• Thriller

Arnold (2023) (seriál)

Výjimečně komplexní biografie jednoho z nejvlivnějších umělců současnosti, který vynikal svojí ambiciózností a velkými plány, které se mu povedly přetavit v realitu. Působivá zpověd legendy, která je věcná, přímá a dobře uchopena. 3 hodiny s Arnoldem utekly jako nic.

Arnold - 3. díl: Američan (2023) (epizoda)

Nejméně zajímavá epizoda o nejméně zajímavém tématu. Přece jen politika nikdy nebude tak cool jako bodybuilding, nebo filmový průmysl. Je ale zřejmé, že Arnold zanechal silnou stopu i zde. Silnější, než rekapitulace jeho politických úspěchu bylo jeho závěrečné bilancování chyb, kterých se dopustil.

Arnold - 2. část: Herec (2023) (epizoda)

Příliš komplexní téma na to, aby byla stopáž pouze jednu hodinu. Spousta věcí, momentek a informací se proletí příliš rychle a mnohdy klíčové situace jen kloužou po povrchu. Chtěl jsem více info o tom jak probíhalo natáčení T2 nebo True Lies, ale druha epizoda je v takovém tempu, že je tam toho hodně, ale nic pořádně. Díky tomu o trochu horší než jednička, ale stále úctyhodná práce.

Arnold - 1. část: Sportovec (2023) (epizoda)

Chytře pojaté, inteligentně namluvené, poutavě odvyprávěné. Arnold, zdá se, konečně natočil pořádný dokument, který popisuje všechny 3 jeho největší achievementy. Většina se určitě těší na dvojku, ale i jedničku je zajímavé sledovat. Jde pečlivě a pomalu a chronologicky dopředu a ukazuje Arnolda na vrcholu svých fyzických sil jakožto mr. Universe a Olympia. Jako sonda do tohoto specifického sportu v sedmdesátkách je to dobré, jako příběh legendy také.

Hunt (2022)

Odladěný osmdesátkový špióský thriller, s prďácky našedivělými kamerovými filtry, parádní retro výpravou a nejednoznačnými postavami. The Deparded meets Heat v originálním východním feelingu. Dalo by se možná ještě trochu popracovat na scénáři a některé střihy jsou možná až příliš dynamické a málo přehledné, ale to jsou drobné vady na kráse tohoto korejského počinu, který se nenechal Hollywoodem zahanbit. A když se uprostřed filmu rozjede přestřelka, která příjemně alternuje chloubu Michaela Manna, zahřeje to skalní fandy u srdce.

Vyproštění 2 (2023)

Jestli je Chris nástupce všech těch devadesátkových Slyů a Arnoldů, tak říkám ano, palec nahoru. Protože přesně takhle retro přímočaré Extraction 2 je. A proto je subjektivně ještě o stupínek výše, než přehnaně mytologický a budovatelský čtvrtý John Wick. Hemsworth si špiní ruce, krvácí, hoří, sestřeluje vrtulníky, zabíjí šroubovákem a minimálně polovina z toho je na jeden záběr bez střihů. Kdo fňuká nad špatnými efekty, měl by si uvědomit, že tohle není A blockbuster co jde do kin a stojí 150-200 milionů, ale je natočený sotva za třetinu a je určený pro televize. 9 krát z 10ti je tam víc kulervoucích scén, než si většina žánrově podobných filmů nechá jenom zdát, vlastně nic podobně intenzivního jsem neviděl velmi dlouho. Takhle měl vypadat Grey Man. Ukázková pocta akčnímu řemeslu, mistrovská práce kameramana, střihače a bojového choreografa. Šup udělejte trojku, protože Hemsworth je král a Golshifteh Farahani nová Atomic Black !

Yellowstone - Season 1 (2018) (série)

U Sheridana je vidět, že má pozitivní vztah k tomu o čem točí a vypráví. Yellowstonu dává specifický touch, hlídá si detaily, různé kovbojské trademarky a rituály, má úctu k tomuto specifickému stylu života, ale zároveň je filmařsky rozmáchlý a komplexní. Jednička měla jednoduchý úkol. Načrtnout hlavní zápletku a představit nám specifické postavy, které jsou natolik složité a vnitřně rozervané, že těch 9 dílů stačí horko těžko.

Yellowstone - Vyvrcholení: Druhá část (2018) (epizoda)

Vyrovnaná epizoda, která zdaleka nevypadá jako poslední, zřejmě proto, že se s ní od začátku jako s poslední nepočítalo. Vše tedy relativně v poklidu směřuje do finále, které zůstává otevřené a připravené pro dvojku. Rip je opět miláček davů a kovbojská atmosféra prosáklá devítkou all around.

Yellowstone - Vyvrcholení: První část (2018) (epizoda)

Rip a jeho minulost jsou hlavní doména této série. Jeho postava se zdá velmi dobře napsaná a svérázně zahraná. Je zajímavé sledovat i Beth, jejíž manévry působí věrohodně a realisticky v rámci mezí, což je příjemná změna oproti většině ostatních. Aby toho všeho nebylo málo, syn s otcem mají menší rozprávku. Veškerá práce s postavami je na jedničku, jen těch nehod a zabíjení je v kontextu s naturelem celého seriálu docela dost, možná až moc.

Yellowstone - Bestie mezi námi (2018) (epizoda)

Dobrodružný díl s některými typicky westernovskými prvky, velkolepým medvědem, japonskými turisty a jednou výjimečně drsnou scénou. Postupně to vypadá, že každý další díl odkrývá tajemství jedné z postav, zde se začínáme dostávat pod kůži Ripovi a je dost možné, že pro nejednoho fandu seriálu to bude velký oblíbenec.