• Pohádka

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Zajímavý film se zajímavou myšlenkou, který nám ale nic nedává. Dalo by se z toho vyždímat víc a udělat alespoň nějakou zápletku, zde však je asi kouzlo v tom, že se skoro nic nestalo. Taky názor :D Spousta podobných filmů s potrestáním záporáků už tu bylo a tento je tedy alespoň něčím jiný. Předkládá nám kontroverzitu sdílení a otevřenosti se všemi jejími klady i zápory, přičemž se překvapivě narozdíl od ostatních podobných snímků přiklání k pokroku, což sice přináší mnohá omezení, ale samozřejmě vede i k potrestání padouchů a vlastně to vypadá, že je vše OK. Jak říkám, zajímavý pohled na věc, taky názor.

Pobřežní hlídka (2017)

Bylo to moc fajn. Žádné přehnané vtipy a přitom vtipné. :)

Kráska a zvíře (2017)

Je to výpravně krásné, líbilo se mi, jak použili ne moc častý motiv renesance - období paruk a líčidel. Diky tomu měl film krásné barvy a prostředí. Moc pohádek se do této éry dějin nezasazuje. Což je, myslím, dobře. Tady to však sedlo. Obsazení bylo výborné a efekty zvířete i starožitností dokonalé. Co mi však moc nesedlo byla Emma v roli nevinné Belly. Je sice krásná a moc jí to sluší, ale výraz jejího obličeje se podle mě úplně nehodí do takovéto role. Vypadá trochu zmateně a nevýrazně. Její obličej není moc dělaný na grimasy, které jsou zakladem pohádek. Ale jinak super. :) 4,5*

Život (2017) odpad!

Nevím proč se mi to tak příčí, za normálních okolností bych dala alespoň jednu či dvě hvězdičky, ale na tomhle snímku neni skutečně nic, co bych mohla vyzdvihnout. Bylo to ošklivé, děsivé a nepřínosné. Nikdy znovu už to nechci vidět.

Napříč časem (2009)

Příjemně dlouhý film, neurazí, naopak párkrát překvapil. Není to úplně typický film jakých jsou stovky. 4,5*

Všechno nebo nic (2017)

3,5*. Dabing není úplně zvládnutý a ta nepochopitelná idyličnost většiny scén a situací... Každopádně jinak je film celkem vtipný. Taková oddychovka, nic světoborného.

Teorie tygra (2016)

Do poloviny filmu jsem chtěla dát 5*, pak se to ale trochu změnilo na typicky dramatický český film. Nakonec si to však zuby nehty udrželo svou čest. :-) Vtipné, dobře obsazené a ze života.

Anděl Páně 2 (2016)

Za mě určitě lepší, než první díl. A to hlavně díky příběhu a vtipům. 4,5*

Kosmo (2016) (seriál)

Dobré jsou ty všudypřítomné narážky na aktuální i historické dění. 3,5*

Rychle a zběsile 6 (2013)

Ani chvilku jsem se nenudila. A když už jsem si říkala, že bude konec, protože té akce už bylo dost, přišla další. :-) Moc se mi líbil flashback do trojky. ;-)