Most osudu (2004)

Tolika hereckých hvězd a tak slabý film. Čekal jsem historickou dramu o nenáplňené lásce a dostal jsem něco co nelze nazvat ani historickým filmem ani dramou ani komedii. Prostě slabý odvar ze všeho a celkova chuť žádná. Přitom stačilo jenom málo změnit scénář, zkrátit délku filmu a změnit hudbu a bylo by to fajn.Nezžil jsem se se žádnou postavou a proto čekání na konec pro mě bylo utpením. Robert de Niro pusobil komicky. V tom hábitě mi připadal jako v noční košili. Myslím, že tahle role mu nesedla. Konečné rozhodnutí inkvizice mě zaskočilo. Proč si to ten kněz zasloužil to mi není jasné do teďka.Že by jim byla zima a potřebovali další polínko do ohně?

Bowling for Columbine (2002)

Úžasný dokument.Ano tohle jsou Američani. Bez zbraně ani na krok a pak to tak dopadne.

Spadla z nebe (1978) (seriál)

Majka z Gurunu prostě bomba. Asi první sci-fi co jsem jako dítě viděl.

Bazén (2003)

Film byl zahalen rouškou tajemna a já jsem se nevím z jakého důvodu nemohl odlepit od obrazovky. Za zmínku stojí taky dobrá hudba a skvělý výkon Charlotte Rampling ve které ste se mohli taky najít jako šmírák.

Noční let (2005)

Příliš jednoduchý scénář, čekal jsem něco víc. Vždyť šlo jen o jeden telefonát. Nezáživné až na posledních 20 minut , kdy šlo do tuhého. A Cillian s tužkou v krku, tak promiňte , ale tohle snad není ani možné, aby v takovém stavu ještě běžel něko honit, ale jelikož ho hnala touha po pomstě a ta překoná všechny překážky, tak se to dá odpustit.

Saw 2 (2005)

Opět spousta zajímavých pastiček a to já můžu. Hra je hra, nikdo nesmí z kola ven a hra o život je ta nejzajímavější a nejdramatičtější a proto se nemusíte bát, že by jste se počas filmu nudili. Přeji hezký zážitek.

Jáma (2003)

Jelikož jsem v Itálii i na Sicilii strávil dlouhou dobu, tento snímek mě vrátil zpátky do kraje slunce, horka, vyschlé přírody a chudoby a taky jsem mohl trochu oprášit italštinu. Přesně takhle ještě i dnes se žije na Sicili. Bohužel nebo bohudík. Příběh se mi líbil i když tam byly určité chybičky, které by dítě asi neudělalo ( najít dítě v jámě a neříct to nikomu dospělému).Hodně mi to připomělo detsví kdy jsem i já s kamarády trávil volné chvíle v lese nebo v přírodě a když jsem se vrátil domů pozdě tak máma už vyhlížela z okna kde se flákam. Líbila se mi máma a její hraní (pochopení ) na dvě strany - jednou na dětskou a pak na dospělou.Pochopení syna pomoct někomu, ale zároveň jakoby problém nebyl její problém a všechno rozhodnutí necháva na manželovi.Jde přece o peníze a o budoucnost jejich dětí. Žena plnící přikaz muže bez odmlouvaní. Jsem ale rád, že na konec rodiče pochopí, že život jejich děti je na prvním místě a že všechno dobře dopadne. Nebo ne? To zjistíte až si tento film pustíte. Tak Bella Giornata. Hudba k filmu vytvořila příjemnou atmosféru.

King Kong (2005)

Nejdřív jsem měl obavy z délky filmu ale i Titanic měl tři hodiny a byl ohromující. Musím říct, že jsem se vůbec nenudil a uběhlo to v celku rychle.Vždy, když jsem si myslel, že už mě film nemůže ničím překvapit tak se najednou objevilo něco nového. "Závod dinosaurů a pak skok ze skály kdo skočí dál ten je vítěz, scéna na houpačce s tyranosaurem v pavoučí sítí, tajemné udolí Včelky Máji a jejich kamarádů nebo létající kamarádi od Van Helsinga". Bylo to kouzelné a zvukovo úžasné. Scény z NY mě až tak nebrali , ale ostrov a domorodci se svojí šéfovou Vlasatou Marry mě nenechali chladného. Těším se na dálší filmový počin Petře.

Anděl Páně (2005)

Pohádka pro celou rodinu, která bohužel postráda to kouzlo Vánoc.Podle mě to mohli ještě víc podlíznout vánoční hudbou. Hudba k filmu mě hrozně zklamala. Možná kdyby se správně zvolila nějaká podbizivá melodie, film by mi více sednul, ale takhle ... Když to srovnám s takovou Popelkou - jestli to vůbec jde,tak mě to nejak nechytlo.Nebe jako kulisa hezké , ale Božský vtip byl sílený. Ivan Trojan skvěle vystihuje nemožného anděla,zato čert v podáni Jiřího Dvořáka mi byl proti srsti i když sršel vtipem. Určitě bych se na to už podruhé nepodíval, kdyby to dávali v TV. To na takovou "Popelnici" se podívam vždy.