• Krátkometrážní
  • Hudební

Hlasy ze záhrobí (1991)

Kriminálka s akože hororovými vsuvkami. Fulciho veľký debakel. Ono väčšinou platí pravidlo, že človek by sa mal držať toho čo vie najlepšie. Fulci sa tu toho pravidla nedržal.

Dům u hřbitova (1981)

Roky 1979 až 1981 boli Fulciho zlatým obdobím. Natočil v ňom štyri legendárne horory - PÁTER THOMAS, THE BEYOND, ZOMBIE 2 a tento. Je z nich azda najmenej všímaný, ale rozhodne nieje nekvalitný, Fulciho klasická ,,ťažká,, atmosféra a jeho tradičné gore sa preplietajú celým filmom až do jeho strhujúceho záveru. Odporúčam nielen fanúšikom žánru. Tí ostatní by mali zistiť, že existoval nejaký Lucio Fulci a redefinoval pred 30timi rokmi hororový žáner.

Brána do záhrobí (1981)

Lucio sa opäť vyznamenal. Strašidelný a strhujúci, krvavý a brutálny, nepredvídateľný a tajomný. Jednoducho úžasný. Gore na jedničku ( kyselina v tvári ). A koniec rovnako rozporuplný, ako celý film. Klasika.

Páter Thomas (1980)

Pre mňa najlepší Fulciho film. Hustá a dusná atmosféra, brutálne gore scény, toporné herecké výkony a umelá a dokonalo sadnutá hudba, to všetko v tej najlepšej - najhoršej kvalite ( áno, ináč to nazvať neviem, treba to vidieť a človek pochopí ). Tento film nesadne každému, záleží od chuti.

Zombi 2 (1979)

Popri Romerovej trilógii azda druhý najznámejší zombie horor v histórii. Je to síce napodobenina ( podobne ako spústa ostatných talianských brakov tej doby ), ale s majstrovsky vystavanou atmosférou. Trash nahrubšieho zrna v tom najlepšom zmysle slova.

Zvuky temna (1977)

Film líšiaci sa od ostatných Fulciho filmov. Tentoraz dáva prednosť napätiu a zvratom, ako gore scénam. Som síce fanúšik toho druhého, ale je to kvalitný hororík.

Loď duchů (2002)

Efektný horor v štýle starých dobrých duchárskych príbehov s vydareným úvodným gore massacre festom. Film občas stráca tempo a napätie, ale všetko je to vynahradené dokonalou výpravou a skvelými trikmi a maskami. Len škoda toho zbytočného a zbabraného záveru.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Horor, ktorý skáče medzi zaujímavým a nezaujímavým. Kristen Stewart je síce dobrá herečka, ale ,,scream queen,, z nej nikdy nebude. Aký taký priemer.

Příběh zrození (2006)

Milé a obstojné vyrozprávanie Máriinho príbehu, ktorý sa končí tam, kde sa to potom všetko začalo.

Karate Kid 3 (1989)

Celkom dôstojné pokračovanie, aj keď je už vidno na oboch predstaviteľoch značnú únavu - a nemyslím tým po fyzickej stránke.

Časové pásmo bylo změněno