• Pohádka

Kukačky (2008) (TV film)

Neznamy "polsky ucitel irskych tancu" nam v zaveu kratkeho filmu vyresi dilema otce a matek.Zajimava komedie, velice nevsedni namet.Az jsem se musel zamyslet co ja bych delal kdyz bych mel takovou pritelkyni:)

Opravdová láska (2007) (TV film)

"Musis si rict hned na zacatku ,ze vsechno co delas ve vychove delas spatne." Predposledni veta filmu,ktera se mi libila nejvice.Snimek je velice oddychovy,lehce predvidatelny.Nabizi nadhernou chatu mezi stromy u jezera, skveleho Oldricha Kaisera ,tak jak jsme zvykli hrajiciho pana Trojana a prekvapive obsazeni Vaska Sloupa do epizodni role.Timto bych chtel podekovat tvurcum ze jeho zarazeni.

Zločin na Zlenicích hradě (1971) (TV film)

Jenom si preji miti na verejnopravne ceske televizi vice detektivnich pribehu ze stredoveku jako je tento. Konecne i ja mohu rici , ze jsem cetl knihu, ktera je spojena s filmem,nemohu vsak rici byla-li drive kniha ci film.Kazdopadne jednalo se o edici vychazejici za komunistu tzv. KOD - knihy odvahy a dobrodruzstvi ,knihy byly vyvedeny jakoby s tremi pruhy na hrbetu a byly ruznobarevne,Zlocin na Zlenicich byl svetle cerveny, skoro az ruzovy. Nazev byl Zločin na Zlenicích hradě leta pane 1318, ale s rokem si nejsem jisty,mel by vsak byt stejny jako je uvedeny v textu ditributora. Jsem rad ,ze toto bylo natoceno.Rezie se ujala znama reziserka pohadkovych pribehu Vera Jordanova, ktera mimo jine pohadky natocila i tyto : Balonova pohadka (1987), Carovne prstynky (1978), Demantovy dest (1989), Hvezdopravcuv dar (1994), Chán Sulejmán a víla Fatmé (1985), Jak se Kuba stal mlynarem (1996), Jak se stal švec Dratvicka tchánem pana krále (2004), Jakub a Modrinka (1996), Jak vylecit Jezibabu (1997), Kmotri z blat (1983), Kouzelny sip (1997), Kralovna bludicek (1981), Krkonosske pohadky (1974), O buchtach a milovani (1986), O chamtivem strasidle (1985), O Johance s dlouhymi vlasy (1998), O komtesce a zbojnikovi (1988), O kumburske Meluzine (1994), O Nesytovi (1994), Princ Chocholous (1974), Svata noc (1972) ci pohadka Svec z konce sveta (1986).

Mladé víno (1986)

Souboj o misto predsedy druzstva mne rozesmal.Dva kohouti ,kteri se perou o tento post jsou panove Abrham s Poloczkem.Poloczek alias Zlamal se muze spolehnout na svou pravou-levou ruku Kokosku - Labuse. Vladimir Mensik v tomto dile nedostal tolik prostoru,spise se objevi sporadicky a jeho role neni v zadnem pripade hlavni. O to vice casu dostane pan Sovak s pi Janzurovou.Ani sexualne vykonna dvojka Travnicek ,Novy neprijde zkratka.Nelze zapomenout ani na pana Krause ci Sloupa, ktery z nakradenych soucastek sestroji traktor a samozrejme pana Filipovskeho,Somra a mladounkou Andrlovou.

Stop (2007) (TV film)

Zajimvay pribeh s jeste zajimavejsim koncem.Chtelo by se rici , ze si za to slecna muze sama.Chvile kdy hlavni hrdina ridi a do toho nam hraje Dalibor Janda, ty jsou velice zabavne.Pisne Dalibora vybrany perfektne.Jedna se o rok vyroby 2008.

