The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Animáč od Roba Zombieho je nabitý kozama, sprosťárnama, násilím, narážkama na slavné hororové filmy (přejetý Michael Myers) a hlavně poněkud jednoduchou, ale výbornou srandou. Svým způsobem mi to připadalo trochu jako kříženec mezi Drawn Together (i ta animace je hodně podobná) a Ugly Americans. Není to sice vrchol humoru, ale postavičky jako je El Superbeasto, jeho ségra Susie X (dabovala ji Zombieho manželka Sheri Moon), náckovští zombies a Hitlerova hlava v lahvi, přemoudřelý King Kong, kozatá štětka Velvet Black a Dr. Satan vás budou bavit. Já osobně jsem se ještě dost nasmála u textů songů, které se tam objevovaly. Zkrátka a dobře, fanoušek Roba Zombieho tohle zákonitě ocenit musí, stejně jako ti, co se rádi dívají na úchylné animáče:).

Shikoku (1999)

Shikoku je velmi poutavý film na pomezí klasické duchařiny, detektivky a thrilleru. Ocenit se dá velmi obstojné herecké obsazení, téma a zejména vyobrazení prostředí menšího japonského městečka a jeho okolí. Jedině závěr se mi zdál poněkud přehnaný ve snaze být za každou cenu šokující. Klidnější a míň "akční" závěr bych ocenila víc.

Kučisake onna (2007)

Japonská duchařina tak trochu jinak. Zatímto jiné filmy podobného ražení bývají spíše nekrvavé a lidé po setkáních s duchy jednoduše někam mizí, tak tahle ženská s rozřezanou hubou děcka nejen unáší, ale i zabíjí nůžkami, stejně jako toho, kdo se jí chce postavit do cesty. Navíc působí opravdu děsivě, chvilkama jsem se jí docela bála. Příběhově je to na docela dobré úrovni a ani pomalý začátek nenudí. Jak se děj ubírá dopředu, atmosféra docela pěkně houstne. A poslední půl hodina vás naprosto vezme. Pointa sice není jedna z nejoriginálnějších, ale k filmu sedne a to je nejdůležitější. Oproti jiným asijským hororům, kde je obsazení velmi nevýrazně, jsou zde herci velmi sympatičtí, zvláště hlavní hrdinka.

Ring 0 - Zrození (2000)

O málokterém hororu se dá říci, že by mě děsil, tomuhle se to povedlo. Příběhově je to velmi nosné - dozvíme se, co stojí za tím, že Sadako má takovou moc nad životy lidí. Hororové scény jsou perfektně natočené a skutečně z nich běhá mráz po zádech. Děj se snad ani na chvilku nezadrhává na mrtvém bodě a film upoutává od začátku do konce. Norio Tsuruta je talentovaný režisér, o tom není pochyb...

Pátek třináctého 7 (1988)

Čím novější díl, tím horší... od sedmičky to začíná platit rozhodně. Zatímco šestka nabírá nový dech a je jedním z těch lepších dílů série, sedmička zase vše sráží k místy dost nudné vyvražďovačce. Ta holka s telekinetickými schopnostmi mi tam opravdu nesedla, dává to filmu nádech, který se k Jasonovi prostě nehodí. Samotné řádění maskovaného maniaka není špatné, Jason je ve svém oboru už profík:), ale na dobrý film to bohužel nestačí.

Pátek třináctého 5 (1985)

Chudák Tommy to nemá lehké. Od té doby, co poslal Jasona do pekel (nebo si to alespoň v té době myslel) putuje po blázincích tak dlouho, až se dostane na farmu obývanou dalšími problémovými děcky. A jak už tomu tak s podobnými zabijáky bývá, Jason se znovu objeví a znovu usiluje o světový rekord v počtu zabitých teenagerů:). A nebo je všechno malinko jinak? Závěr je každopádně docela překvapující.

Pátek třináctého 4 (1984)

Ani výraznější herecké obsazení nezachránilo čtvrtý díl série od průměrnosti. Věčně se vynahacující teenageři, kteří se vzápětí stávají potravou pro Jasonovu mačetu, mě nějak extra nebavili a kdovíjak líto mi jich ani nebylo. Za zmínku stojí dvě dobré scény - ta hned na začátku, kde Jason zdrhne z márnice, a pak finále, kde se docela překvapivě ukáže, kdo že to vlastně Jasonovi nandá nejvíc. Celkově se dá říct, že zklamaná jsem nebyla, ale extra zážitek jsem si z toho rozhodně neodnesla.

Pátek třináctého 3 (1982)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série, bavil mě skoro od začátku do konce. Jason, který svůj pytel na hlavě konečně vyměnil za hokejovou masku, je pěkně rozjetej a teenageři prchají... Vše se opět drží klasického slasherového schématu, ale děj je poněkud dynamičtější než ve druhém díle a přibude pár docela zajímavých postav (jako třeba banda motorkářů). A protože Jason je velmi kreativní hnusák, způsoby likvidace jednotlivých obětí jsou konečně trochu nápadité:).

Pátek třináctého 2 (1981)

Smrt matky Jasona pořádně nakrkla a počítejte s tím, že teenageři, kteří se rozhodnout pobýt u jezera Crystal Lake, to pěkně odnesou. Druhý díl série je klasickou vyvražďovačkou a la 80. léta, ale bohužel se nejedná o nic nadprůměrného. Možná jsem od toho čekala víc, než jsem dostala, ale každopádně mi přijde, že první díl byl o malinko lepší, ačkoliv se v něm ještě neobjevil Jason a vraždy za něj obstarávala mátinka.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Zatímco první díl byl perfektní, dvojka se pohybuje v mezích podprůměrnosti. Ze zcela neznámého důvodu se tvůrci odklonili od původního nápadu a Freddy už nevraždí ve snech. Místo toho pronásleduje pubertálního hocha a snaží se ho přesvědčit, aby pro něj vraždil, přičemž není vůbec vysvětleno, co ho vede k takové změně svého modu operandi. Děj se ubírá kupředu na můj vkus až moc pomalým tempem, občas postrádá logiku a ani hlavní postavy už vám taky nebudou tak sympatické, jako tomu bylo v prvním díle. Ačkoliv Freddy neztrácí své ujeté charisma a některé scény jsou docela zábavné, jedná se o hodně slabé pokračování geniální jedničky.