Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Naprosto geniální věc! Ale v nejlepším by se mělo přestat a tvůrci už opravdu přetahují. Poslední série je vážně ubohá.

23 (2007)

V podstatě se jedná o film nepříliš kvalitní, jehož nápad je nadprůměrně dobrý, ale Jim Carrey jako hlavní postava dramatu? A to je co? Špatný vtip? V řadě nešt´astných příhod je to dobrý padouch, ale sem mi vyloženě nesedí. Kvalita zpracování je průměr, možná až lehký podprůměr. Dávám tři hvězdičky za nápad. Člověk si zapřemýšlí a řekne si: " Páni, to je ale zajímavé!" Ale co si budeme namlouvat, mohlo to být mnohem lepší...

Idiots and Angels (2008)

Nadčasové dílo, které nás varuje před námi samými, a dovolává se zdravého rozumu.

TRON: Legacy 3D (2010)

Ohromný zážitek, skvělé zpracování, perfektní triky a - prázdno. Obrovský problém nastává u dialogů. Můžete nasadit dokonalé herce a zaobalit to spoustou technických udělátek, ale bez těch správných dialogů a vyprávění se na špičku nedostanete. Škoda.

Návrat (2003)

Brilantní po všech stránkách.

Partička (2011) (pořad)

Po 33. díle musím konstatovat, že úroveň šla neskutečně nahoru. Na slovenskou verzi to nejspíš nikdy nedosáhne, ale je to velice příjemná podívaná. A vřele doporučuji především nesestříhané verze ;)

2012: Čas na změnu (2010)

Trochu jiný pohled na na všeobecně mylné tvrzení o konci světa. Plus několik překvapivých faktů a pár návodů, jak udělat svět lepším místem pro život.

Lorax (2012)

Barvičky a originální nápady střídají klišé a suché vtípky. Děj je sice jednoduchý, ale téma je to přece jen aktuální. Vidět to ve 3D je opravdu zbytečné. Český dabing je ucházející, ale je mým zvykem vidět film alespoň jednou v originále, takže je pravděpodobné, že ještě změním své hodnocení. Zatím to vychází o fous na 3*.

Život v jednom dni (2011)

Life in a Day dodává filmu jako takovému úplně nový rozměr. Ta rozmanitost, co je zde zachycená, je prostě úžasná. Nic není dokonalé, ale za tu inovaci si 4* určitě zaslouží.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Tohle není fér! V roce 2009 se objevil švédský film Muži, kteří nenávidí ženy (Män som hatar kvinnor), který je opravdu kvalitním dílkem, ale rozmazlení američané přece nebudou chodit na film s titulky a ještě ze švédské dílny! A co teď s tím? No, přece natočíme svoji verzi! Vrazíme do toho víc peněz a někoho slavného a lidi na to přijdou mnohem radši než na švédskou verzi. Jasně. Takže ať si Fincher a spol. trhnou nohou, protože tohle já podporovat nebudu.