• Pohádka

Drsný holky (2006)

Sice o fous slabší než Zkažená mládež, ale i tak velmi dobré. Překvapilo mě benevolentní chování učitelů ve škole. Myslím, že rvačky a drzé chování by se určitě normálně takto netolerovaly. Až na pár méně uvěřitelných momentů na mě film, a především jeho druhá polovina, zapůsobil poměrně silně. Jo, holky na severu jsou docela drsné.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Překvapuje mě poměrně slabé hodnocení. Byla to po dlouhé době opravdu zábavná česká komedie. Občasný trapný humor nebo hláška se dá odpustit. Spíše mi docela vadil okatý product placement. Možná je to tím, že jsem od filmu moc nečekala, ale o to víc jsem se pobavila. Ivana Chýlková byla skvělá.

Takoví jsme byli (1973)

Docela příjemný film s méně příjemnou ústřední dvojicí. Robert Redford byl sice jak Hubbell charismatický a nadčasově pohledný, ale Katie byla trochu otravná svou urputnou podbízivostí. To už mi méně vadil její idealismus. Na můj vkus místy až příliš sladkobolný, ale svěží a lehce plynoucí film.

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Asi už mám "přeanimákováno", ale skoro vůbec jsem se nebavila. Kůň a chameleon honící se za zakutálenými prsteny a při tom prožívají šílená dobrodružství a náhody... Možná je to tím, že jsem neviděla film, ale tenhle kraťásek mě nechytil za srdce.

Deus Irae (2010)

Masakrální béčko, čekala jsem mnohem víc. Když se objevil na scéně knězův vymítací pomocník v černých brýlích, bylo vymalováno. A to začátek vypadal tak nadějně.

Sebastian's Voodoo (2008)

Úžasný originální krátký film. Animace, ponurost a doprovodná hudba mi zčásti připomněla akční RPG hry, kdy člověk s napětím čekal, co přijde. Pointu obětování se jsem sice čekala, ale i přesto je tento film skvělým zážitkem.

Hazed (2009)

Ekologická agitka? Ale ne, vždyť i ty továrny mají dobré srdce... Ať žijí kouřící komíny!

Jsouc na řece mlynář jeden (1971)

Rozpohybované obrazy Evy Švankmajerové daly tragickému příběhu ten správný hororový nádech. Podobně jako Kyvadlo, jáma a naděje ve mně tento film zanechal jakýsi temný pocit. Velmi působivé, skvěle zpracované.

Deprivační staniol (2007) (amatérský film)

Udělat z cesty psychotika k bankomatu film? Výborný nápad! Až na ten otrávený a otravný hlas, který mi kazil celkový dojem, jde o nadprůměrný studentský film. Jo a to, že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou...