• Pohádka

Abeceda (1969) (studentský film)

Sexualni, surove a suche.Jestli tam ma byt nejaka skryta myslenka, ktera vysvetluje o co se nam jedna tak ke mne se nedostala.Pravdepodobne mi chybi jeden ze smyslu,ktere bych mel miti,ale nemam.Pana Lynche muzu,ale toto ne.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Z celkove trilogie mi tento dil prisel jakozto nejslabsi.Ja jakozto mladsi jsem vsak tento film hltal, videl jsem ho snad 3x.Nyni vsak mi prisel zdlouhavy.Ocenuji skvele kostymy a snahu tvurcu o humor,postapokalipticky humor,ktery mi prisel mily.Kopletni herecke obsazeni : Mel gibson,Bruce Spence,Adam Cockburn,Tina Turner,Frank Thring,Angelo Rossitto,Paul Larsson,Angry Anderson,Robert, Grubb,George Spartels,Edwin Hodgeman,Bob Hornery,Andrew Oh,Ollie Hall,Lee Rice,Max Worrall,Susan Leonard,Robert Simper,Virginia Wark,Ray Turnbull,Brian Ellison,Geeling,Gerard Armstrong,Helen Buday,Mark Spain,Mark Kounnas,Rod Zuanic, Justine Clark,Shane Tickner,Toni Allaylis, James Wingrove,Adam Scougall,Tom Jennings,Gerry D`Angelo,Travis Latter,Miguel lopez,Paul Daniel,Tushka Hose,Emily Stocker,Sandie Lillingston,Adam Willits,Ben Chesterman,Liam Nikkinen,Dan Chesterman,Christopher Norton,Katharine Cullen,Heilan Robertson,Gabriel Dilworth,Hugh Sands,Rebekah Elmaloglou,Marion Sands,Shari Flood,Kate Tatar,Rachael graham,Pega Williams,Emma Howard,Tarah Williams,Joanna McCarroll,Daniel Willits,Toby Messiter,Tonya Wright,Charlie Kenney,Amanda Nikkinen,Flynn Kenney,Luke Panic,William Manning,James Robertson,Adam McCreadie a Sally Morton.

Otčina (1994) (TV film)

Svet ,ktery nikdy nenastal.Pribeh natoceny v Praze, v hlavni roli Rutger Hauer.Pozorny divak si muze pri sledovani filmu vsimnout kratkeho zaberu na spodni cast zizkovskeho vysilace.Obsazeni:Rutger Hauer,Miranda Richardson,Peter Vaughan,Michael Kithcen,Jean Marsh,John Woodwine,John Shrapnel,Clive Russell, Clare Higgins,Pavel Andel,Petronella O.Barker,Sarah Berger,Jan Bidlas,Stuart Bunce,Charles De`Ath,Rudolph Fleischer,Garrick Hagon,David Hatton,Rupert Penry Jones,Jan Kohout - v roli americkeho prezidenta Kennedyho,Rory Jennings,Bob Mason,David McAllister,Petr Meissel,Patrik Opaterny,David Ryall,Zdena Seifertova,Michael J.Shannon,Milan Simacek,Marek Vasut a Jan Vlasak.

Slzy, které svět nevidí (1962) (TV film)

Herecke obsazeni na jednicku.Pribeh se mi vsak nelibil a tesil jsem se na konec.Vychazi mi z toho hvezdy 3.Filmove infromace: Scenar : Martin Fric.Kamera : Miloslav Harvan. Stavby : MIlan Nejedly. Strih : Jan Kohout. Zvuk : Adolf Nachazel. Vyroba : Jiri Dvoracek. Hraji: Jan Werich,Jirina Sejbalova,Vlastimil Brodsky,Jiri Sovak. Rezie : Martin Fric. Vyrobilo Filmove st.Barrandov a Televizni filmova tvorba Praha 1962.Zpracovaly filmove laboratore Praha.

