Králova přízeň (2008)

Hvězdné obsazení ani tentokrát nezachránilo další historické drama... Výprava je jediná věc, která se mi zde vyloženě líbila, se zbytkem je to trochu horší. Ačkoliv má tohle téma docela velký potenciál, je to zřejmě chyba režisérské nezkušenosti, že nebyl využit ani zpoloviny. Děj je po většinu času dost plytký, na žádný silnější moment si nemohu vzpomenout a herci zde díky scénáři ani nemají moc co předvést, takže ať o tom přemýšlím jak chci, lépe než jako průměr to hodnotit nemohu.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Lidské tělo je extrémně složité a vysvětlit dítěti jak fungují a k čemu jsou například krevní destičky není tak jednoduché, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. Tenhle krásný animovaný seriál tenhle úkol zvládá opravdu dobře a informace podává tak, že jsou snadno uchopitelné pro každého a přitom svou jednoduchostí neztrácí svou vypovídací hodnotu. V dnešní době, kdy se na děcka valí z televize seriály, které jsou sice po vizuální stránce ohromující, ale vzdělávací úlohu se nesnaží ani předstírat, je něco takového skutečný poklad a proto odpouštím i těch pár chyb, které by se zde nepochybně daly najít.

Policejní akademie (1984)

Jedna z nej komendií mého dětství... vytříbený a inteligentní humor zde nehledejte, je to přesně ten druh nejjednodušší zábavy, která rozesměje většinu lidí a zároveň se do trapnosti zvrhává jen minimálně.

Aparecidos (2007)

A pak že duchařina už nemůže být originální. Aparecidos je velmi atmosférický a dobře natočený horor s ohromně nosnou myšlenkou, která byla podle mého plně využita. Jako jediná vada na kráse se mi zdál jeden ze sourozenců a sice ta holka, která se tváří a chová jako by měla celý rok krámy. Škoda, protože jinak bych neměla problém hodnotit výš.

Repo: Genetická opera! (2008)

Snažila jsem se tomu ubránit, ale nejde to - něco mě nutí to pořád srovnávat s The Rocky Horror Picture Show. Hlavní rozdíl je ten, že Repo je mnohem temnější, vážnější a písně jsou stylem úplně někde jinde. Spojujícím prvkem je naopak silný důraz na vizuální stránku, což je ovšem něco, co se dá u muzikálu takřka na 100% očekávat. K Repu řeknu tolik, že i když mě to vizuálně i hudebně docela bavilo (po hudební stránce je to jednoznačně lepší než Rocky Horror ... ), s plynulostí děje je to občas dost na štíru. Někdy se to zkrátka seká na místě a ne a ne se pohnout vpřed. Takových momentů ovšem nebylo naštěstí tolik, aby mě to donutilo pochybovat o 4*, které tomu nakonec dávám. P.S.: Přítomnost Niveka Ogra v roli jednoho z magnátových synů mě opravdu moc potěšila!

The Angry Video Game Nerd (2004) (seriál)

Sice je to samý fuck, shit a potoky průjmu, ale to není na škodu, protože tenhle týpek je opravdu vtipný a hry komentuje opravdu zábavně. Dokonce tak zábavně, že to zaujalo i mě, člověka, kterému je herní svět naprosto cizí a hru vidí maximálně tak ve výloze nějakého obchodu (natož nějakou osmdesátkovou). A když jsem se tak koukala například na díly prezentující hry dělané podle slasherových hororů, tak musím uznat, že ten týpek je má asi docela nakoukané a postavy, které z nich převádí do svého světa, se chovají a dokonce i pohybují přesně tak, jak ve filmech. Trocha toho filmového fajnšmekrovství je tu zkrátka znát a je velice příjemným zpěstřením. Jen tak dál, Jamesi Rolfe.

The Black Hole (2008)

Mít papír s černým kruhem, s jehož pomocí můžete získat věci, ke kterým byste se normálně nedostali, je prima... pokud teda neuděláte takovou blbost jako tenhle chlapík:).

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Sakra, málem jsem si nadělala do kalhot a to se mnou opravdu zvládne máloco... :). Škoda, že podobné testy nejde posílat úhlavním nepřátelům, udělala bych to hned:).

Dellamorte Dellamore (1994)

Pokud jste někdo, kdo nemá rád italskou hororovou školu, Dellamorte Dellamore se vám nejspíš líbit nebude, protože z něj tahle země přímo dýchá. Prostředí, styl jakým je stavěn děj, chování postav a gore efekty... všechno se nese v typicky italském duchu (a to i přesto, že se nejedná o čistě italský projekt). Děj je sice dost zmatený, místy na hranici absolutní nesmyslnosti, ale takové už filmy podobného ražení bývají. Upřímně, zrovna ta dějová zamotanost je jediný důvod proč jsem nedala 5*. Co však skutečně nemá chybu jsou postavy. Francesco Dellamorte i jeho retardovaný pomocník Gnaghi jsou oba perfektní a hlavně dobře zahraní. Ke gore fektům řeknu tolik, že fungují přesně tak jak mají a to i přesto, že nejsou úplně dokonalé. Vtip je zde nevtíravý, vsazován je přesně tam kam patří a není ani na chvíli trapný, takže po této stránce jsem byla taky spokojená. Rozhodně doporučuji ke shlédnutí.

His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th (2009) (TV film)

Velmi dobrý dokument, který obsahuje prakticky vše, co si Jasonovi fandové mohou přát. A uvádí ho samotný capo di tutti capi filmovým triků - Tom Savini! Začátek stručně rekapituluje všech 12 dílů a následují rozhovory s herci i jinými lidmi od branže. Dozvíte se jak se jednotlivé vraždy natáčely a co všechno se zažilo na place. Mimo jiné se mi taky líbilo, že je tu každému dílu spravedlivě věnováno dost pozornosti - těm horším i lepším. Shrnula bych to tak, že jako dokument je to víc než přínosné, dozvíte se haldu zajímavých informací bez přehnaného vychvalování a v neposlední řadě i stopáž potěší.