Předtucha (2004)

Tohle mě kdovíjak nenadchlo, ale špatný film to taky není. A hlavně, je to trochu něco jiného, než na co jsme od Japončíků zvyklí a to je plus samo o sobě. Děj je sice na můj vkus trochu zmatený, ale ne zase tolik, aby se v něm nedalo vyznat, herecké výkony se pohybují zcela v mezích průměru a pár scén je docela efektních. Jinak se ale rozhodně nejedná o kdovíjak signifikantní dílo a po delší době od shlédnutí jsem měla trochu problém si vybavit děj.

Události (1993) (pořad)

Z toho, co jsem na hlavních českých stanicích v rámci zpravodajství na výběr mi to zkrátka už vychází tak, že zprávy na ČT jsou jenoznačně nejlepší. Občas se sem tam vyskytne taky nějaká ta blbost nebo pseudoroztomilá/komická zpráva, ale jinak to ujde.

Džuon 2 (2000)

Další film, jehož hodnocení moc nechápu. Z těch 76 minut stopáže je dobrá PŮL HODINA (!!!) věnována opakování scén z prvního dílu. Opravdu nechápu, jaký to mělo smysl, ale dost mě to obtěžovalo a ta dlouho jsem si říkala, kdy že to skončí, až jsem to musela posunout a tyhle scény přeskočit, jinak bych bývala usnula. Zbytek filmu až na pár docela nosných scén postrádal děj i něpětí. Chaoticky to skáče z jedné postavy na druhou tak, až jsem se v tom začala ztrácet. Závěrečná scéna ve škole mi pak přišla dost stupidní. Zatím jsem se u žádného japonského hororu tolik nenudila.

Džuon (2000)

Já vím, že tohle je už považované za klasiku, ale (a nebijte mě) remake (japonský) byl mnohem lepší. Chápu, že zde nebylo moc financí na efekty a proto ty nabílený ksichty neděsí ani v nejmenším, ale na to zrovna teď neberu ohled. Spíš mi přišlo, že to má až moc zbytečné vaty okolo a strašidelné scény byly redukovány jen na nutné minimum. Zkrátka a dobře - téma to rozhodně není špatné (japonský a americký remake jsou toho důkazem), ale bohužel nebylo dostatečně využito a to nejen díky malému rozpočtu.

Hostel (2005)

Největší chybou, která způsobila, že má Hostel tak nízké hodnocení, je to, že byl film vůbec uveden do multikin... Na horor/exploitation podobného rázu nejsou nezainteresovaní návštěvníci kin zvyklí a vlna brutality, která se na ně snesla z plátna, je logicky musela silně odradit, znechutit a po všech směrech poštvat proti tomuto jinak ne špatnému filmu. Kina pak opuštěli s výroky typu: "Fuj, taková nechutnost, samý střeva a nic víc, za to že jsem vyhodil svoje prachy?" Takový člověk možná viděl například Saw (a to taky není žádná pohádka pro malý děti), ale to je film, který nejen že využívá prvky i jiných žánrů (jako je například detektivka), ale navíc dává vraždám jakýsi hlubší smysl. Hostel naprosti tomu je čistá esence "meaningless" brutality, takže pro takového diváka je velmi těžké ono násilí "odfiltrovat" skrz jiné prvky, na které by se mohl soustředit místo něj. Já se těm 30% vůbec nedivím, na tohle lidi zkrátka nejsou moc zvyklí... Můj osobní dojem je ten, že Hostel sice nepatří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno, ale svá plus má. Film se sice rozjíždí na můj vkus moc pomalu a ti američtí vysokoškoláci jsou pěkná paka, ale jakmile se to trochu rozjede v tom brutálním slova smyslu, nebyla jsem zklamaná. Hned několik gore scén je skutečně pěknej eklhaft:). Jo a ani mi v tomto případě tolik nevadilo, že ze Slovenska udělali tu největší díru na světě, ono to k tomu filmu zkrátka dost hezky sedne:).

