• Pohádka

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Sarkastický humor hlavní hrdinky je prostě bezkonkurenční:-)

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Bez nápadu, bez originality, bez příběhu, toporné, vyumělkované, trapné.... našlo by se víc přívlastků. Zkrátka hrůza!

Mrtví jako já (2009)

Jakožto pro fanouška seriálu, byl pro mě film velkým zklamáním. Jednak mi tam vadila "náhradní" Daisy (s tou skutečnou neměla společného vůbec nic - kdyby tam místo ní dali novou postavu, udělali by lépe), a jednak ani dějová zápletka nestála za nic. Také spousta věcí zůstala nevysvětlených. Škoda...

Děti noci (2008)

Dívat se na to dalo, ale asi jsem pořádně nepochopila, o čem vlastně ten film má být... mám pocit, že pokud dáme snímku (který je takřka o ničem) nálepku drama, tak v tom vždycky najde někdo nějakou hlubokou myšlenku, která tam ani není. Třeba v tomhle filmu je, ovšem já ji nenašla.

Město žen (2009) (seriál)

První série nadchla (5*), ovšem druhá naprosto odradila (odpad!). Začalo to tak slibně, ale bohužel seriál nabral směr přehnanosti, trapnosti a pro mě naprosté nekoukatelnosti. Škoda ho.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Abych to uvedla na pravou míru: první 3 série 5*, bohužel časem jde kvalita rapidně dolů. S každou další sérií jsem se modlila ať to už ukončí, dokud není pozdě a ještě tomu můžou dát nějaký inteligentní závěr... nestalo se a v polovině osmé série to vzdávám s tím, že jde o naprostý a trapný odpad. Tudíž tyto poslední díly nezahrnuji do hodnocení a pro mě tento seriál zemřel s pátou sérií.

Tajemný svícen (2003) (TV film)

Půl hvězdičky za to, že jsem vydržela do konce, a druhou půlku hvězdičky za sexy čerta. Jinak docela katastrofa.

3 Idiots (2009)

Tento film mě úplně okouzlil. Chvilku se člověk smál, chvilku plakal, emoce jako na houpačce. Myslím, že se mi ještě nepodařilo vydržet u nějakého filmu necelé tři hodiny bez přestávky, a potom se divit že už je konec. Asi to bylo tím, že to nebyl jen tak "nějaký film". Byl to úžasně natočený snímek o přátelství, lásce a o tom, jak žít svůj život podle sebe a ne podle představ někoho jiného. Dostal mě hlavní hrdina, jeho vnitřní svoboda, nezávislost a vůbec všechny jeho vlastnosti, které jsem si vždycky přála mít. A taky je děsně roztomilý ten přízvuk, který indové mají. Zkrátka 100%, zde není co řešit.

Popelky (2010) (TV film)

Už při začátku člověk ví, jak film dopadne. Nicméně se mi tato pohádka, zasazená do dnešní doby, moc líbila. Snímek je sice předvídatelný, ke konci přeslazený a nereálný, nicméně jsem si u toho hezky odpočinula, nemusela přemýšlet a děj svižně ubíhal. Na herce v hlavních rolích se také moc pěkně koukalo, zkrátka při pondělku nemám větší nároky :-)

Čtvery Vánoce (2008)

Ačkoliv jsem od tohoto filmu moc neočekávala, přesto mě zklamal. Zezačátku to vypadalo celkem nadějně, ale bohužel úroveň potom šla už jen a jen dolů. Nelíbil se mi styl "být vtipný za každou cenu", obzvlášť herecký výkon Vince Vaughna mi přpadal přehnaný. Alespoň podle názvu jsem čekala vánoční atmosféru, ale bohužel ani té jsem se zde nedočkala. Zkrátka hodně podprůměrná romantická komedie.