Z hlediska vyprávění a realizace celého konceptu jde o mistrovské dílo, ačkoli si nějaké hlubší myšlenky z kina neodnesete.

Pokušení svatého Toníka (2009)

Jednoznačně nejlepší film, co jsem na festivalu měl tu možnost shlédnout. Po prvním promítání jsem prohlásil, že je tento snímjek pouhou manýristickou exhibicí, postradající obsah, který by mě někam vedl, kromě toho, že šokuje lépe vnímajícího diváka.. Nicméně po další projekci mi došlo, že toto Dílo má opravdu mnoho sdělných hlubin. Paráda. Kapitola 3 je pak pro mě nejlepší částí filmu. Silný a geniální zážitek. Doporučuji všemi prsty i na nohách.

Čekání na sobí spřežení (2010) odpad!

Naprosto odstrašující příklad dokumentární tvorby. To si z nás asi pan Bričkovský dělá srandu. A ještě mě čeká rozbor do školy. To je za trest! Patrně proto je to zadáno. Test naší výdrže a schopnosti rozebrat velké nic. Hrůza! "Dokud ještě nejsme okoralí, dokud stále ještě máme v duši ty zvláštní struny, můžeme se ještě sami přesvědčit, že kromě tohoto materiálního světa je ještě druhý svět, duchovní, a když se mu otevřeme, může obohatit naši duši," = VRCHOLNÁ TROUFALOST. Nic z toho na diváka nečiší a to zdůrazňuji, že nejsem materialista, ani ateista a jsem zcela otevřený mnohým, ale zdůrazňuji, opravdovým věcem. Těm, v kterých to doopravdy je. Takhle neeee. Jde o stejný princip, jako když si amatér myslí, že to co je krásné, nebo nesoucí jeho vnitřní pocity zachytí v celé kompelxnosti pouhým stiskutím spouště. Na snímku je ale jen to, co viděl, bez obálky, která tvoří ten tón. Všední, nebo reálné věci se MUSÍ zachycovat jinak, metaforicky, s vymyšlenou strukturou jak v kompozici, tak v obsahu. Musí se pracovat s filmovým slovem, i když se jedná o dokument. Jinak to prostě nejde a kdo na to ani kapku nemá, nemusí se pokoušet na úkor diváka.

Pouta (2009)

Jen mam pocit, ze se uplne nepovedlo vykreslit to, co tvurci chteli... Ve dvou a pul hodine se to jevi dost zdlouhave a obcas to kazi scenaristicke kixi. Zejmena pak v dialogu nekdo obcas kulha. Navic, neprijde mi, ze by nektere role byly zrovna dvakrat dobre obsazeny a samozrejme i zahrany. Ondrej Maly je genialni vyjimka, ktera me jako jeden z nejdulezitejsich fragmentu drzela a nepustila po cely film. Skvela utopicka role pro skveleho herce. A Kacer? Ten me zklamal. Ne, ze bych od nej neco extra ocekaval, ale ... velky industrialni celky by mu sli, jakmile jde do blizsich zaberu, uz to moc pekny neni.-/ Podle traileru jsem cekal vymazlenou vizualni syrovost, kterou mam a delam strasne rad. Fakt skoda, tenhle film by si zaslouzil mnohem lepsiho kameramana a bylo by to epesni. * Kazdopadne, zcela diferentni trhlina v desivem propadlisti odpornych ceskych pseudofilmu soucasnosti. Muzu doporucit, doporucuji. Ten film za to stoji. A nic neprozradim.

Bílá stuha (2009)

jo! (každý si udělejte obrázek sám.)

Antikrist (2009)

Pro mě jeden z absolutních vrcholů filmařiny, jako komplexního umění. Už v Karlových Varech jsem z toho umíral ... krásně.

Hranice ovládání (2009)

Na hranicích divákova ovládání. Derivace Jarmuschovského umu v sice kvalitním, ale těžko uchopitelném a stravitelném celku. Tichá meditace má okna neotevřela, jak jsem si přál. "Třikrát hvězdička" neznamená filmový průměr, pouze fragment pohledu do celého světa jarmuscháren. Nicméně po důkladném a nedávném rozboru musím konstatovat, že jde o hodně vyspělou filmařinu. Proto jednu star přidávám.