• Pohádka

Rukojmí (2005)

Bruce Willis odvedl dobry vykon,tentokrate vsak nebyl tolikrat v akci jako v jeho drivejsich snimcich.Vila,v ktere se dej odehrava je fantasticka,dilo samo o sobe.Maly klucina co se schovaval po dome mi pripomnel film Sam doma.Zaverecna scena kdy teenager honi bratra se sestrou ve vetracich systemech vily,je trochu nadsazena jelikoz rychlost jake dosahuje teenager by se dala prirovnati rychlosti vetrelce v Alien 2 a to jeste nesmime zapomenout ze chvili predtim mel teenager zabodnuty nuz v tvari.Nutno vsak podotknout, ze nedlouho predtim kouril marijanku,coz ho mohlo radne nakopnouti...

Náledí (1982) (TV film)

Komedie,ktera mne nedostala.Videt ji v roce 82 asi bych byl u vytrzeni,ale dnes bohuzel ne.Pan Navratil se snazil vyklouznout ze sveho prusvihu do ktereho se ritil a nakonec za pomoci priznani neceho co neudelal se mu to i podari. Pribeh se mi zdlouhave vlekl a uprimne jsem se nezasmal.

Kopačky (2008)

Velice jednoducha komedie natocena z velke casti na Havajskych ostrovech je postavena na hereckem umeni Jasona Segel, ktere se sve role zhostil opravdu na jednicku, i kdyz 2x se mi zdalo ze trochu ujel ze svou roli trochu prehral.Mila Kunis fantasticka,uplne zastinila Kristen Bell.Kdyz bych ja si mohl vybrati,tak bych take dal prednost Mile.Nemohu nezminit herce Russell Brand,ktery je ozivenim a bez nej by film byl o dost chudsi.

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Filmu nechybi velice levny humor,ktery neni podle meho gusta.Take muzeme videt honicku aut v podani mercedesa a skodovky stovky.Nekolik polonahych prostitutek a dve opravdove vse zerouci kozy.Samozrejme take znovu zrozeneho z ameriky,z emigrace navrativsiho se Jaru Kohouta.Pana Vaclava Sloupa jakozto ruskeho mafiana s jeho "Panimaju".Za tu snahu delat humor a bavit lidi a za zarazeni pana Skopecka s panem Potmesilem (i kdyz ten se objevi ve filmu velice kratce) davam hvezdy dve.

Trhala fialky dynamitem (1992)

Ja jsem se bavil a film dokoukal.Libi se mi ze si film na nic nehraje a o nic se nesnazi. Jedinym poslanim filmu je rozesmat lidi,kazda veta,kazde slovo kazda vymena nazoru mezi protagonisty je pokusem o vtip pokusem nas rozesmat a ta snaha si myslim zaslouzi pochvalu.Nemuzu sice rici ze jsem se drzel za bricho od zacatku do konce a ze branice mne bude bolet jeste zitra,ale u mne tento film svuj ucel splnil.Jedna se o velice neagresivni film.Pro mne nejlepsi byl pan Kostelka.

Ves v pohraničí (1948)

Nez se pustim do hodnoceni tohoto filmu rad bych upresnil rok vyroby.Jedna se o rok 1947.Me se film libil,opravdu silnou budovatelskou cinost jsem z nej necitil.Po druhe jsem se na snimek dival kvuli Rudolfu Hrusinskemu starsimu,nezbyva mi nez priznat ze v mych ocich ho zastinala mlada dvojka Lubomir Lipsky a Karel Effa.Predevsim pan Effa exceloval a jeho pisen doprovazena hrou na kytaru neni vubec spatna "U nohou mi lezi, Pjetro vlcak hravy..."

Poklad hraběte Chamaré (1984)

Jakozto nekdo kdo necetl Jiraskovu predlohu a tudiz neznal pribeh hrabete Chamare jsem velice spokojen s Troskovou verzi.Z detstvi si pamatuji dve casti filmu ,prvni jak nahate zeny a muzi jsou hazeni zivi do jam a tam spalovani ze jejich snahy vylezti ven a scenu zaverecneho zatopeni dolu podzemni vodou.Tato scena se mi i nyni zda velice zdarile provedena.Film provazi skvela atmosfera od zacatku do konce.Sluzebna ,ktera nemuze skoro dychat a stale kasle a presto tlaci vozik s hrabenkou a posluhuje - neco takoveho jsem snad jeste v ceskem filmu nevidel.Bravo.Chvilkami bych tento film nazval mladsim bratrem Kladiva na carodejnice.

Poslední plavky (2008)

Po precteni si zdajsich komentaru k filmu, jsem nemel chuti mnoho k sledovani Poslenich plavek.O to vice jsem vsak byl prekvapen a dobre pobaven.Prijde mi,ze neni potreba miti mnoha penez k vytvoreni lehke, pro mne zabavne komedie. Zde tvurcum uplne stacilo najit vhodny rybnik,jak jednoduche. Pribeh mi prisel velice originalni a svym zpusobem jedinecny, lze tvrdit ze tento snimek by se mel dati bez velkych zmen zahrat i na divadle.Mne nejvice se libil Rudolf Hrusinsky mladsi.

Popel a hvězdy (1990) (TV film)

Velice rad bych timto tvurcum podekoval za natoceni teto dvoudilne televizni inscenace z obdobi tricetilete valky se zamerenim na Albrechta z Valdstejna. Predpokladam , ze lide kteri nejsou z Cech , ci kteri nemaji mnoho vedomosti ci zajmu o nasi historii tento snimek neoceni.Pro mne vsak parada a jeste jednou Dekuji! Preji nam vsem daleko vice snimku se zamerenim na nasi bohatou historii.Pan Adamira perfektni.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Dalsi ze skvelych kusu od Frantiska Filipa.Slysel jsem i audio verzi a byla take perfektni ve stejnem hereckem obsazeni.MImochodem herecke obsazeni bylo neuveritelne.