• Pohádka

Causa Králík (1979)

Koncert Milose Kopeckeho, kteremu skvele sekunduje pani Zlata Adamovska.Zlata podala vykon na jednicku.Churavy doktor prav opusti sve misto ve meste a stehuje se i s pani do hor, kde klidnejsi prostredi a klidnejsi prace by zdravi mely vice svedcit...

Ken Park (2002)

Uz jsem si myslel ze jsem videl vsechno, ale ne ja vsechno jeste zdaleka nevidel.Vsichni co jsme zdravi, bez problemu ,jeste jednou by jsme meli podekovat a ocenit to co mame a to ceho se nam dostava.

Devět písní (2004)

Zabery na snih Antarktidy jsou velice zdarile. Nejvice vzrusujici je eroticka scena s hereckou ano, ale ne s pornohereckou s obycejnou hereckou.Nadhera.Herecka nam vzaveru ukaze uplne vse.Take proc se stydet?

Kanibalové (1980)

Hudba je famozni, nechci se poustet do hodnoceni zdali je hudba odpovidajici zaberum na obrazovce, kazdopadne me tam sedi. Nedovedu si predstavit jinou hudbu k tomuto snimku. Cele toto dilo bylo natoceno naprosto netradicne a originalne, naprosto chapu rozhorceni vetsiny lidi zde, avsak pro mne tento film cenu ma a odsouzeni si nezaslouzi. Ponauceni z tohoto filmu je absolutne jasne a zarici : "Ano i toto jsme my lide".

Hříchy pro pátera Knoxe (1992) (seriál)

Davam tri hvezdy za originalni napad natacet a vysilat zaroven nazivo,zadny prostor pro chyby.Jako na divadle.Tato odvada si zaslouzi oceneni.Pamatuji si , ze ve sve dobe byl tento serial-porad velice obliben.

Kde alibi nestačí (1961)

Role pro pana Noveho byla napsana na telo, skvele se v ni vyradil.Skoro zaverecna scena kdy stira pana Mirka Zacha Trisku je uzasna.Pro mne nastal ve filmu zvrat v okamziku kdy na scenu vstoupil Bohumil Smida alias Sestak,tento clovek mne dokazal vyborne rozesmat.Vydarena je cast s kytkou. Skvele vykony od vsech hercu.V jedne z vedlejsich roli se opet mihne jeden z mistru naseho herectvi tentokrat se jedna o Frantiska Kovarika.V jednom ze svych prvnich filmu se nam ukaze uplny mladik Josef Abrham.

Virus (1980)

Ano ja jsem Zombie fan.Ale toto neni seriozni Zombie film, nebojim se to nazvat zombie saskarnou.Pribeh nam zacina v tovarne "Hope", kde se vsak vymyka vyzkum z ruky a Zombie jsou na svete.Pristi strih nas privadi do sceny pri ktere jsou unosci a rukojmi v jedne velke vile, do ktere vsak pronikaji hlavni hrdinove ze specialniho komanda obleceni v modrych uniformach(nepodobnych monterkam, s napaditimi modrymi ksiltovkami jenz nebudou sundany z hlavy do konce filmu) a kteri se pri akci nerozpakuji podriznout krk. Dalsi strih a rekneme dalsi cast filmu nas privadi do pralesa kde se nase komando spojuje se zbytky televizniho stabu,ktery prezil predchazejici utok zombie.Nyni mame vsechny pohromade a muzeme smele do toho, reziser se nerozpakuje prokladat jednotlive kousani, kvileni a prskani zombie se scenami z divoke prirody,takze muzeme spatrit ptaky pri stremhlavem letu do jezera za lovu ryb, ci hyenu,ktera honi a udolava prerostlou veverku.Po mnoha prihodach nasich hrdinu v pralese se dostavame do clunu, ktery nas odveze do tovarny kde cely pribeh zacal a kde take zkonci.Zde vsak uz mame moznost videt zombie ne tak pomale jako v pralese ale dokonce schopne skoku ze zadu na jednoho z hrdinu.Ponauceni z filmu: Neber za ocas mrtvou krysu, jelikoz to muze byt krysa-zombie!

Alibi na vodě (1965)

Panove Tuma a Libal uz nejsou tak formalni jako v 105% alibi, uniformu nechali zavrenou ve skrini na sluzebne a za lumpy se prohaneji jenom tak v kosili s kravatou,popripade v saku.Dokonce se schazeji po praci u jednoho z nich a popijeji whisky a griluji kure,upjatost zmizela.Detektivka je protkana spoustou dialogu,ktere jsou vesmes zabavne a pusobi zovialne.Nasel jsem jenom jeden tissi moment,kdy se detektivove projizdeji vesele na clunu i s podezrelymi a mavaji okoloprojizdejicim. Pan reziser na zacatku filmu s jeho cernymi brylemi a bonmoty by byl ode mne zatknut v prnich deseti minutach za jeho vystupovani.Zaver filmu je velmi dramaticky, rekl bych az prilis, scena pri ktere pan fotograf Oldrich Novy po svem usvedceni vstava ze zidle a bezi s rozpazenymi rukami srazit platno , na ktere se promita usvedcujici material,platno pada a fotograf pokracuje behem ke zdi na ktere bezi dej jako na promitaci plose je pritazena za usi.At mi nekdo opravi jestli v tomto filmu jsme nemeli poprve a naposledy moznost videt vousateho Vladimira Mensika, i kdyz mozna v nejake pohadce nevim.Dalsi mistr zde dostava jednu z vedlejsich roli rybare Lebedy a to pan Jaroslav Vojta.

105% alibi (1959)

Detektivni pribeh, ktery neni vubec citelny a predvidatelny jak by se mohlo z kraje zdat. Prvnich deset minut se dej rozehrava k velkemu kusu, avsak vrazda a nasledny, na scenu, prichod vysetrovatelu pocatecni tempo a atmosferu dost zvolni. Potrebny sarm a rychlost se opet vrati s s prichodem Ladi Mensika.Velice nezvykle mi prislo divat se na kriminalisty v uniformach, i kdyz v te dobe to asi tak bylo.Ve dvou vedlejsich rolich se mihnou i dva mistri naseho herectvi - panove Stanislav Neumann(jakozto soused) a Eman Fiala(jakozto prevoznik).

Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy (2004) (TV film)

Vsudepritomna mlha.Dr. Watson probouzi sveho sveho pritele ze zajeti opijatu za pomoci zajimaveho pripadu. Velice neobvykle vybrani hercu pro hlavni hrdiny Sherlocka Holmese a Dr.Watsona,ktere se mi z kraje zdalo byti velice nevhodne, avsak skvele rezirovani a herecke umeni obou protagonistu mne vtahlo do deje jako uz dlouho ne.Sherlock se mi zdal prilis mlady a mily Dr. malo vousaty,avsak kdo doopravdy zna jejich pravou podobu.Skvele dialogy, dovolim si pripomenout setkani Sherlocka s Dr. snoubenkou, famozne odehrane s dobrou Holmesovou odpovedi na otazku snoubenky zdali hodne cestuje "Je nejlepsi kdyz nikam nejedu,zpusobuje to nezdrave oziveni v zlocineckych vrstvach". Sherlock - Rupert Everett ma predpoklady pro roli upira,velice verohodneho upira.