Dead Mary (2007)

Mne se to libilo.Ve srovnani s podobnymi filmy jako Cabin fewer,Wrong turn a jim podobnym jsem se zde bavil.Mozna je to proto ze hlavni hrdinove mluvi, a to tak ze hodne.Stale se zde debati a diskutuje, samotneho sekani hlav a vrazeni si hrabacku na hlinu do tela je zde poskrovnu i kdyz i zde jsou. Z kamaradskeho sedmiuhelniku,se nakonec vyklube mnohouhelnik ,ve kterem meli vsichni spat se vsemi a to az tak , ze v tom je docela bordel a tezko rici kdo s kym doopravdy spal ci ne.Na konci pribehu ani ja uz nevedel kdo je doopravdy nakazeny a kdo neni.Toto napeti a jasne neoznaceni ci neodhaleni zapornych postav pro divaky, je pro mne jasnym plusem pro tvurce a tudiz ohodnoceno mymi ctyrmi hvezdami.

Král Šumavy (1959)

Dal bych pet hvezd ,ale nekolikere zmineni se Velkeho unora a valky s Banderovci me hodnoceni o stupinek snizuje.Mozno zde videti pana Jiriho Valu v jedne z jeho zivotnich roli.V mozna uplne prvni sve filmove roli - roli rozcepyreneho kopeckare, se zde mihne Vaclav Sloup, nerekne sice ani slovo ale je tam.Atmosfera sumavskych blat a mocalu je famozne vykreslena. Vladimir Mensik a Jaroslav Marvan skvele dopnuji hlavni charaktery tohoto dramatu.

Němá barikáda (1949)

Herecke vykony jsou na urovni, zaslouzi absolutorium. Z filmu neni velmi citit silnejsi bolsevicky, komunisticky ci rudoarmejsky vliv-zapach, presto vsak v nekterych usecich-castech filmu zacpi a to tak ze mi degraduje celkovy dojem.Tri hvezdy vsak dam.Nektere sceny jsou natoceny velmi pusobive a mohou zanechat silny dojem.

Území bílých králů (1991) (seriál)

Je az neuveritelne kolik dobrych hercu se v tomto serialu objevilo v uplne epizodnich rolich, ktere nektere trvaly i mene nez minutu.Nerad bych nekoho z nich jmenoval, jelikoz bych zakonite musel nekoho opominout.Kazdopadne fajn podivana o detech a jejich kamaradstvi , pratelstvi a o jejich vztahu k zviratum.V roli bezcharakterniho krkovicky,lumpa hostinskeho nelze nepripomenout Oldricha Vlacha.

O mrtvých jen dobře (1985) (TV film)

Odkud se tento film vyloupnul doopravdy nevim, doufam ze takovych ktere za neco stoji a o kterych ja nevim mame vice.Prvnich pet minut jsem se nemohl naladit na tu spravnou delku teto inscenace a priznam se ,ze dokonce jsem uvazoval i o vypnuti VLC playera.Nyni jsem rad ze jsem tak neucinil, jelikoz to byl pro mne zazitek sledovat film O mrtvych jen dobre. Rezie se chopil pan Kubecek ,s kterym jinak nemam moc zkusenosti. Skvele dirigoval herce , ktere od prvniho do posledniho predvadeji famozni vykony.Hudba se pomalu rozjizdi,ale v zaveru uz fajnove doplnuje atmosferu.Trikrat jsem se doopravdy zasmal poprve, kdyz uz se asi po desate ve vypovedich jednotlivych osob zminuje vlak ,ktery jede o pul desate a o desate.To mi az prislo moc.Potom kdyz v jedne z vypovedi se o vlaku prekvapive nezminuji ,nato vsak vytahnou jiny trumf a tim byl TV serial Sest ran do klobouku. A to bylo v dobe kdyz uz jsem ocekaval opetovne urceni casu podle vlaku .Mozna vsak toto bylo udelano schvalne a tvurcum tim krivdim, jelikoz by se jednalo o super for. Po treti mne dostali , kdyz u stolu sedici policajti probiraji informace o pripadu a jeden z nich se zacne hlasit a to tak jako ve skole, ze zdvihne levou ruku s dvemi prsty. Po dvaceti sekundach zdvizene levice take dostava slovo.