Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Sherlock Holmes je především perfektní souznění kamery a hudby, ostatně od Hanse Zimmera se zklamání čekat ani nedá. Jenže zpomalené záběry začnou časem nudit, vždyť je to pořád to samé. Hercům nelze nic vytknout. Jen by mě zajímalo, který z těch "cikánů" byl opravdový cikán. Noomi Rapace vidím před sebou pořád s piercingy a čírem, to jí už nejspíš nikdo neodpáře. Stephen Fry byl pro mě velice příjemným překvapením, bylo osvěžující se s ním potkat a pobavit se na jeho účet. Co mě hluboce zklamalo, byla absence nějakého většího cíle a plánu profesora Moriartyho. Rozpoutat válku, vydělat na tom a pak co? Tak na tuhle návnadu jsem vážně nezabrala. Sečteno a podtrženo, Sherlock Holmes: Hra stínů je velmi kvalitní film, stejně jako první díl. Nenajdete tu nic, co by Vás vyloženě ohromilo a donutilo vstát ze židle. Ale až to půjde v televizi, budu u toho.

Půlnoc v Paříži (2011)

Jak to okomentovat? Prostě Woody Allen útočí další allenovkou. A zase se trefil! Jak jen to dělá? :)

Poslední prázdniny (2006)

Čerstvé ryby v Karlových Varech? Excelující Lucie Vondráčková? O obojím si nechte zdát! Queen Latifah je ale nepřehlédnutelná a jako vždycky okouzlující. Pokud si chcete zpříjemnit odpoledne a na chvíli vypnout u jednoduchého a příjemného filmu, Last Holiday budou určitě tou správnou volbou.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Od začátku jsem měla pocit, že jde o velice kvalitní dílo, ale jak to celé gradovalo, tak nějak to začalo upadat do průměru stejně jako ostatní americké romantické komedie. Jsem ráda za Emmu Stone, protože tomu dodala šťávu, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to nebylo úplně ono.

Emma (1996)

Český dabing je zlo!

Mansfieldské panství (2007) (TV film)

Největším problémem pro mě byla Billie Piper. Naštěstí jsem si na ni poměrně brzy zvykla díky hereckému výkonu, ale stále se nemůžu ubránit pocitu, že to nebylo úplně ono, takže kvůli ní strhávám jednu hvězdičku.

Persuasion (1995)

Mimo této verze Persuatin jsem viděla i verzi z roku 2007, takže je musím porovnat. Obě verze mají své mouchy. U této jsem měla problém si zvyknout na Amandu Root, byla pro mě příliš nevýrazná, ale musím přiznat, že mě během filmu přesvědčila o tom, že je to dáma na svém místě. Ciarán Hinds mě také příliš nenadchl a nejsem o něm přesvědčená do teď. Skvělé kostýmy, prostředí a patřičná hudba k tomu! Ovšem sestra této verze postrádá několik velmi podstatných informací, i když je o něco výmluvnější. Tento film je ale o něco realističtější. Knížku jsem nečetla, ale po tomto filmu si doplním vzdělání. Přece jen si s Rogerem Michellem sedím o něco víc než s Adrianem Shergoldem.

Pýcha a předsudek (2003) odpad!

Andrew Black - neznámý režisér točící braky. Moc toho za sebou nemá a doufám, že ho už k ničemu nepustí.

Ať žijí rytíři! (2009)

Vážené dámy a vážení pánové, stěžujte si jak chcete, ale tady jde o průměrný český pohádkový počin. Je jasné, že češi se mají stále hodně co učit o filmování (nejen) pohádek. Bráška byl spokojený a já to vydržela od začátku až do konce bez větších křečí. Tak špatné, jak se tu tvrdí, to vážně nebylo. Ráda bych věřila tomu, že češi jednou natočí parádní rytířskou pohádku, která nebude mít stupidní děj a haldu nedostatků, ale obávám se, že k tomu nikdy nedojde. Nedostatky tu nebudu rozepisovat, hnůj už na tenhle film naházeli jiní. Já jen pochválím kostýmy a dodám, že každý, kdo NENÍ !Zdeněk Troška! má u mě alespoň půl hvězdičky za snahu.