• Pohádka
  • Krátkometrážní

Templář (2011)

Na Primě název přeložen do češtiny jako "Železná kláda" :)

Kouzelná romance (2007)

Roztomilá parodie, možná ke konci trochu ztrácí dech, ale už za princeznin úklid domácnosti s pomocí obtížného hmyzu a potkanů si čtyři hvězdy určitě zaslouží.

Putování s domácími zvířaty (2007)

Dala bych i pět hvězd, ale jednu strhávám za poslední záběr, který mi přišel jen na efekt, přitom ale poněkud nelogicky posunuje vyznění celého příběhu.

Super mini (2008) (seriál) odpad!

Chápu díly věnované vadám, které nelze napravit (např. nošení brýlí). Proč ale dělat přednost ze smradlavých nohou nebo šťourání v nose, to mi tedy není jasné. Každého rodiče určitě "potěší", když mu dítě po sledování tohoto seriálu běhá radostně po obýváku s prstem v nose a vykřikuje: "Jsem Superšťoura!"

Nebeské dny (1978)

Výborné. Netradiční - všechny vášně a city jen tušíme kdesi vzadu za nádhernými záběry krajiny, úsporné neužvaněné dialogy a k tomu komentář dívenky, která vůbec neví, o co tady jde. Půl hvězdičky bych strhla za Richarda Gera, který (alespoň pro mě) spíše než jako námezdní pracovní síla vypadal jako manekýn na dovolené. Film působí naprosto současně, ačkoli od jeho vzniku uplynulo víc než třicet let.

Bakugan (2007) (seriál)

Děti jsou nadšeny, stejně jako byla předchozí generace nadšena pokémony. Když se objevil první pokémonský seriál, provázely ho hrozné zvěsti, jak při něm děti propadají epileptickým a jiným záchvatům. Evidentně to však většina dětí přežila, stejně jako předtím generace dětí přežily Želvy Ninja nebo Šmouly. Takže lze předpokládat, že za deset let se hodnocení tohohle seriálu určitě zvedne. Potěšující je, že tu jde pořád o boj dobra se zlem, takže základní morální hodnoty zůstávají zachovány. Nějaké umělecké hodnoty nelze najít ani u dnes už klasických Šmoulů.

Moneyball (2011)

OBSAHUJE SPOILERY! Povedená vtipná žánrovka o tom, jak ten, kdo si jde tvrdošíjně za svou pravdou, nakonec zvítězí. Jen závěrečné odmítnutí výhodné finanční nabídky konkurenčního klubu mi přišlo poněkud nevěrohodné. Nakonec jsem zjistila, že je to tím, že z filmu byla vystřižena Beanova druhá manželka Tara (s níž si později pořídil dvojčata), která měla pravděpodobně dost velký podíl na tom, že zůstal v Oaklandu.

Čertova nevěsta (2011)

Nejdříve bych vyzvedla klady filmu - je vidět, že snímek natočil filmový a nikoli televizní režisér. Záběry jsou překrásné (byť se někomu mohou jevit kýčovité), film je výpravný a triky zvládnuté, takže prvních pár počátečních minut jsem si opravdu užila. Pak se bohužel ve filmu začalo mluvit a všechen dojem byl rázem ten tam. Největší problém netkví dle mého v tom, jestli postavy jsou roztomile české nebo ne, ale v tom, že vesměs postrádají pevný charakter. Proč král s královnou chvílemi mluví a chovají se jako trhovci a vzápětí se vyjadřují s knižní důstojností? Jak se imbecilní čert může proměňovat v démonicky chytrého dvořana (chytrák může předstírat, že je blbec, ale blbec těžko může věrohodně předstírat chytrost)? Samotný příběh se chvílemi drží klasických pohádkových motivů, ale to bych spíše vyzvedla jako klad. Takové "Tři oříšky pro Popelku" přece také neobsahují překvapivé prvky a přesto se na ně dost lidí rádo podívá i po jednadvacáté. Horší je, že v "Čertově nevěstě" jsou pohádkové motivy zhusta jen nelogicky vršeny. Jako příklad lze uvést třeba motiv, kdy se princezna má stát v den svých osmnáctých narozenin nevěstou vládce pekel. Královna proto navrhne, aby král uspořádal ples, na němž by si Štěpánka zvolila za manžela prince z jiné země, a unikla tak svému osudu. Král zcela logicky oponuje, že peklo je všude na světě a žádné vdavky jejich dcerku nezachrání. Přesto se vzápětí ples koná, zřejmě jen proto, aby mohlo dojít ke komickému představování princů.