Černobílý svět (2011)

Každý národ má momenty své historie, na které by radši zapomněl, ale je sympatické, že se zároveň snaží je i prostřednictvím filmového plátna ztělesnit jako připomínku toho kam až lze zajít pokud si lidstvo neudrží zdravý rozum. Tomuto snímku se neuvěřitelně poutavě povedlo dát pořádný pohlavek rasově smýšlejícím lidem, kterých je stále mnoho. U podobných filmů, které jsou zejména o ztvárnění lidských pocitů a ne o explozích a řinčejícím sklu, je zásadní herecké obsazení. Musím přiznat, že ani k jedné roli nemám výčitek. Naopak hned několik hereckých výkonů považuji za brilantní podílejících se tedy hlavní měrou na absolutním hodnocení z mé strany.

Občanský průkaz (2010)

Tento žánr a problematika jako taková našim tvůrcům sedí. Jde o tragikomický obraz svým pojetím podobný například Pelíškům. Aby absurdita komunistického režimu byla ještě více znázorněna je často zesměšňována a vytváří tak téma stravitelnější. Old school Rock&Roll hudební doprovod je cool.

Kuky se vrací (2010)

Svým zpracováním značně ojedinělý film nejen v našich končinách. Loutky a jejich vozítka jsou opravdu roztomilé a společně s prostředím do kterého jsou zasazeny vytvářejí zvláštní atmosféru. Samotná zápletka už tak nápaditá není a dabing působí rozporuplně i přesto, že loutky namluvili skuteční herečtí mistři. Především Zdeněk Svěrák se v dabingu moc nenašel ikdyž určité kouzlo jeho hlas rozhodně má. I tak se naní zač stydět a vidět by se mělo.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Nedá se říct, že jsem fanouškem série, ale minimálně Ghost Protocol mě bavil. Působivé a hlavně neotřelé akční scény, výborný Tom Cruise a Jeremy Renner, solidní zápletka a obstojná hudba. Pro českého diváka je i zajímavé při troše pozornosti zahlédnout české herce nebo kaskadéry.

Barbar Conan (2011)

Nic než krev a pozlátko dosažené dnešními technologiemi. Snad se už brzy tvůrci poučí, že jen to k byť jen průměrnému výsledku nestačí. Velmi snadno zapomenutelný film, ale dvojitý meč hlavního padoucha se mi líbil.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Školní sraz svým v zásadě totožným humorem výborně zapadá k ostatním dílům série. Vřelé díky za prakticky kompletní původní obsazení hlavních hrdinů což fanouškům předchozích dílů přináší i silnou míru sentimentu. V rámci filmového spektra na který snímek cílil není moc co vytknout.

Život je krásný (1997)

Originální pohled na událostí druhé světové války a jakýsi post-mortem návod jak si zachovat nenakaženou mysl událostmi té šílené doby. Škoda jen, že nás autoři nenechali více se citově vykoupat v dojemném závěru filmu a nekompromisně přišli závěrečné titulky. I tak děkuji pěkně Roberto!

Habermannův mlýn (2010)

Dojemné, tragické, drastické, smutné, pochmurné a zároveň brilantní vykreslení oné doby. Nejsem pamětník a proto díky za podobné filmy z nichž tento patří k nejlepším co jsem viděl. Výborní herci z nichž především ti koprodukční mi časti byli neznámí. Přesto jsem měl pocit, že z některých scén šlo vyždímat víc, ale to je věc názoru.

Moje letní prázdniny (2012)

Čistý průměr. Film dělá zajímavým obsazení Mela Gibsona a nevšední prostředí tak trochu jiného mexického kriminálu. Nadšení z obojího však časem uvadá a snímek nazanechává hlubší dojem, ale přesto díky za ucházející připomenutí někdejší herecké hvězdy.

Bitevní loď (2012)

Nepříliš chutná jednohubka plná absurdit po americku. Slušná je hudba a vnady hlavní hrdinky, ale zpracování je bez špetky zdravého rozumu. OK, jde o sci-fi, ale to snad proboha neznamená, že supertechnologicky vyspělí mimozemšťan počká než k němu dokulhá obézní mariňák na protézách, aby si nechal vyrazit pár zubů a nenechal nikoho na pochybách, že US Marines RULES!!! WTF