Václav (2007)

Ivan Trojan, Emilia Vasaryova,Jan Budar a Vypsana fixa - co vice od zivota chtiti? Skvely pribeh, nas cesky. Filmove informace: Koproducenti : Ceska televize,Jaroslav Kucera,Ivan Hubac,ZP Trade Bohemia,Charvat Group,Conseq Finance. Obsazeni: Ivan Trojan,Emilia Vasaryova,Jan Budar,Sona Norisova,Jiri labus,Petra Spalkova,Martin Pechlat,Martina Delisova,Jan Vlasak,Zuzana Kronerova,Gregor Bauer,Hynek Becka,Miroslav Moravec,Jan Stastny,Oldrich Hjlich,Lukas Vacek,Tomas Svarc,MIroslav Hanus,Josef Polasek,Martin Sitta,Vladimir Javorsky,Zdenek Dusek,Jan Holik,Michal Mareda,Hana Seidlova,Jana Galinova,Martin Finger,Hanus Bor,Tomas Pavelka,Radim Fiala,Frantisek Stupka.Rezie:Jiri Vejdelek,Namet: Tomas Kudrna.Scenar: Marek Epstein,Jiri Vejdelek.Producent Jaroslav Boucek.Kamera:Jakub Simunek.Hudba: Jan P.Muchow.Zvu: Peter Mazacek.Strih: Jan Danhel.Architekt:Henrich Boraros.Dramaturg : Kristian Suda.Vedouci produkce: Ivan Vakarac.Lokace: Antonin Prazsky. Sefdramaturg CT: Ivan hubac.Sefproducent CT:Jaroslav Kucera.Vedouci Vyroby CT: Jiri Kostyr. Umelecky masker: Jaroslav Samal.Masky: Veronika Liskova.Vyprava: Karel Vanasek.Vrchni osvetlovac: Ladislav Marek.Fotograf: Ibra Ibrahimovic.Pomocna rezie: Radek Mil.Casting: Sona Tichackova,Ivan Vorlicek.Asistent rezie: Selma Rockova.Koordinator komparzu : Jiri Rezac.Script:Renata Jaukerova.Ostric: Ivan Simunek.Zakladac: Stanislav Vales.Videooperator: Ondrej Belica.Kostymni vytvarnice: Andrea Kralova,Zuzana Krejzkova. Kostymerka: Tereza Kralova.Ekonom: Jan Peterka.Zastupce vedouciho produkce: Lukas Kaplan.Zastupce ved.produkce CT: Zuzana Vrbova.Asistent produkce: Oskar Nemec,Patr Pavlowski,Otakar Machek. Asistent produkce CT: Wally Kolman.Cislovani negativu: Irena Machova.Barevne korekce: Josef Miksik.Mikrofonista: Jiri Synacek.Asistent architekta: Tomas Lunak.Vedouci rekvizitar: Milan Babik.Rekvizitari: Zbynek Vit,Milan Janostik.Zbrojir: Jaroslav Kolman.Poradce - zbrane: Milos Soukup. Specialni efekty: Swing Gang - Andy Vavrina,jaroslav Levak,Milan Blazek. Stavby : Construction Heads - Michal Sula. Stavebni sluzba : Jiri Pospisil,Jan Gregr.Kamerova sluzba: Jiri Pospisil,Lukas Rezek,Viliam Dostal. Kamerovy jerab: Jan Cervenka,Jiri Michal,Peter Karpis. Low loader: GMW. Riegr: Petr Valenta.Osvetlovaci: Jan Franek,Miroslav Zika,Vaclav Novak,Linda Markova,Pavel Skala. Kaskaderi; Filmka,Ladislav Lahoda,Jiri Kraus,Martin Vanecek,Marek Reznicek,David Rezabek. Catering: Catering Karel Havlicek a Josef Machacek,Frantisek Marek,Rudolf Bubenicek,Hana Machackova. Obsluha agregatu : Jan Vitouch,Petr Svehla. Maskersky a jidelni bus: maskersky a jidelni bus fa Dop Car Lubomir Dopita,Miroslav Zmeskal,Tomas Vitner. Ridici: Pavel Filip,Ivan Buldra,Petr Skorunka,Jaroslav Korinek,Mirek Porada,Petr Lahoda,Roman Vorel,Miroslav Kwaki Chochola.Hudbu nahral; Filmharmonic Orchestra. Sklenena harfa: Petr Spatina Kristalovy. Dirigoval: Peter Mankovecky. Rezie nahravky a orchestrace: Michal Novinski.Editace hudby: Milan Balek.Hudebni kontraktor: Petr Pycha. HUdba byla nahrana ve studiu: Studio A- Ceska televize.Miz hudby : Milan Jilek.Text ukolebavky: Marek Hunat Mardosa. Opticke zpracovani zvuku: Cinepost - sound. Ruchari: Marie Chvostova,Jaroslav Schreder,Zdenek Hofmann,Alois Funiok,Jana Castkova,Jana Anderlova. Asistent mixu: Stepan Mamula.Asistent zvuku: Jiri Cermak.Dolby konzultant: Pavel Stverak. Film o filmu,upoutavky: Eliska Liza Fuchsova.Laboratore CT: Frantisek Heusler,Tomas Hejduk,Dana Havelkova. Anglicky preklad: Gerard Turner.Anglicke titulky: Linguafilm. Tiskovy servis, fundraising: Olga Menzelova kelymanova.Tiskovy servis: Anezka Stoklasova,Pavla Gutwirthova. Pravni sluzby: Helena Flekova,Jiri Staidl. Public relations CT: Bohuslava Holubova. Obrazova postprodukce: i/o post. Pouzita hudba: nahravky skupiny Vypsana Fixa - Drogovy vecirek,Komik lobotomik, Vychodonemecka kapela,Dezolat.Fontana Music Library nahravka: Stastne setkani / Jaromir Vejvoda.Spolupracovaly: Iva Raskova,Marketa Mikova,Jana Dolejsi,Sarka Hanzalova,Katerina Samalova. Podekovani: Vaclav Hejduk,Jiri Matejka,Axius - Slavek Mikovec,Jindrich Vesely,Marie Mullerova,Team,v.o.s.Cernuc,Automotoklub Tremosnice,Pohybova skupina mazoretek Rondo,Renata Hegedusova,Jana Malirova,Zdenek Boucek,Karel Slepicka,Ludmila Dydla Minarikova,Jan Kaplicky. Zastitu prevzal primator hlavniho mesta Prahy Pavel Bem. Zpracovaly filmove laboratore Ceske televize,film vyrobil BUC- Film ve spolupraci s Ceskou televizi.Tento film byl natocen na material Fuji.Vyrobeno 2007. www.filmvaclav.cz

