• Thriller

Králova řeč (2010)

Poměrně předvídatelný (ale doposud málo známý) příběh zaujme über-inteligentními a často vtipnými dialogy, téměř bezchybným obsazením (Timothy Spall je vynikající herec, ale jako Churchill je tentokrát skutečně strašný) a režií, která se za každou cenu snaží potenciálně televizně vypadající snímek ozvláštnit seč to jde.

Opravdová kuráž (2010)

První film od bratrů, který mě opravdově dojal. Film pro celou rodinu v tom nejlepším slova smyslu.

Matka (2009)

Fantastické!

Sama v Africe (2009)

Iritující, ale zároveň to fascinuje a nutí přemýšlet.

Černá labuť (2010)

Chytré, napínavé, sexy, strhující. Žádný záběr zde není navíc. Nemám slov.

Špatnej polda (2009)

Jedině Werner Herzog může natočit tak bláznivý a zároveň povedený film s šílenou postavou, kterou odpovídajícím způsobem zahrál Nic Cage. Fetující polda, který má leguánovské vize a hláškuje ve stylu: "Můžou ryby myslet?", tady dlouho nebyl.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Lahůdkový dobrodružný thriller od Hitche s oblíbeným tématem záměny identity, v případě tohoto filmu obohaceného o kontext studené války. Z toho konce by měl Freud radost!

Kick-Ass (2010)

Ano, koukat se na malou holku, která brutálně zabijí své protivníky a pronáší hlášky jako: "Okay you c*nts let's see what you can do now." je poněkud znepokojující, ale v rámci nadsázky přijatelné a zábavné. Bohužel tvůrci ke konci nešťastně zvážní a naruší tón vyprávění. Škoda.