Pátá vlna (2016)

Opět situace, kdy film nesahá knize ani po kotníky...

Křídla Vánoc (2013)

Při scéně, kdy hlavní aktéři žádají anděla o přání, jsem si v kině taky něco krásného a skoro nemožného přál...o pár dní později se mi to splnilo...srdcová záležitost <3 Miluji tě LG :) :)

Něžné vlny (2013)

Film na mě zapůsobil příjemným dojmem, ihned mě zaujala velice krásná hudba, která doprovázela dějovou linii filmu za, kterou velice chválím. Ve filmu byla velice originální myšlenka a to přeplavat kanál La Manche, bohužel nebyl dobře využitý potenciál a šlo by z toho vyšťavit více. Co se týče samotného filmu, nezařadil bych ho přímo na stříbrná plátna, děj sem tam pokulhává a hodí se spíš jako premiéra na sobotní večer na Nově, ale precizní kamera Vladimíra Smutného ve mě zanechala pocit luxusnosti a vše zachránila. Ve filmu mě děsně štve typická lasicivnost Vejdělka, který cpe sexuální podtext všude, kam se podíváš. Herecké výkony jsou jsou víceméně strávitelné až na malého Jana Maršále, který neumí hrát a nikdy hrát umět nebude, jeho obličej mi přijde velice arogantní, povrchní a zároveň nemastný a neslaný. Co mě ale v něžných vlnách totálně dostalo je až do oči bijící moderní tenisky dnešní doby tenisky Nike, které měl na sobě Robert Cejnar asi v minutovém záběru, když vezl vozík s maminkou což mi z prostředí 89 ročníku, kdy byli hranice uzavřeny nedává smysl a beru to jako hlavní nedostatek. Nepotěšila mě také změna hlasu Roberta Cejnara, zapůsobilo to na mě nepříjemným dojmem, dále hraní na klavír, kdy je hudba rychlejší než úder prsty do klavíru. V konečným finále byl velice dobrý nápad propojit rande se studentskou revolucí, velice se mi to líbilo a párkrát jsem se i zasmál. Okouzlující Lucie Šteflová byla vskutku okouzlující a herecký výkon vcelku obdivuhodný, Vojta Dyk opět jenom ukázal, že je výborný zpěvák ale špatný herec Jen díky Táňy Pahoufové a skvělého Hynka Čermáka zůstal film snesitelným a samozřejmě velice příjemnou atmosférou která v kině nastala :) . Jediný důvod, proč mě film bavil je ten, že jsem se v mnoha ohledech ztotožnil s hlavním hrdinou. Vtipné a nezapomenutelné mi přišlo dospívání hlavního představitele a premiérový romantický večer s lahvinkou šampusu :D. Od začátku až do konce se dalo jasně předpokládat, jak film dopadne takže spoiler se opět nevyhnul a o nic originálního se zas, tak nejednalo. Celkově na mě film působí příjemným dojmem s trochou romance, vtipu, rozpačitosti, Vějdělkovské lasicivnosti a překrásnou hudbou. Film se tedy do kina zas tak nehodí radši bych jeje volil na příjemný sobotní podvečer, proto volím 3 hvězdy naprosto oprávněně.

Ztraceni (2004) (seriál)

Po druhém shlédnutí všech sérií zvedám o jednu hvězdu na celých 5...spoustu lidí zklamala poslední série a pozastavovala se nad zakončením, no podle mě bylo zakončení geniální, přebral jsem si ho po svém a jsem zcela spokojen :) Napodruhé jsou LOSTi mnohem mnohem lepší.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

"Aj fakin laf jáá" ...seriál není dokonalý. Seriál má spoustu nelogičností. Seriál je od třetí série průměr. Přesto mě dokázal na dva dny chytit a nepustit (2 dny 2 série :-) Nathan s hláškami a chováním best, Kelly vynikající přízvuk, který vždycky perfektně dokreslí každou situaci, geniální vývoj postav Alishy a hlavně Simona a do toho kopa skvělých a místy vážně neprofláknutých schopností (laktokinéza :D ) Mám jediné přání - ať se tvůrci vykašlou na čtvrtou sérii! 5*

Paranormal Activity 2 (2010)

Nejlepší z celého filmu bylo dvouminutové prázdné plátno po skončení filmu a fakt, že se v kině ani při závěrečných titulcích nerozsvítilo :) už mi tam chyběla jenom nastražená pánvička, která by ve vhodnou chvíli spadla na zem :) 3*

Dexter (2006) (seriál)

Hallefuckinlujah !!! 5. série je opět bezkonkurenční, fantastická, prostě unfuckinbelievable :-) A to myslím absofuckinlutely.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Když si pročítám předešlé příspěvky, musím se smát :-) názory typu "nejzbytečnější část série" nebo " "je to pořád dokola" nebo "knihu sice neznám, ale..." nejsou vůbec vypovídající. Tak stejně bych se mohl podívat na Návrat krále (bez předchozího shlédnutí dvou dílů) a říct je to zmatené, neucelené a příběh nechápu :-D Lidi, neznáte-li knihu či neviděli jste alespoň předchozí díly - prosím nehodnoťte...