Expendables: Postradatelní 3 (2014)

U třetího dílu už mi pouze zástup hereckých ikon a hromada střeliva přestává stačit, ale klobouk dolů za práci ve střižně při snaze, aby si každý člen retro-moderního týmu důstojně vystřelil a vyloužil si tak peníz. Škoda jen, že dáma v červeném neabsolvovala finále na podpatcích, ale kdo ví, už se chystá čtyřka.

Pečovatel (2014)

Byla by věčná škoda přehlédnout tento belgický thriller v záplavě amerického mainstreamu. Je potřeba ocenit tvůrce za odvahu se pustit poměrně detailně do pedofilní tématiky a dodat nám ji v tak propracované kvalitě. Skvělý výkon od představitele hlavní role je jeho zásadní součástí.

Na hraně zítřka (2014)

Svěží vítr na poli sci-fi svým výrazně originálním příběhem a mechanizmy. Velmi málo hluchých míst a doslova prahnutí po minutách příštích. Vývoj děje nelze prakticky předvídat a často tak dojde k překvapivému zvratu. Jen ten happy end je bohužel by až moc happy. Tom Cruize skáče jako za mlada, byť mu v tom asi víc a víc pomáhájí digitální technologie. Stále si ovšem umí najít pohlednou asistentku, která v tomto případě umí zahrát i náročnější polohy.

Návrat do Bermudského trojúhelníku (2010) (TV film)

Přínosná je především úvodní část, která vysvětluje základní "fakta" o této oblasti a jak tento mýtus vzniknul. Postupně dokument přechází k prověřování nejčastějších teorií, proč a jestli vůbec je tato oblast nebezpečnější než jiná místa. Ve výsledku ovšem žádný průlom nečekejte. Vzhledem k tomu mohla být stopáž dokumentu klidně kratší a pocit nastavované kaše menší.

Godzilla (2014)

Návrat legendárního monstra se moc nepovedl. Snímek je technicky zpracován velmi dobře a to včetně samotné Godzilly, ale příběh je naopak velmi špatný, nezáživný a tedy nudný. Pamětihodné herecké výkony se také nekonají a tak alespoň hudba a zvuk ještě dojem trošku napravují. V druhém díle, ale prosím výrazně přidat.

Okavango pod hladinou (2011) (TV film)

Pestrý dokument z pohledu flory i fauny s přehledným schématem, oku lahodícími záběry, bez rušících technologických fines á la Matrix, dynamickou hudbou a vyváženým komentářem. V rámci žánru není co vytknout.

Hroch versus krokodýl (2014) (TV film)

Obsah dokumentu naplňuje divákova z názvu plynoucí očekávání a skutečně poměrně zevrubně porovnává tyto dva nebezpečné tvory. Na můj vkus však sahá až příliš k současným technologickým pomůckám jako animace, grafika či zpomalená kamera až tím trpí přirozený zážitek z přírody.

Aljašský žralok zabiják (2009) (TV film)

Rozhodně ne nudný dokument o žraloku tichooceánském, jeho lovecké strategii a fyziologii umožnující mu předvádět obdivuhodnou dynamiku a výbušnost i ve velmi studených vodách. Stopáž není přehnaně dlouhá, doprovodný komentář vyváženě naučný, záběry kamery detailní a pojetí děje značně akční.

300: Vzestup říše (2014)

Typické efekty, pohyb kamery a prsatá náčelkyně nepřítele jsou jedinými zajímavostmi pokračovatele 300. S povděvkem kvituji také zajímavou provázanost s prvním dílem. Sullivan Stapleton není ani v nejmenším tak charizmatický jako Gerard Butler z prvního dílu a výrazně tak úspěch pokračování sráží. Děj nedokáže nijak zásadně upoutat a až na výjimky nepřekvapuje.

NON-STOP (2014)

Únos letadla a snaha o jeho záchranu vzdušným šerifem na palubě není nic nového pod sluncem. Je nutno přiznat tvůrcům snahu za přínos špetky originality do nápaditosti únosců, ale naivita těch samých lidí zase snímek vrátí do průměru. Nakonec tak nejde o nic než dalšího zástupce nekonečných řad poměrně chutných jednohubek.