Princ z Persie: Písky času (2010)

Príjemná rozprávka, ktorá človeka aspoň na chvíľu odvedie od reality. Hodnotím pocitovo a teda hodnotím kladne. V kine to má naozaj šmrnc..

Odvlečen (2007)

Nebolo to maximálne napätie, ale dej ma zaujal. Pri scénkach, kde mučia ľudí chvíľu rozmýšľam, či to nemám preskočiť..potom ale uvažujem, že ak sa toto deje čo i len z časti v skutočnosti, tak to radšej nechcem vedieť. Bohužiaľ žijeme v skorumpovanom svete, kde všetko stojí na politike, vo svete, ktorý nazývame civilizovaný, vo svete, ktorý sme si sami vytvorili..

Přístav naděje (1998)

Ešte stále sa nemôžem prestať smiať nad komentárom kolegu Mahalika...fakt má pravdu..:-) a kvôli tomu si teraz neviem vybaviť zvyšok filmu :-))))))

Procházka v oblacích (1995)

Ja proste milujem vinice..a víno spojené s romantikou..ešte k tomu latinoamerický temperament.. Ok, možno trochu sladké, trošku gýčové, ale mne sa to proste páčilo...

Je to i můj život (2009)

Cameron Diaz som ešte v takejto úlohe nevidela, čo oceňujem. Väčšinou ak je to o chorobe blízkeho, tam sú emócie. Ale toto nebolo len o tom. Súrodenci úžasne držali spolu a mali sa hrozne radi. Aj keď bola Anna možno spočiatku plánované dieťa a to doslovne, myslím, že to, že bola na svete nakoniec prinieslo tejto rodine len šťastie a radosť. Ďalej matka, ktorá mala v hlave roky myšlienku, že nenechá svoje dieťa umrieť, až zabúdala na ostatné deti..ale kto je dokonalý..? Bola na druhej strane veľmi silná a bojovala do poslednej chvíle. Možno každý z nás by určité veci v takejto situácii urobil inak. Ide proste o to, že v živote sa stáva všeličo..a nebudem súdiť, či je to dobré, alebo zlé...

Sexy Pistols (2006)

Zaujímavá "podívaná" hlavne pre mužov :-) Pohodovka, ale bez krásnej španielky Penélope a mexičanky Salmy by nebolo na čo pozerať, však? :-)

Rozervaná objetí (2009)

Na tento film som bola v kine..očakávala som viac ako jednu veľkú kôpku nešťastia, ktorú znázornila Penelope, úbohú herečku, ktorá sa silou mocou snažila presadiť, prežívala nenaplnenú lásku a doma peklo. Otrasný pohľad, keď tak krásna mladá žena žije so starým dedom, ktorý je ešte k tomu žiarlivý despota a po milovaní s ním ide vyvrátiť obed.. Samozrejme miluje iného muža, s ktorým sa musí skrývať a podobne. Nielen o živote Matea, ale hlavne o živote naivnej krásnej ženy, ktorý sa skončil predčasne.. Smutné, deprimujúce a to ja nemusím.

Základ rodiny (2005)

Rodinný dom, kde sa na Vianoce stretáva celá veľká rodina, pohodová rodina a Sarah Jessica Parker príde do tohto úplne iného prostredia, než na aké je zvyknutá. Nevie čo má robiť ešte lepšie ako vie, tak sa snaží nielen urobiť dojem, ale hlavne zapadnúť, ale nedarí sa jej to..táto úloha jej celkom sadla, čo podtrhoval aj ten jej upjatý účes. Rodinka zobrazená dokonale, temperamentné výmeny názorov súrodencov, rodinné vzťahy... Pekný film, pri ktorom som sa nenudila a zanechal dojem.

Tanec s vlky (1990)

Úplne súhlasím s názorom kolegu Radek99, dodám ešte, že sa mi na tomto diele páčilo -práve to-, že ukazuje indiánov a dobu osídľovania ameriky v inom svetle. Je to smutné, ale realita je taká, že v skutočnosti to bolo omnoho horšie - pre indiánov, ktorí si vážili a uctievali úplne iné hodnoty ako tí, ktorí prišli po nich a privlastnili si všetko, čo sa len dalo, od jedla..majetku..až po ich ženy.. Tento film práve znázorňuje, že bojovali len o to základné, čo potrebovali na prežitie - napríklad scéna kde Costner hovoril, tesne po víťaznom boji pri rieke, že roky bojoval vo vojne, ale ešte nikdy pri žiadnej bitke necítil takú hrdosť, keď zvíťazili nad tým kmeňom, ktorí prišli plieniť ich osadu. Bojovali o ochranu zásob na zimu a svoje životy. Krásny film..