Javor 98 (1998) (studentský film)

14.minut delky dokumentu, mi dalo myslenku take si jit zasadit nejaky strom,ci proste udelat neco co by davalo alespon nejaky smysl.

Malovaný děti (2003) (TV film)

Nezbyva mi nez se pripojit k vseobecnemu chvaleni Jiriho Schmitzera.Pro mne neuveritelne, ano toto je herec.tento clovek zahraje uplne vsechno gratulace.On sam mi vytahnul film az na dve hvezdy. Jeho podani mi uplne dovolilo vziti se do jeho role a to tak ze jsem ulne citil tu nepredvidatelnost salajici z nej. Clovek se skoro bal jak bude reagovat a co noveho udela.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Stejne auto,stejna uniforma,o trochu starsi a zkusenejsi Max.To je asi vse co nam muze pripominat prvni dil.Celkove vsak pro mne nesrovnatelne, i kdyz stale muzeme videt honicky na silnicich.Ano tento dil je z uz daleko vice postapokaliptickeho sveta.Skvele jsou kostymy hercu,jejich vozidla jsou take na urovni.Famozni maly kluk s bumerangem co stale jenom chrci misto mluvy, avsak je to on kde nam cely pribeh vypravi.Komicky vrtulnikar s jeho hadem a dlouhym dalekohledem,ktery zazracne prezije pad sveho vrtulniku podobnemu plachtidlu.Nezapomenutelny Maxuv pes,toho chci.Dvojka predcila jednicku z roku 1979.

Šílený Max (1979)

Kazdy milovnik rychlych aut, honicek, piskajicich pneumatik a mladeho jako cokolada Kofila sladkeho Mela si jiste prijde na sve.Dale muzeme videt filmovou manzelku Maxe,ktera hraje na saxofon,coz u zeny mi prijde velice sexy.Na to pred kolika lety se film natacel, mi prisly nektere sceny neuveritelne autenticky natocene.Bravo tvurci.Nekdo zde oznacil tento film za kultovni a mne nezbyva nezli se k tomu pripojit.

My dva a křen (2006)

Velice lehky film, nic narocneho.Film pro nenarocneho divaka tedy pro Mne.Neco u ceho se nemusi moc premyslet na co se staci jenom divat a nechat fim plynout.A i takove, mozna hlavne I takove filmy jsou potreba.Mne to vsak neda na vice nez 3 hvezdy a to se jeste sam k sobe primlouvam.Kazdopadne oddychovy film.