Titanic (1997)

Romantika nad romantiku, neoslovilo mne to a ani mne to nebavilo. Filmu se budu v budoucnu vyhýbat jako čert kříži. 3* za dobře odvedenou filmařinu, IMDb 6/10

Nesmiřitelní (1992)

Eastwoodův majstrštych, westerny sice nejsou mým šálkem čaje, ale trojka Eastwood - Hackman - Freeman jakožto i celý film mě mile překvapili. Po westernu sice asi delší dobu nesáhnu, ale tahle volba byla ta správná, tedy 5*, IMDb 9/10.

Zelená míle (1999)

Dle mého skromného názoru emočně silnější kousek nežli Vykoupení z věznice Shawshank. V roli Johna Coffey si nedokážu představit nikoho jiného a ani lepšího než byl M. C. Duncan, ostatně i T. Hanksovi a dalším to fakticky sedlo, ale pan Duncan byl prostě „trefa do černého“. Navíc režie i scénář byly také povedené, prostě není co řešit 5*, IMDb 9/10.

Forrest Gump (1994)

Výborný kousek po všech stránkách. Líbilo se mi propletení emoční stránky s lehkou komičností hlavní postavy Forresta Gumpa. A poručík Dan byl taktéž skvělý. Navíc mě překvapilo, jelikož z toho co jsem o tomhle dílku slyšel před jeho zhlédnutím, jsem si říkal, že pro mne bude dlouhý a ke konci se již budu nudit, ale nebyla to pravda, jelikož bylo dobře vyvážené. Paráda a 4*, IMDb 9/10.

Scary Movie 2 (2001)

I přes můj protest jsem byl nakonec kamarády donucen se podívat i na toto. Nebudu srovnávat se snímkem Scary movie: Děsnej biják, jelikož je to strašné obojí. A nevím jestli je to tak nepovedené, nebo se tvůrci opravdu reflexu zvracení snažili dosáhnout (neboť v tomto příadě by byla ta 1* zasloužená), v opačném případě je to prostě jenom nechutné. IMDb 1/10

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Je to vpodstatě neskutečná blbost, a ani trochu není zábavná. Navíc u naprosté většiny "komických" scén jsem měl pocit nechutenství. Kbyby mne někdo někdy chtěl mučit, ať přede mne postaví televizi a pustí mi tento film, prostě děs. Odpad to není jen proto, že se tímto hodnocením snažím šetřit. IMDb 1/10

Čistá duše (2001)

R. Crowe patří mezi mé oblíbené herce, takže kombinace schizofrenního profesora matematiky J. Nashe v jeho podání a krásné J. Connelly by mi ke štěstí úplně stačila, ale to bylo málo, ježíšek mi ještě nadělil vynikající scénář, režii a hudbu. A já byl tedy v konečném důsledku nadšen, unesen a uchvácen, tedy všechny palce nahoru a 5*, IMDb 10/10 k tomu.

Frasier (1993) (seriál)

Prostě a jednoduše vynikající seriál a zároveň můj top seriál (a to prosím pěkně v konkurenci Přátel, M*A*S*He, TBBT, HIMYM a dalších). Na rozdíl od výše zmiňovaných mě žádný nerozesmál tak, jako Frasier a jeho parta, pořád se k nim rád vracím. A abych nezapomněl samozřejmě 5*, IMDb 10/10.

Válka Bohů (2011)

Z počátku jsem si říkal, že to snad bude parádní film, jelikož se mi velice líbil král Hyperion v podání M. Rourke. Ale od chvíle, kdy přišly na scénu čarodějky ve svých s prominutím hloupých kostýmech (bohy, kteří mi připomínali pornoherce raději nezmiňuji), to šlo u mě s tímto filmem z kopce, i když ty bych ještě překousnul. Bojové scény jsem srovnával s filmem 300 a prostě na mne neudělaly dobrý dojem, a při příchodu „titánů“ jsem měl chuť tento film vypnout, naštěstí byl již u konce (doufám, že Hněv titánů mě v tomhle ohledu nezklame). IMDb 4/10

Troja (2004)

Celkem povedený filmový kousek. Rozhodoval jsem se mezi (4-5)*, jelikož mě postavy prince Parise a Heleny neuvěřitelně iritovaly, a tedy ve mně vzbudily i neočekávaně velké emoce. Naneštěstí jsem však velký fanda trilogie Pána prstenů a O. Bloom pro mě už asi navždy zůstane Legolasem, tedy scéna kdy se jako princ Paris utíká zbaběle schovat za svého bratra je pro mne prostě nestravitelná, a kazí mi dojem z celého filmu. Proto se přikláním k nižšímu hodnocení a konečný verdikt tedy jsou 4*, IMDb 7/10.