Znamení ve zdi (2002)

Horor pro mě znamená něco z čeho mám strach a pak v noci nemůžu usnout. Filmu se odlišnost a jinakost upřít nedá, ale po vypnutí televize jsem na něj zapoměl což není dobré Znamení ani ve zdi. :-)l

Konkurs (1963)

Starší verze Česko hledá SuperStar u které se člověk zasmál a zavzpomínal na staré časy. První povídka mě nezaujala.

Rize (2005) odpad!

Mám pocit, že afroameričani v Los Angeles nemaj co dělat . Pokud teda nezapalují město, nekradou, nezakládají další Gang . No a protože se nudí , tak tančí. No mě to připadalo jako kdybych se díval do nejaké rómske čtvrtě, to je stejné. A ty jejich názory na život jsou ubohé. Ale respektuji je , protože je svoboda slova dokonce i v Americe. :-) Měl jsem z toho hrozně špatný pocit a to jejich natřásaní zadkem bohužel nepovažuji za zajímavé a už vůbec né za umění.Což je samozřejmě jenom můj osobní názor, člověka, který neví o technice tance vůbec nic a proto to hodnotím jako divák, pro kterého je to dvd určené. Děkuji. P.S. Rasistický podtext mého hodnocení je možná urážlivý, ale vycházím z vlastních skušenosti a jelikož jsem byl označen 3.12.2007 jako rasista uvádím na pravou míru, že nechci všechny afroameričany a romske občany házet do jednoho pytle. :-) Tanci zdar.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Novejší verze Sexu ve městě s kriminálmí zápletkou odehrávajíci se na jedné ulici a v blízkem okolí se mi dostal pod kůži. Velice svěží, vtipné i poučné. Konec každého dílu mě dostane. 1. série - *****

Bratr Slunce, sestra Luna (1972)

Hodně umělecké pojetí jedné životní etapy Svatého Františka a Svaté Kláry. Jelikož už jsem viděl několik filmů na toto téma, musím říct, že toto tak trochu muzikální pojetí mě doslova zaskočilo. Film se táhnul a spíš nudil a člověk dnešní doby to nemusí skousnout, proto je část příznivců tohoto filmu asi velmi omezená. Fantastické byli ale kostýmy a exteriéry. Stavby s před gotického období byli úžasné, zvlášť domy s věží a barevnost kostýmu my vyrazila dech , stejně jako scéna Audience u papeže.To je ale asi tak všechno co mi z filmu zůstalo v paměti. Jestli se chcete dozvědět o životě Sv. Františka, určitě toto není ten pravý film. Divák tohoto filmu by už co to z jeho života znát měl, protože hodně věcí je tu jen v náznacích a neznalec může začít tápat. Jelikož život Sv. Františka jako i Sv. Kláry tak trochu znám , a v Assisi jsem byl nemám bohužel pro toto americké pojetí pochopení.

Účastníci zájezdu (2006) odpad!

Málokdy se rozhodnu, že dám odpad, protože každá snaha se cení, ale toto mi přišlo jako trapná komedie Trhala fialky dynamitem, což byla o něco lepší. Trapný film , trapné dialogy , trapně scény, prostě i já jsem se u sledování tohoto filmu cítil trapně. Nekolik let jsem pracoval v cestovním ruchu a zažil jsem dost zvláštních situací nad kterými se zastavuje rozum, ale tohle neeeeeeeeeeeeee.

Univerzální uklízečka (2005)

Zasmál jsem se jednou a to je na komedii fakt málo. Rowan Atkinson mi v "dramatických rolích nesedí .Maggie Smith mě bohužel zklamala tak jako i celý film.

Libertin (2004)

Libertin mě zklamal do morku kosti. Fraška, která si hrála na porno / zůstalo jen u slov / a měla nám ukázat nízkou morálku a zhýralí život tehdejší společnosti v Anglii neukázala vlastně vůbec nic. Film nevzrušil, nepohoršil ani nepřitáhnul diváka víc do děje příběhu. Celý film jsem se nudil. Musím ale přiznat, že druhá polovina filmu kdy je Johny vážně nemocný mě trolinku zaujala. Tahle dramatická role mu sedla víc než zkažený Cassanova na kterého si hrál v první polovině filmu.Film je velmi podobný filmu Krása na scéně, který stál taky za prd. Film můžu doporučit tomu , kdo nemůže večer usnout, jako uspávací prostředek, případně příznivcům Deppa, kterým stačí pouze pohled na jeho sličnou tvářičku. a zažívají orgasmus. U mě to bohužel nestačí ani na předehru.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

První polovina se rozjížděla slibně, to jejich utajování bylo zajímavé a zábavné, ale jak se to zhouplo k druhé polovině, tak mi to připadalo takové předvádění se jeden před druhým a tím se mi film znelíbil. Jinak musím říct, že oba hlavní herci se k sobě náramně hodili ,takže lepší dvojici si nedovedu ani představit.

Smallville (2001) (seriál)

SMALLVILLE SEASON 1 - ***, SMALLVILLE SEASON 2 - *** SMALLVILLE SEASON 3 - ***