KOndoMEDIE (2001)

Nenásilně vtipná komedie, výborný Auteuil i Depardieu.

Telefonní budka (2002)

Celý film odehrávající se na pár metrech čtverečních? Klobouk dolů!

Cedulky (2008)

Jeden z těch příběhů, které vám vždycky zvednou náladu, i když je nevidíte poprvé. A Nick Russell je tady tak roztomilý :)

Jedna ruka netleská (2003)

Myslím si, že tenhle film je hodně podceňovaný, ale věřím, že jednou se to změní.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Tady je vidět, že film lze dobře natočit i se scénářem, který je dlouhý jednu stránku. Vždycky si říkám, že třeba nalákali herce na to, že jim budou platit za každé slovo :)

Osudový dotek (2004)

Na tenhle film sem se koukala na koleji a musím říct, že sem se musela každou chvilku jít uklidnit vedle za mojí spolubydlící. Film plný napětí a zvratů. A velmi povedeného konce.

Pýcha a předsudek (2005)

Tenhle film patří k mým nejoblíbenějším. Do té doby jsem se k podobným filmům stavěla následovně - potěší, neurazí, zahřeje, k tomu krásné interiéry, exteriéry a kostýmy. Ale kdykoli se teď podívám na film z té doby podobného ražení, už se mi nelíbí. Pride and prejudice nasadil laťku příliš vysoko, ať už hudbou, prostředím, scénářem, hereckými výkony či samotným příběhem. Navíc, kdykoli vidím pana Darcyho, podlomí se mi kolena i když sedím :)

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Dobrá komedie, ale nejvíc se mi tady líbí to vykreslení manželského života po pár letech: "Můžeš mi klidně říct, jestli se ti ty závěsy nelíbí, vrátím je." "Nelíbí se mi." "Zvykneš si na ně." :D

Tančím, abych žil (2006)

Tři hvězdy za taneční číslo s tangem v podáni Banderase a Katyi Virshilas.