• Pohádka

Černá Fortuna (1991) (TV film)

Kovarova pomocnika,jenz pomaha drzet pacienty pri trhani zubu, si nezahral nikdo jiny nez Franta Kocourek.

Svět nic neví (1987)

Absolutni unikat natoceny v zaveru komunisticke ery. Film mi pripada z 90% byti nacistickou propagandou, o to vice je zarazejici fakt ,tedy cas kdy byl natocen. Skvele zahrane psychologicke drama pribehu tri kamaradu z naseho pohranici,kratce pred druhou svetovou valkou. V hlavni roli Tomase Jakla - famozni Emil Horvath, roli jeho manzelky zahrala neuveritelne krehce kouzelna Petronela Vancikova (kam se jenom podela?),dale hraji Radoslav Brozbohaty,Milan Knazko,Magda Vasaryova,Jana Svandova, Fratnisek Husak ci Frantisek Rehak. Pet hvezd za absolutne extremni namet, herecke vykony a skvelou atmosferu. "Pamatuj si kamarade! Od tedka muzes vsechno,jsi jeden z nas...."

Nikdo neměl diabetes (2001) (TV film)

Kriminalni pribeh z nemocnicniho prostredi se skvele stupnovanym napetim. Roman Zach v roli chirurga - vysetrovatele je famozni. O Martinu Stranskem jeste uslysime.Pro mne pan Pokorny zahral hodne dobre muziky za malo penez.

Valkýra (2008)

Plukovnika Stauffenberga skvele zahral Tom Cruise. Cruisova podoba s timto rimsko katolickym aristokratem-hrabetem je uzasna. Dle meho nazoru se jedna o jednu z jeho nejlepsich i nejvetsich roli. Atmosfera filmu je vyborne stupnovana, vykony hercu na odpovidajici urovni. Film jsem si dokonale uzil od zacatku do konce. Pouze veta z Stauffenbergovych ust rikajici,ze Hitler musi byti zastaven aby bylo mozne zruseni koncentracnich taboru a tim zastaveni vyhlazovani zidu my prisla trochu "do zadku lezouci". Komu asi? Tvurci to vsak asi meli zapotrebi . Spiknuti a nasledny atentat se jiste neuskutecnily pouze a jenom z tohoto duvodu. Kazdopadne moc dobry film. "Ten obraz nebude svesen(sundan), ale ta osoba na nem bude viset...." Zajimavosti : 1) Plukovnik Heinz Brandt (britsky herec Tom Hollander) muz,ktery posunul kufrik s vybusninou za nohu stolu, mel zlatou olympijskou medaili z jezdectvi. Exploze mu utrhla jednu nohu, Za dva dny pozdeji umrel v nemocnici v Rastenburgu. Hitler ho po smrti jmenoval generalmajorem. 2) Nina Schenk Graefin von Stauffenberg manzelka Stauffenberga porodila dceru po manzelove ekzekuci.Dostala jmeno Konstance.Ve filmu je mozno zahlednout, ze se manzelka dotyka sveho bricha avsak zminka o tom ,ze je tehotna nepadne.Konstance v roce 2008 napsala bestseller o jeji matce Nina Schenk Graefin von Stauffenberg. 3) Stauffenberguv syn Berthold se stal generalem v Zapadnim Nemecku v Bundeswehru.Dalsi syn Franz-Ludwig se stal clenem nemeckeho a evropskeho parlamentu .

Medená veža (1970)

Film takoveho razeni u nas jeste natocen nebyl, ale snad alespon jeste jednou bude! Skvela kamera i hudba. Kazdy, at si z tohoto filmu vezme co potrebuje, ja jsem si sve uz vzal. "Pokoj pro nase duse, spravedlnost pro nase skutky"

Divoké včely (2001)

Bohdan Slama natocil velice zajimavy film z ne mestskeho prostredi.Nakolik je vybarvena atmosfera vykreslena pravdive posoudit nemohu,ale je velice originalni. Ocekaval bych jiny konec pribehu. Zaverecna titulkova pisnicka je vytecna.

Ticho (2005) (TV film)

Pribeh je nenudny, avsak citelny a lehce predvidatelny. Herecky vykony jsou na dobre urovni.Na zaver zazni pisnicka , ktere vsichni rozumime a kvuli niz nemusime hledat slovnik,pro men jednoznacne plus. Ano slo to a ani to moc nestalo.

Svatej z Krejcárku (1969)

Jestli tento film nenaplnil ocekavani do nej vkladane, tak bych chtel velice rad poznat ty paprdy jejichz ocekavani zustalo nenaplneno. Jedna se o grandiozni, tragikomicky pribeh,jenz vsak nemuze zkoncit jinak nez SEKEROU. Vaclav Kotva v roli pana Ciny nas vede pouze a jenom jeho osobni cestou,na ktere je doprovazen svymi kamarady v cele s Martinem - Frantiskem Peterkou. "Ano jsem stastnej. Opravime strechu a pojedeme v zime na hory,mam na knizce deset tisic..."

Stmívání (2008)

Velice netradicni, vskutku ogirinalni upiri pribeh.Vyber jednotlivych hercu, zejmena pro rodinu upiru, se povedl.Hudba je skvela. Priroda uchvatna.

Princ a Večernice (1978)

Pohadka plna filmovych triku a kouzel,s obcas velice tajemnou skoro hororovou atmosferou a prvky. Juraj Durdiak v roli prince Velena delal co mohl a svou roli zvladnul.Nedovolim si nepripomenout jeho obrovskou, neuveritelnou podobnost Caligulovi,chci rici herci,ktery tuto filmovou roli zahral Malcolm McDowell. Nam dospelym by asi nemelo prisluset hodnotit pohadkove pribehy,od toho jsou deti.Ja v mladsim veku jsem byl pokazde rad ,ze je tato pohadka opet v programu a tesil jsem se na ni. Libuska Safrankova si strihla roli Vecernice, Vladimir Mensik nepohrdnul roli krale a udelal velice dobre.Spolu s saskem Kacafirkem vytvorili dobrou dvojku, stejne jako s protipolem k princi se z dlouhymi vlasy v podobe carodeje Mrakomora, krale vseho necasu, fantasticky ztotoznil Radoslav Brzobohaty. "Byt clovekem,rozplakal bych se jako dite..."