• Pohádka

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Vážně vážně vážně nechápu, proč tam Meryl nehraje. Fakt mi to nedochází. Celkově mi tam jaksi chyběl příběh a film je takový smutný až patetický. Světlé momenty jsou, když se objeví úžasná Lily. Tato okouzlující kráska táhne celý film a vydržela bych se celé dvě hodiny koukat jenom na ní. :) Amanda taky není špatná, je na ní vidět, že dospěla. Andy je také příjemným zpestřením. Trochu mi tu vadilo, že se tu zpívá bez zjevného důvodu. Film je pro mě menší zklamání. Nejlepším okamžikem filmu je jen příjezd lodí. Kdo neviděl první díl, nejspíš bude tápat, kdo je kdo. Hudební filmy, natož s Abbou by měly dostat plný počet, což tady bohužel nevyšlo. Nějak nevím, jak toto dílo uchopit. Jednička byla skvělá, a tak jsem prostě čekala víc. 3,5*

Vadí nevadí (2018)

No hrozný. Jako horor je to jistě úžasný, ale jako film už to nikdy v životě nechci vidět. Vlastně to ani nechci dokoukat. Tak trochu Nezvratný osud. A ten konec popírá moralitu hlavní hrdinky! Ts. Horor, co ale vlastně stojí za zhlédnutí, protože splnil, co se od něj čeká. Je jen moje chyba, že na to koukám. Nicméně je trochu pravda, že mi hrdinové moc k srdci nepřirostli a jestli někdo umře nebo ne mi bylo celkem fuk.

Utøya, 22. července (2018)

Je super vidět film natočený na jediný záběr. Navíc hlavní hrdinka je velice sympatická. Když čte člověk zprávy, ani mu nedojde, že lidi na tom táboře netušili, co se to děje, kolik vrahů tam je, ani kdy to skončí. Kdokoli může teď moralizovat "měli udělat tohle " nebo "já bych šel tam". Ale s dostatkem informací je to snadné, oni je neměli. Hezky reálně zachycený nehezký teror bez rozuzlení. Realita jej totiž často nemá.

Stopy (2013)

Je zvláštní, že ač se tam téměř nic neděje, stejně to nenudí. Každopádně to ani nijak zvlášť neohromí. Robyn mi přišla hrozně hloupá. I když je to jistě silná žena, hloupost to bohužel nevylučuje.

Máš ji! (2018)

Lepší, než většina, stále ne nadprůměr. Hromada hloupostí a přehnaných situací snižují dojem, závěr zase trochu zvyšuje. :) 3,5*

Jurský svět: Zánik říše (2018)

No jako... bylo to lepší než předchozí díl, nicméně pořád je to spíš 3,5*. Žádný zázrak. Vidět to znovu asi nemá cenu.

Zúčtování (2016)

Konečně film, který mě bavil. Zajímavé, promyšlené a na dvouhodinový film vůbec nudné. 4,5* Jen ten Ben mi do role autisty moc nehrál.

Mrakodrap (2018)

I když je to celkem hloupost, potěší hlavně příjemnou Newe. Ta se jakožto manželka hlavního hrdiny konečně umí chovat narozdíl od podobných žen z podobných filmů. Potěšil i happy-end a milý miliardář. Nic v tomto filmu nenaštve a neurazí, což je v poslední době celkem vzácnost, jak se každý snaží svůj film udělat originální. Tento se o to nesnaží a jde mu to výborně. Prostě je to fajn film. 3,5*

Vášeň (2012)

Při "velkém odhalení" jsem uvažovala o 5*, geniální :) Člověk někomu fandí a pak zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí. Ale nakonec ten konec? I filmaři si to umí zkazit. A je to škoda. Dalo se z toho vybruslit mnohem lépe.

Plán útěku 2 (2018)

Obsazení bylo fajn, ale ty všemožné automatiky a nevysvětlitelné pomoci byly už trochu moc.