Kroužek sebevrahů (2001)

Skupina školaček skákajících pod rozjetý vlak je velmi brutální a emočně silný úvod atmosférického hororu ze země vycházejícího slunce. Je to hodně zvláštní film - zdrojem strachu zde není žádný duch ani záhadná mizení, ale podivné sebevražedné chování, které nemá žádné vysvětlení. Mohlo by se zdát, že na tomto tématu se nedá moc stavět, ale nenechte se mýlit, je to děsivé skoro stejně jako jakýkoli jiný japonský horor. První třetina filmu má pár velmi působivých scén (například ta s noční sestrou v nemocnici, hromadný skok ze střechy školy), ale film pak po nějaké době bohužel trochu ztrácí tempo. Tak jako tak stojí Suicide Circle za zhlédnutí už jenom díky nezvyklému tématu.

Janghwa, hongryeon (2003)

Korea opět válí a nabízí nám další z velmi kvalitních hororů. Velmi dobře fungující lekačky, úžasná atmosféra a více než ucházející závěr tvoří film, který i přes složité dějové obraty upoutá od začátku do konce. Psychologie postav je vcelku uvěřitelná a herecké výkony na úrovni. Oproti jiným asijským filmům podobného ražení je tento o kategorii výš. K dokonalosti zde chybí jen málo.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Pokud si myslíte, že Freddy se spokojí pouze s vyvražděním těch, na které měl primárně spadeno - tedy dětmi rodičů, kteří ho poslali do světa mrtvých-, mýlíte se, protože Freddymu se podle všeho zabíjení teenagerů opravdu zalíbilo:). Čtvrtý díl série je co do kvality srovnatelný s trojkou a to nejen tím, že začíná se stejnými postavami. Freddy se znovu vrací a tentokrát je ještě silnější díky duším děcek, která zabil. Proti zdánlivě neporazitelnému záporákovi postavili tvůrci opět vcelku sympatické hlavní hrdiny a nechybí ani trocha toho morbidního humoru.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Po nepovedené dvojce přichází díl, který se řadí mezi ty silnější. Freddy už neblbne s přemlouváním k vraždám a vrací se zpět do říše snů, aby dokončil to, co začal - vyvraždění dětí těch, kteří zavinili jeho smrt. Tentokrát se děj přesouvá do blázince, kde jsou zavření teenageři, kterým okolí nevěří, že je Freddy pronásleduje v jejich snech. Dočkáme se i návratu Nancy Thompsonové, tentokrát v roli doktorky, která jako jediná mladým lidem věří... Zatímco jednička byla spíše o temné atmosféře strachu a bezmoci, trojka je víc akční. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí (na rozdíl od dvojky), Freddy dokonale démonický a děj je náležitě dynamický. Také se dozvíme něco málo o tom, jak vlastně přišel Freddy na svět:). Jediné, co mi trochu vadilo, bylo pár závěrečných scén, které mi přišly dost přehnané (ta scéna s kostlivcem měla být co?)

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Tenhle seriál se mi hodně líbí a je jen škoda, že jsem si během jednoho dne stihla vyplácat všechny díly, které zatím vyšly:(. Alternativní svět obývaný různými monstry, upíry, vlkodlaky a zombíky je zkrátka parádní. Humor zde prezentovaný je cynický, černý a místy dost přisprostlý (poslední dobou je to docela móda, ale pořád to ještě funguje a dokáže rozesmát, tak co...). Dělá si to srandu nejen z klasických hororů, ale ze života obecně. Animace rozhodně není k zahození - je sice jednoduchá, ale podobný seriál víc nevyžaduje a perfektně k němu sedí. A ty postavy... už jenom zombík, se kterým bydlí hlavní hrdina, je natolik nosná postava, že by si skoro zasloužil vlastní minisérii:).