Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Suit up! I když pátá série nic moc, ty první tři byly výborné, čtvrtá se ještě drží. Uvidíme, co nám přinesou další série. Není třeba opakovat, že Barney je prostě nejlepší!

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Nejlepší politická satira, co jsem měla možnost vidět. O tom svědčí i povýšení hlavního představitele do rytířského stavu britskou královnou. Sir Humphrey je k zulíbání :D

Život je krásný (1997)

Roberto Benigni v životní roli. Je to film tak nádherný, že dostal hned tři oscary, i když to je italský film. První půlku se jen smějete, druhá už je vážnější, i když smíchu se taky neubráníte. Půl hodiny po konci filmu sem jen seděla a nebyla sem schopná slova. Obsah opět čerpá z doby druhé světové války, ale je to tak originální nápad, že se nemůžete zlobit. Navíc takové filmy oceňuju víc i proto, že vzejdou z německé nebo italské produkce, které jsou touto dobou nejvíc poznamenané. V tomhle případě bych ale musela jít na 6 hvězd, a to bohužel nejde :)

Forrest Gump (1994)

Tenhle film je dokonalost sama. Nelze mu vůbec nic vytknout.

Kolja (1996)

Nechápu, jak tento film mohl získat oscara. Ne, že by nebyl kvalitní, to právě naopak. Ale ústředním motivem tohoto filmu je střet ruské a české kultury, který je nejvíc vidět právě na jazycích. Všechno už bylo řečeno, takže to jen shrnu: nádherný film, který stojí za to vidět. A ne jednou.

Musíme si pomáhat (2000)

Jeden z nejlepších českých filmů. Herecký koncert Polívky i Duška, ale největší zásluhy patří Csongorovi Kassaiovi. Až na pár nutných poznámek k jeho pobytu v koncentračním táboře se nelituje a snaží se přežít. Nenajdu tady známky nějakého přehnaného snažení o sdílení osudu s lidmi, kteří prošli koncentračním táborem. Linie tohohle filmu se drží otázky: pomoc nebo zrada? Vidíme, že v případě postavy, kterou hrál Jarda Dušek, to není tak úplně jasné.

Láska nebeská (2003)

Tahle romantická komedie nemá podle mě chybu. Nemůžete se nudit, tolik příběhů vám to ani nedovolí. Nemůžete si ani stěžovat na hodně romantiky nebo přesládlosti, protože ne všechny příběhy skončí dobře. Všechny příběhy jsou krásně napsané, ale nejvíc mám asi ráda ten, kde se do sebe zamilují dva, kteří si vůbec nerozumí, ale jen proto, že nemluví stejným jazykem :)

Notting Hill (1999)

Jemná komedie hýřící vtipem. Obsadit Roberts s Grantem byl výborný tah, jde jim to spolu skvěle, Spike je nepřekonatelný a ostatní postavy film skvěle doplňují. Moc pěkná hudba i happyending. Co vís si přát.

Norimberský proces (1961)

Film je sice černobílý, ale jeho obsah rozhodně ne. Tolik hereckých hvězd té doby v jednom filmu. Navíc ti, kteří hrají menší role, nemají snahu urvat pro sebe příliš, hrají to skromně a s úžasným pojetím. Nenašla bych snad žádného herce, který nezvládl svůj part. Navíc Maximilian Schell si svého Oscara zasloužil jako málokdo za jeho dlouhé (ale vůbec ne nudné) monology podané tak, až vás mrazí. !!!SPOILER!!! Jeden z nejsilnějších okamžiků přichází nečekaně až úplně na konci, kdy se dočítáte, že zločinci, kteří byli odsouzeni na doživotí, jsou v čase, ve kterém se natáčel film, už na svobodě.

Casablanca (1942)

Jak tady mnozí psali - ten film je důležitý z důvodu doby, ve které vznikl. Fakt, že tam Němce hráli Židi a i jiné, to jen podtrhuje. Tomu filmu bych jinak mohla vytknout spoustu věcí, ale neudělám to. Ve své době toho pro lidi udělal hodně.